Přejít na obsah

FIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Happymaster23,

 

 Toto není nic jiného než tvrdá fakta, panové. Ovšem chápu, že to zdejším pacientům nezabrání nesmyslně kopat do Škody a to i přesto, že tvrzení o F3C jako rodinném voze je daleko blíž realitě než jakákoliv z těch marketingových sraček od Vošického.

 

Víš proč se tady lidé baví o Škodě ? protože to je portál o Škodovkách. Víš proč se tu nebaví o Hyundai ? Protože to je portál o Škodovkách... 

 

Pak tě poupravím, to o kombíku tvrdí Hyundai o ix20 né o i20...

Jinak samozřejmě máš pravdu co se týče Hyundai, ale tady to nikdo nebude řešit, protože fakt tyhle stránky o Hyundai nejsou :) tak se prosím nediv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pouze hájím svoje rozhodnutí a svůj názor, nikoliv Škodu. Ale budiž, tohle si plete dost lidí. Až si budu někdy třeba kupovat Mercedes-Benz S65 AMG a nějaký trouba mi bude tvrdit, že jsem si místo toho to měl koupit ochcávku ereso v plné palbě a kombajnu (protože se tam dá naložit víc hnoje), pošlu ho někam úplně stejně. I když je tahle diskuse těžká ztráta času (a vlastně hloupost), nepovažuju schopnost stát si za svým za špatnou a kéž by jí mělo víc lidí.

 

Rypicong: Opraveno. Mě je Hyundai naprosto volné, já ho do této diskuse nezatáhl. Kdyby lidi jako vorlajz, voice a podobní dostali už dávno banán, nepadne tu o něm ani půl slova.

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávat někomu ban za vyjádření svého názoru??? Do háje... Kde to jsme? Už sem psát nebudu... Nemá to smysl... Nechci se tu dohadovat co je a není lepší ... Ale ze nemůžu vyjádřit svůj názor na F III to nechápu..

Mně se tvoje příspěvky líbí,jenom piš :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vite chlapi... Me to už unavuje... Měli jsme v rodině 2 Favority... Pak 2 Feldy... Nasledovala O I a F I... Pak další F I a O II Scout... A nakonec ještě F II... Ufff... To je skodovek... Pak jsem mel docela problémy a potreboval jsem auto... Sel jsem do i30 první generace... Kvůli ceně... Vetsi jak stávající F II a levnější... Neřeším reklamu v televizi... Je mi u zadku. Hyundai je agresivní a někdy to dost prehani... Ale na druhou stranu je jeho sebevědomí podporeno výsledky nejen u nás ale i celosvětově... Ale zpět k mým autum... Na konci roku jsem koupil auto nove... A opět i30... Tu novou... Je super.. Verte mi... Chtěl jsem atmosféru... Super výbavu a navíc se mi auto moc libi... Víc jak Skodovky... Ale proč to píšu?! Protože jsem vyzkoušel a vím, ze i Hyundai umí vyrobit pekne, konfortni a výkonné auto... Nejde o to, ze teď "kopu" za Hyundai a nadavam na Škodovky... Jen jsem poznal i něco jiného a rikam svůj názor. Někteří z vás mají doslova zatmění, když vidí v avataru mojí i30 a v podpisu název auta. A je to škoda... Pak hned mate jiny nahled... Fakt škoda. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vorlajz: Stejně tak nás unavuje pořád dokola číst, že tvoje i30 stála míň, než je ceníková cena některých FIII a k tomu je větší. Proč to sem vlastně pořád taháš? Myslíš, že jen kvůli tomu, že je i30 o nějakých pár tisícovek levnější, že se sebereme a půjdeme hromadně pro hyundai? Tomu snad sám nevěříš. Klidně si mysli, že jsme zabednění. Budu teď mluvit za sebe. Vyhovuje mi koncernový strohý a jednoduchý design. Vyhovuje mi ergonomie a rozmístění ovladačů. Vyhovuje mi cenová a výbavová politika. Vyhovuje mi, že s koncernem můžu růst - začnu u FIII a když se bude dařit, mohu to dotáhnout přes VW a Audi třeba až k Porsche atd. a pořád se budu cítit jako doma, nebudu se muset učit rozsvěcet světla na páčkách blinkrů, nebudu dlouho nic hledat. Vyhovuje mi i technika koncernu, vyhovuje mi servisní síť. Vlastně i s poruchovostí jsem zatím spokojený a nevěřím, že jinde to může být lepší. Kvalita a poruchovost bude spíše stejná, vždyť dnes se auta dělají prakticky všechna ze stejných kompont, od stejných dodavatelů. Takže proč bych vlastně měl jít od koncernu, když mi vyhovuje ve všech parametrech?

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz: suhlasim s dost velkou castou. Hyundai ma sebavedomie a vie preco. Videl som novu i20 a bol som trochu prekvapeny. Niekto sa spyta preco. Odpoviem. Ako moze napredovat automobilka, ktora pred 7-8mi rokmi vyrabala auta, ktore posobia plastovo-lacne interier a boli trosku k posmechu. Tu sa mi naskytla myslienka. Nepreskocila uz i20 model Fabiu3.........nebudem odpovedat..................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Vorlajz- Jo kamaráde, nediv se, že dostaneš "po uších", ale ve vláknu  F A B I A III je pomalu co třetí řádek Tvoje omílání s románem o Tom jak si k Hyundai přišel a věř, že už je to únavné. Ano koupil jsi jako já škopek na čtyřech kolech, ale nedělám z toho modlu. Za pár let z něj bude slisovaná kostka a ani si na něj nevzpomenu. Samosebou každý si koupí co mu vyhovuje, ale Ty jsi hned na koni když se někdo objeví s Fabií a reaguješ v podstatě jako arbitr o nákupech aut. Já si taky koupil co jsem chtěl a věř, že jsem si i při Roomsterovi, i při Yetim dal čas a i přes to, že jsem "nacionalista" prohlédl např. Opel, Kia i Hyundai a Škoda je zlatá střední co se týče mixu VEŠKERÝCH parametrů co vstupují do koupě vozu. A nejen, jako jediná, neustále pomíjivá cena nákupu. Nakonec si uvědomme, jak jsem už psal, tak ostatní na trhu MUSÍ nabídnout něco navíc a nebo být levnější. Proto je vhodné do nabídky cenově podbízených produktů dát koeficient cca 15% a dostáváme se k realitě nabídky. Pak je to i v případě i30ky rovno OIII. Pročpak asi je i20 cenově rovna Fabii? Aby byla i30ka ukazovatelná a při tom hned vyšší řada i40 je ve stejné výbavě, parametrech a všem ostatním dražší jak Superb. Fabia je solidní auto, s trvanlivým designem, slušnou výbavou, můžeme s tím souhlasit či ne, ale to je jediné co s tím uděláme.

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz: suhlasim s dost velkou castou. Hyundai ma sebavedomie a vie preco. Videl som novu i20 a bol som trochu prekvapeny. Niekto sa spyta preco. Odpoviem. Ako moze napredovat automobilka, ktora pred 7-8mi rokmi vyrabala auta, ktore posobia plastovo-lacne interier a boli trosku k posmechu. Tu sa mi naskytla myslienka. Nepreskocila uz i20 model Fabiu3.........nebudem odpovedat..................

já myslím, že stále ne a hlavně celá Škoda a hlavně Fabia je jinak koncipovaná než i20...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KubinoPv:

Svojho casu sme si nieco pisali o zlavach (ved vies). Preco by som mal zaplatit cennikovu cenu za Fabiu automobilke a ze chcem zlavu. Tu je odpoved. Staci sa pozriet len na blbe madla na strope a osvetlenie ake je v F3 (to uz mala pred 15 rokmi F1 a tam to tiez nebola novinka uz passat rok 1998 ich mal rovnake). Povezd ake je toto polozka pre automobilku smiesna za tych xy rokoch im to uz robia skoro zadarmo, dalej setria na vsetko kde sa da a je to brutalne vidiet. Chytim uz len blbu latku na sedacke a.............. Ja sa ta pytam. Zaco by som mal platit cenu u F3 ako u F1 ? To auto nema ziadnu pridanu hodnotu oproti F1 ... F2.......

Sorry, ale u mna napr.v pripade zaujmu F3 za cennikovu cenu nema sancu a budem sa drzat pomeru cena/vykon. Ano chovam sa trhovo ako automobilka.............

 

p.s.: Preco myslis, ze som kupil Leon. Rozhodovalo sa medzi Spacebackom a Leonom. Predajcovi som povedal ako je Spaceback viditelne osideny a aku vie dat cenu..........ked zacal sktasne pocitat, ulahcil som mu to a povedal som ochotny dat tolkoto. Ostal pozerat, ze to je malo. Ok chodte sa pozriet na novy Leon a tam je za tolko toto. Ano aj Leon je osideny ale aspon plnohodnotny C segment a nie osidene nieco co sa hra na C segment. Bohuzial

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nainvé si myslieť, že H nešetrí, celé je to o tom, že v prípade i20 dobre maskuje veci na ktorých sa šetrilo. Zopár príkladov čo som odpozoroval.:

 - rádio, ten jednofarebný grafický maličký display je z pred 10- rokov. Takže dali kvalitné plasty na palubovku a na rádio už neostalo,

- stredove výplne dverí pôsobia lacno.

- horší výhľad šikmo dozadu a cez zadné okno.

- nesedí mi oválna stredová konzola, /vec vkusu/

- vadí mi systém TPSM /priame monitorovanie tlaku pneumatik kde ma i20 na každkom venitle senzor, ktorý sa ľahko poškodí, /riziko pri fúkaní kolesa atd.. /to nemusí vadiť každému:)/

Každé auto ma svoje ,,chyby" a zákazník rozhodne  čo je ochotný mu odpustiť.

Je to vec vkusu.

Niekto ľubi oblé iní hranaté :D

Editováno: , autor: ramrod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz -- vidím, že máš 10 442 příspěvků...zajímalo by mě docela, kolik jich je o Hyundai...asi hodně. Poprosil bych tě o menší radu, když se přihlásím na forum Hyundai, je tam také možné se dozvědět o jeho konkurenci F3?? Já vím já vím... už to tu čtu po několikáté..jsi bývalý škodovkář...a máš lepší zkušenosti s H...  ale já se tu chci bavit o F3, jelikož je to pro tuto sekci aktuální víc, než  Hyundai. Když se budu chtít naučit rusky, tak si také nekoupím německo český slovník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, až začnou do Hjundé dávat motor, můžeme se teprve začít bavit o tom, že to je nějaká konkurence civilizovaným značkám. A celkově nerozumím vašemu trápení. Škoda přidala třetí směnu a nestíhá vyrábět, Fabia vyhrála prestižní britské ocenění a stejně tak Auto roku v ČR. Očividně jsou novináři, zákazníci a automobilka spokojení, přesto zdejší experti na všechno "neshledávají jediný důvod ke koupi Fabie". Nevím jak ostatním, ale mě to přijde velmi úsměvné :kol-147: . A co se týče mě, tak vězte, že jsem měl spoustu dobrých důvodů proč objednat právě Fabii Combi - motorem počínaje, přes palubní systémy, až po fakt, že to není blbej korejec s dizajnem ala exkrement, konče. Novou Corsu jsem si neprohlížel (vzhledem k tomu, že auto již mám objednáno, nepovažuji tuto činnost za smysluplnou), nicméně na předchozím modelu mne velmi zaujaly levné ovladače v interiéru, drhnoucí prvky pro seřizování sedadel a volantu, totálně neschopné audio a co mě obzvlášť zaujalo byly naprosto imbecilní páčky za volantem (jak funkčností tak umístěním). Vrcholem argumentace zdejší haterů se ovšem stává tzv. "hodnotnější palubní deska" Hjundé či Corsy prezentovaná měkčenými plasty na její horní části. Přiznám se, že tento argument je můj nejoblíbenější a to zejména proto, protože v interiéru neexistuje zbytečnějšího místa pro použití tohoto typu materiálu než je právě horní díl palubní desky. Já raději upřednostním dokonalou ergonomii a rozložení ovládacích prvků, která je stejná nejen napříč koncernem ale i po přesednutí z německé prémiovky se člověk cítí "jako doma". Nicméně chápu, že masochistům nesmysly typu páčky trčící z volantu, ovládání světel na páčce, rádio s tisícovkou čudlíků, stupidní rozložení přístrojového štítu a řádící páka na střeše dělají dobře.

 

Na závěr bych pro vás všechny měl jednu dobrou radu. Kázat vaše evangelium na tomto fóru napovažuji za příliš efektivní. Napadlo váš už někdy, jaké by to bylo, kdybyste vaše aktivity začali rozvíjet třeba na fóru věnující se automobilům Audi? Modrazem by mohlo porovnat, kolik "stepíků" se dá koupit za cenu jednoho Audi A1 (a toho prostoru!) a nebo vorlajz by mohl volně navázat s bohatou výbavou a nízkou cenou jeho i30. Jsem skálopevně přesvědčený, že do půl roku by se prodeje aut této značky propadly o polovinu a do Vánoc by firma vyhlásila bankrot. Takové prozření by to bylo! :kol-47:

 

vorlajz: Ty pořád jezdíš v tom hlubokým sněhu a nebo kde se bere ta vysoká spotřeba? :kol-48:

 

EDIT: Já rozhodně Hjundé jméno nekomolím, já pouze používám označení které si tato společnost v reklamách zkomolila sama.

 

v mnoha věcech se s tebou dá souhlasit. Ale, že na jednu stránku kritizuješ členy :kol-29:  s jiným názorem na vychvalovanou škodovku a přitom tvůj příspěvek není o nic lepší v obráceném gardu s tím, alespoň já nesouhlasím. Za mě palec dolů!

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr - čím dál víc si říkám,že tohle se už fakt nedá číst .Asi by jste se někteří měli jít léčit.Když ti jde o třeba o světla ve vnitř tak i nové Audi ma světílka jako před 10 roky. Vy už fakt nevíte co by jste kritizovali.Kup si mercedesa a možná budeš spokojený.Ale počítej stím že i tam najdeš něco co bylo již dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, to snad nemyslíte vážně, že teď, kdy mám za necelý týden dostat F3combi, tak tu začnete psát, že v ní nemůžu vozit rodinu - dvá dospělý a dvě děti (7+4 roky).

To až se dozví žena, že jsem pořídit (ne)rodinné auto, tak budu v háji... :kol-26:

šak kočár už nemáš tak co řešíš, rodinné auto máš, já mám podobné děti jaky ty a taky uvažuju o combi. :kol-28:

 

Vorlajz: nechci tě urazit ale nechápu proč sem pořád pleteš to bambusový auto v co druhém příspěvku? Chvála je pěkná, počkej jak se ti na tom pozáruce něco posere, za první se nedoplatíš, za druhé pojedeš někde 40km protože to nemá servis na každém rohu a za třetí to nebude oprava na druhej nebo třetí den, budeš pěkně čekat než se díl dotáhne od kamsi z močálu. :kol-28:  Ono když je to nový tak je všechno pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vite chlapi... Me to už unavuje... Měli jsme v rodině 2 Favority... Pak 2 Feldy... Nasledovala O I a F I... Pak další F I a O II Scout... A nakonec ještě F II... Ufff... To je skodovek... Pak jsem mel docela problémy a potreboval jsem auto... Sel jsem do i30 první generace... Kvůli ceně... Vetsi jak stávající F II a levnější... Neřeším reklamu v televizi... Je mi u zadku. Hyundai je agresivní a někdy to dost prehani... Ale na druhou stranu je jeho sebevědomí podporeno výsledky nejen u nás ale i celosvětově... Ale zpět k mým autum... Na konci roku jsem koupil auto nove... A opět i30... Tu novou... Je super.. Verte mi... Chtěl jsem atmosféru... Super výbavu a navíc se mi auto moc libi... Víc jak Skodovky... Ale proč to píšu?! Protože jsem vyzkoušel a vím, ze i Hyundai umí vyrobit pekne, konfortni a výkonné auto... Nejde o to, ze teď "kopu" za Hyundai a nadavam na Škodovky... Jen jsem poznal i něco jiného a rikam svůj názor. Někteří z vás mají doslova zatmění, když vidí v avataru mojí i30 a v podpisu název auta. A je to škoda... Pak hned mate jiny nahled... Fakt škoda. :(

Upřímné vyjadření,u mně je to taky tak jsem mezi těmi co tě chápou,své autí vychvalovat nebudu zde to nemá cenu a ani to sem nepatří,jednu věc ale napsat musím,skvěla spotřeba v zimně 6l v létě 5.5-5.8.proto by mně zajímalo za kolik fabky3 jezdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Proč měnit něco, co funguje roky ideálně? Pro mě za mě, klidně mohli na madlech na stropě ušetřit více a vůbec je tam nedávat. Pořád jsem jaksi nepochopil, k čemu stropní madla jsou. U OI jsem u řidiče ani madlo neměl.

A přidaná hodnota vůči FI? Co třeba technologie - měla FI XDS+? Měla FI front assist? Měla FI ESP? Měla FI 6 airbagů? Měla FI multikolizní brzdu? Navíc - pokud nacpu auto relativně drahou elektronikou a novými technologiemi, musím někde zákonitě ušetřit, když auto musí být stále levné. Jak toho docílím?

Za prvé unifikací - proto jsou např. pedály stejné od FIII přes A1 ,OIII, Golf, A3 až snad po RS6. Za druhé musím ušetřit na materiálech - proto jsou dveřní výplně tvrdé, přístrojovka tvrdá. Ale komu to vadí?

Když srovnám interiér FIII se svojí FII, tak sice nemá čalouněné dveřní výplně (pouze vepředu je na dveřích látkový polštářek, vzadu je plast), nemá 15cm plát měkčeného plastu nahoře na přístrojovce (kam nikdy nesahám, zbytek je stejně tvrdý jako v FIII), ale interiér má FIII podstatně lépe vypdající a hodnotnější. K tomu konečně  :kol-147: pořádné kličky na otvírání dveří, navíc konečně na správném místě a konečně díky chromování budou vidět i potmě.

 

Malé srovnání
FII před FL

teskfa05_4af7c8c840436.jpg

 

FII po FL
teskfa03_538ec8f63530c.jpg

 

FIII

skfa02_54646cc771425.jpg

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...