Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Vypnul jsem to, nastavil znovu ručně a už je to ok. Jen teda nastavení spodní hranice rychlosti nemá na nic vliv. Svítí i při stání a otočení volantu. Teď mi navíc jednu jízdu fungoval corner jen vpravo. Po vypnutí motoru a novým startu už zase ok. Je to nějaký divný, přitom se mi zdá, že nedávno ta minimální rychlost fungovala. Na oplátku mi teď zase jede stahování oken u řidiče na DO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té minimální rychlosti aktivace corner. Podle jednoho videa, to ovlivňuje parametr "Vorschrift". ECE R48 má být aktivní od 1kmh, R119 od nuly. Mám nastaveno R119, možná proto nemá vliv nastavení minimální rychlosti. Ostatní možnosti nevím jaký mají vliv FMVSS 517 108 a SAE J582.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, jde to nastavit tak i tak.. bud ze je corner aktivni i pri stani a pri zapnuti smerovky...a dalsi varianta, ze az od urcity rychlosti.  Ale 99 procent lidi to chce tak, aby corner svitil i pri stani a spis chteji nastavit vetsi rychlost napriklad 70km/h aby byl jeste corner aktivni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R119 je od stání a i s blinkrem, ale nevím, se kterým parametrem se to potom řídí tou nastavenou minimální rychlostí. R48? Podle toho videa je R48 od 1kmh, ale já bych chtěl, aby to bylo třeba od 15kmh, jak mám nastaveno v té minimální rychlosti. Hodil by se nějaký kompletní popis všech parametrů, pokud to někde existuje...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, kvetosm napsal:

spis chteji nastavit vetsi rychlost napriklad 70km/h aby byl jeste corner aktivni..

 

Musí se víc zatočit aby se rozsvítila mlhovka , při driftování bych to chápal 😂 ale při normální jízdě ne 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 minutes ago, honzaa_81 said:

R119 je od stání a i s blinkrem, ale nevím, se kterým parametrem se to potom řídí tou nastavenou minimální rychlostí. R48? Podle toho videa je R48 od 1kmh, ale já bych chtěl, aby to bylo třeba od 15kmh, jak mám nastaveno v té minimální rychlosti. Hodil by se nějaký kompletní popis všech parametrů, pokud to někde existuje...

 

R48 je od 1km/h to ano..ale to si zase muzes prece nastavit na jinou hodnotu.. Kazdopadne jestli takto bezhlave menis co kde na netu najdes, tak to preji hodne stesti 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja s OBD  nemam zkusenosti.. to musis vyzkouset co to kdy udela. Treba ta 119 sice funguje i pri stani a pri blikani za stani, ale treba se po rozjezdu hned zhasne a rozsviti se az pri rychlosti kterou clovek nastavi..ale to nevim, to jen rikam, ze to treba tak muze byt.to musi clovek vyzkouset...ja to nemel nikdy duvod zkouset..ja naopak treba chci aby to bylo funkcni pri stani a i pri minimalni rychlosti...aych videl kam se rozjizdim a kam jedu prave pri tech malych rychlostech kdyz clovek jede treba po nejake spatne silnici ci ceste. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem to stahování oken zkoušel poprvé, tak nic. Nedalo mi to a předevčírem jsem na to ještě kouknul a má domněnka je, že je potřeba mít podle návodu od wirer zapnuto také stahování okna řidiče při vypnutém zapalování. To jsem poprvé neměl. Takže teď to mám aktivováno, plus to zobrazení oken v menu rádia, které nefunguje, plus stahování okna u řidiče na dálku. Šlo to na první dobrou, funguje to ale tak, že to při každém držení tlačítka D.O. nejdříve odemkne/zamkne a potom začne otevírat/zavírat okno. Lepší by bylo stejně všechny, to už by v létě i fungovalo na větrání před příchodem do auta. Tak to fungovalo myslím na dvojkových služebních fábiích, navíc to neodemčelo auto když člověk držel tlačítko déle, ale jen otvíralo/zavíralo okna...

Editováno: , autor: honzaa_81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle se resi uz roky..  porovnaval jsem jednotky aut kde to fungovalo kdyz to clovek ,,nakodoval" pomoci Caristy, pak kdyz to clovek ,,nakodoval" pomocí VCDS a nefungovalo .. porovnaval jsem vse mozne a nikde nebyl zadny rozdil... je to proste zahada proc na nejakym aute to jde a na nejakym ne...bohuzel jde to tak na 1 ze 100 😞 ja to ma treba aktivovane a okna se mi stahnou tak 1 z deseti pokusu a pak zase nic..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 1. 2022 na 16:30, kvetosm napsal:

tohle se resi uz roky..  porovnaval jsem jednotky aut kde to fungovalo kdyz to clovek ,,nakodoval" pomoci Caristy, pak kdyz to clovek ,,nakodoval" pomocí VCDS a nefungovalo .. porovnaval jsem vse mozne a nikde nebyl zadny rozdil... je to proste zahada proc na nejakym aute to jde a na nejakym ne...bohuzel jde to tak na 1 ze 100 😞 ja to ma treba aktivovane a okna se mi stahnou tak 1 z deseti pokusu a pak zase nic..

 

A když ti to jde, tak se stáhnou všechny? Mě mrzí, že mi jede jen u řidiče. Jinak jsem včera zkoušel firemní Octavii 3 a tam to z výroby funguje stejně, nejdřív taky odemkne/zamkne a pak otevírá/zavírá okna. Takže jsem si to myslel špatně, že to fungovalo bez odemčení auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predfacelift sa sťahuje iba jedno okno vodiča..... až po facelifte sa opäť sťahujú všetky štyri okná aj bez kódovania - aspoň mojej sestre na MR2020 Ambition+ to funguje bez problémov - cez DO aj z miesta vodiča na jedno stlačenie.

 

Avšak existuje riešenie aj na predfacelift, ktoré bolo rozpísané v tejto téme: https://forum.skodahome.cz/topic/146621-automatické-zavírání-oken-škoda-rapid/#comments

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom jevu, že to někomu po nakódování funguje a někomu ne bude určitě jen nějaká blbost. Kódovali jste všichni správně spolu s ovládáním DO i možnost ovládání s vyplým zapalováním? Když to nakódujete, máte v infotaimentu zvoleno jen okno řidiče? Mě tu moji přestavbu Rapida, kterou cituje brrrrm (úpravu elektriku jsem si dělal doma sám), kódaval Ferda25 a rozjel ovládádní všech 4 oken přes DO bez problémů (tedy poté co musel přes VCP najít správné datasety pro správnou funkci dojezdů, což byl podstatně větší oříšek). Kdysi jsem se jej ptal na možnost dokódování komfortních funkcí jen u okna řidiče a psal mi, že není problém. Zkuste mu napsat na e-mail ferda25@yandex.ru, třeba poradí. Nebo jistotou bude udělat si výlet do Strakonic - doporučuji. Nebo jestli lze nějak využít připojení přes vzdálenou plochu, tomu moc nerozumím. Ale myslím, že je třeba tuto "záhadu" už konečně objasnit.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pro uživatele Android Auto

 

jednotka 5F (bez security code) 

 

ENG167428-ENG167510-nhtsa_properties-nhtsa_limitation_switches_for_androidauto_limit_displayed_message_length - not activated
ENG167428-ENG167512-nhtsa_properties-nhtsa_limitation_switches_for_androidauto_no_text_input - not activated
ENG167428-ENG167513-nhtsa_properties-nhtsa_limitation_switches_for_androidauto_no_video_playback - not activated

 

S tímto nastavení lze do AA zadávat cíle písemně i pří jízdě atd. Otestováno na Boleru a funguje spolehlivě.

  • Díky 3
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...