Přejít na obsah

Únik chladící kapaliny


Zkrat

Doporučené příspěvky

Abych to teda doplnil.... Auto u mechanika stálo 2 týdny a pořád se nic nedělo... Zjišťování bylo jen tím stylem, že se to nechalo běžet a čekalo se jestli se bude voda ztrácet nebo ne. Když jsem si tam dojel sám, viděl jsem vodu na řemeni a z toho mechanik usoudil na vodní pumpu. Hlavu jsem chtěl dolů já osobně i rozvody byly na mojí žádost. Nemyslím si, že by mi na to uznal reklamaci. Je ale pravda, že jsem chtěl aby odstranil příčinu mizení vody...
A nehádejte se tu prosím ... Potřebuju poradit co by mohlo být špatně a ne číst to jak se dohadujete kdo by co za kolik udělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš tedy vyloučit vodní pumpu.

 

Natlakovat okruh a hledat kde se derou kapičky ven. Teoreticky to odsud nevyřešíme.

 

Provést kontrolu všech spojů na chladicím okruhu a chladiči.

 

Zkontroluj taky pro jistotu, zda v interieru nemáš mokro v místě kde je topení.

 

Pokud dochází k mixu v nádobce chladicí emulze olej, tak těsnění pod hlavou, nebo prasklá vložka válce.

 

Ale tohle vše je teorie na dálku :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,mám takovej problém,mám Fabii 1.4 Mpi 2002 Měl sem asi před 3týdnama prasklý těsnění pod hlavou tak sem to v servisu nechal vyměnit vč.nových rozvodů olej filtr apod...

Mám po opravě a dneska sem sem byl nemile překvapen tím že mi z nádobky unikla veškerá kapalina,prosím poradte jestli je todleto normální,dal sem za opravu něco kolem 9.000kč,ted to auto stojí týden na dvoře a zjistím že mi bliká kontrolka chladící kapaliny a kapalina nikde! Sem z toho auta už fakt neštastnej!

Díky za každou užitečnou radu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Včera jsem zjistila, ze pod levym prednim nárazníkem je kapka nejake ruzove/cervene pruhledne kapaliny - napadla  mne chladici kapalina, ale nevim, zda je vedena nekde v tech mistech. Ubytek zatím videt není.

 

Dále jsem pak hledala a mohlo by to byt i olej ze serva, ale nevim, zda u Fabie 1 ma červenou ci zelenou barvu ? Auto je servisovane v autorizovanem servisu, sama tam nic neliji.

 

Ta kapalina není uplne konzistenci jako voda, trosku olejova mozna.  Doufam, ze jsem nekde neprehledla podobne téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude velice pravděpodobně chladící kapalina. Asi ti teče -kape přes závit teplotního čidla ventilátoru chlazení. Když jsi otevřeš kapotu motoru,tak se nachází vpravo dole na chladiči. Má takový 3 hraný konektor. Čidlu nic není,jen mu chybí hliníkový kroužek a ten vše vyřeší. Bohužel stará bolest fábek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

má někdo zkušenosti s přípravkem na prolínající chladič. Vím ,že něco takového by mohlo v práškové podobě existovat, ale nejsem si jist jestli má cenu vůbec něco takového zkoušet. Jsou mezi vámi nějaké zkušenosti s takovým ošetřením chladiče. Únik je malý.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 6. 3. 2017 na 22:19, Mirek 835 napsal:

Tak to bude velice pravděpodobně chladící kapalina. Asi ti teče -kape přes závit teplotního čidla ventilátoru chlazení. Když jsi otevřeš kapotu motoru,tak se nachází vpravo dole na chladiči. Má takový 3 hraný konektor. Čidlu nic není,jen mu chybí hliníkový kroužek a ten vše vyřeší. Bohužel stará bolest fábek.

Tak mi zas kape čidlo na ventilátoru. Že to je bolest těchto aut vím a pokaždé když začne kapat, tak dotahuji a dotahuji. Vždy je cca na půlrok až rok pokoj, ale vzhledem k malému nájezdu (máme ji už přes 17 let a nájezd jen okolo 70 000km) už mě to celkem otravuje. Únik je to malinký - pár kapek za den (malá loužička v garáži).

 

Mirku - píšeš o hliníkovém kroužku - můžu poprosit o nějakou podrobnější specifikaci? Nebo způsob jak to nějak přetěsnit? Díky za radu.

PS. Na jaře jsem tedy zrovna měnil chladící kapalinu, mohl jsem to pořešit i s tím čidlem, ale holt ji ještě jednou vypustím, no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím všechny. 

Chlapi,prosím vás,proč tam mám pořád chladičku? Viz. Foto. Termostat (komplet skříň)vyměněn. Mám pocit,že to teče odjinud. Hlavně za studena. Ráno to tam třeba je. Pokles chladičky v expanzi není nijak velikej. Voda čistá,olej taky. Děkuji za každý názor. Fábia 1.4 mpi 50kw, r.v. 2002

P_20181110_195417_1_p.jpg

P_20181110_195304_1_p.jpg

Editováno: , autor: stracada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně to ne.To už by mě čekalo po čtvrté.Těsnění hlavy děláno něco málo před více než rokem. Nestačilo by třeba zkusit přetáhnout šrouby hlavy? Je mi divné,že voda a olej nejeví známky poškozeného těsnění hlavy. Obojí čisté...?

Spoiler

 

 

Editováno: , autor: stracada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim panove potreboval bych radu. Mam fabku 1.4.mpi 55kw a koupil jsem ji minuly mesic i s praskym chladicem. Nez se chladic vymenil za novy tak se s autem jezdilo a dolevala se g12. Po nake dobe jsem zacal lit jen prevarenou vodu ale to bud hned vyteklo z chladice nebo to vysycelo. Za tu dobu se to oprelo 2x o 130° s tim ze jsem hned zastavil a motor vypl. Pak uz mi motor parkrat sam chcipl a divne smrdel. Po vymene chladice a naplneni expanzky cca po 15km klidne jizdy je banka zase prazdna... kdyz odsroubuju vicko z banky tak to syci jak papinak jak je natlakovana. Taky vicko smrdi podobne jak vyfuk a jde videt par mini kapek emulze. Vicko od oleje je ciste, merka oleje taky nenaznacuje tomu ze by tam voda unikala. Tak jsem zkusil nalit vodu do banky a nechat bez vicka, nastartoval jsem a vse slo ven. Pri jizde mi prijde ze to sem tam jede na 3 valce.. myslikm ze to bude tesneni pod hlavou jak jsem tady parkrat cetl ale mam pichy z toho ze to bude praskla hlava a hlavne na kolik vyjde oprava. Predem diky za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...