Jump to content

Záběr spojky

škoda
 Share

Recommended Posts

Tak jsem to napsal blbe. Ja mackam spojku vzdycky az na podlahu, takze jsem vlastne poradne ani nevedel kdy zabira. Kdyz si zaradim jednicku nebo zpatecku, a pomalu poustim spojku bez pridani plynu, tak spojka zabira (a auto se samovolne rozjizdi) az kdyz je skoro uplne povolena. Takze jestli tomu dobre rozumim, tak stejne jako kolegovi Škoda.

Edited by SkodaRapid

• 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 years later...

Pokud máš auto v zaruce, tak bych spojku urcite reklamoval. Mam Rapid 1.2 81kw vyrobeny 10/2016, najeto 45000 a menili mi tento mesic spojku v zaruce prave z duvodu, ze prokluzovala. Jde o vyrobni vadu, kdy na spojku prolina kolem setrvacniku olej z motoru. Ta potom prokluzuje. Me se to projevovalo temer od novoty, ale mel jsem cas to resit az ted. 

• Upvote 2

Děkuji za velmi cennou informaci a vse tomu nasvědčuje. Posledních 300km se prokluz neobjevil a vse funguje jak ma, to znamena ze olej se z lamely nejspíše dostal pryc ale je otázka času kdy se tam dostane znovu. Bylo mi divne ze by odešla spojkami takhle brzy. V duchu jsem si rikal jestli olej nahodou nejde pres gufero klikove hřídele na spojku a ted jsem o tom skoro přesvědčen.

Ja video natočené mam taky a všiml jsem si toho prokluzu az po výměně oleje kdy ho dali celkem dost max az mírně nad max takze tam byl i větší tlak a mohl se olej provalit. Jak dlouho jsi to mel v servisu kdyz měnili tu spojku ? Ja jsem objednány do Autostylu v Praze a jediný čeho se bojim aby neřekli ze je spatna lamela a neplatil bych zbytečně 15tisic za spojku kdyz vlastně ted funguje dobre takze je to dilema.