Přejít na obsah

1.4 16V klepe


xman

Doporučené příspěvky

Co jste čekali..., bohužel jste se svým dotazem nedostali o minimálně "technickou úroveň" výš, tudíž ji vyřizoval(a) pouze nějaký "administativní" pracovník, známý svoji jedinou zacyklenou větou "Obraťte se na servis, je v této věci plně kompetentní". Aspoň na mě to tak působí... :feve:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezajímá je to ani natolik, že by najeli na ten odkaz na forum. Myslím, že pan .... naše problémy ani nečetl. Dvakrát kliknul myší a vyděláno, zase jeden

 otrava z krku.  :feve:

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezajímá je to ani natolik, že by najeli na ten odkaz na forum. Myslím, že pan Brojer naše problémy ani nečetl. Dvakrát kliknul myší a vyděláno, zase jeden

 otrava z krku.  :feve:

Bohužel to nedělá jen škoda.Navíc mám poslední roky pocit že i kdyby o nějakém problému věděli tak ho budou raději zatloukat.......

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi ja som im napisal maila kde sa pytam na servis kde to vyriesia problemy a nebudu sa vyhovarat a pohadzovat si to medzi sebou ako horuci zemiak a ked sa na mna vyseru co sa tyka odpovede v poskytovani sluzieb a maju nas u prdele tak potom ich aj ja budem mat v p... pri vybere auta, ved toto nebude navzdy.

p.s.: spomenul som ich genialne sluzby servisov len osklbat a nic nevyriesit a uviedol som im moje skusenosti atd...... tak som zvedavy .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové odpověď na můj mail je tady. Bohužel odpověď přesně ta, kterou jsme čekali. Posuďte sami.

Vážený pane ....

omlouváme se Vám, ale protože nemáme možnost osobního posouzení, nemůžeme Vám podat jednoznačnou odpověď. Protože ve věci vyřizování veškerých záležitostí majitelů/uživatelů našich výrobků jsou kompetentní autorizované opravny v servisní síti Škoda, dovolujeme si doporučit Vám, abyste některou z nich, nejlépe na firmu, která se o vozidlo po servisní stránce stará, obrátil. Vedení opravny, v případě, že to bude nezbytné, nás bude kontaktovat a vyžádá si technickou pomoc.

S pozdravem,

Brojer, Péče o zákazníka

Tohle je fakt k smíchu. lol   Určitě to mají někde v počítači a jen změní jméno. ;)

On opravdu ,ale nic jiného nemůže udělat,než Ti tohle napsat.Na řešení problémů je servis,teda jejich smluvní opravna,která je zastupuje.Ty si můžeš vybrat,kterou chceš.Boleslavští technici komunikují pouze se servisy.Je na to sistém,který funguje.Když nebudeš někde spokojen,můžeš si stěžovat na zákaznické lince a tohle oni řeší.Technické problémy -nikoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kucí.

Já mám doslova traktor.... Ta moje mrška klepe pořád. Můj mechanik nejdřív řikal, že tam byl blbej olej, dal tam předepsanej škodofkou a řikal že by se to mohlo uklidnit.

No a nic.... Teď jsem na 86tis a chystám se koncem měsíce na rozvody...

( pouze upozorňuji, že motor jede bez jakýchkoliv problémů, olej mi nežere, stk pochválilo stav a emise mam prej jak když vyjel z linky... jen to klepé )

Už někdo z vás nechával měnit ty HYDRAULICKÝ ZVIHÁTKA VENTILŮ ? Podle této diskuze to vypadá na 99 % že je problém v nic....

Kolik to stálo?

Díkes za odpověď

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kucí.

Já mám doslova traktor.... Ta moje mrška klepe pořád. Můj mechanik nejdřív řikal, že tam byl blbej olej, dal tam předepsanej škodofkou a řikal že by se to mohlo uklidnit.

No a nic.... Teď jsem na 86tis a chystám se koncem měsíce na rozvody...

( pouze upozorňuji, že motor jede bez jakýchkoliv problémů, olej mi nežere, stk pochválilo stav a emise mam prej jak když vyjel z linky... jen to klepé )

Už někdo z vás nechával měnit ty HYDRAULICKÝ ZVIHÁTKA VENTILŮ ? Podle této diskuze to vypadá na 99 % že je problém v nic....

Kolik to stálo?

Díkes za odpověď

:help:

Tak rozvody sem delal a nezabralo to,na zdvihátka se chystám,počitej jedno cca 900kč,měněji se všechy najednou tz. x 16 + práce.

Editováno: , autor: mejfid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hluk se šíří z míst kolem prvního válce. Nebude stačit vyměnit zdvihátka jen tam, nebo možná ještě u druhého. Proč měnit něco co funguje? Navíc Vlastík na straně 6 této diskuze uvádí, že výměna zdvihátek nepomohla.

Vím,četl sem jeho příspěvěk.Ale třeba to zabere bůhví.Já jsem taky pro vyměnit je jen na prvním válci,nicméně všude se doporučuje měnit je všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jste mi docela vyrazili dech... I když jsem tušil že za 1000 to nebude.

A pokud nedojde k výměně, může to nějak poškodit motor ? :-)

Myslím a doufám, že nemůže, pokud se ti to projevuje stejně, jako u ostatních tu píšících. Tedy že to klepe nějakou dobu (do 2minut) a pak už ne.

Když se porovná počet otáček motoru, kdy klepe a počet otáček v normálním režimu, kdy neklepe, je to z hlediska životnosti motoru naprosto zanedbatelný zlomek.

Předpokládám ale, že to dělají ty hydroštely. Jediný bezprostřední efekt toho, že nejdou dostatečně natlakované, je mírně menší zdvih ventilů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím a doufám, že nemůže, pokud se ti to projevuje stejně, jako u ostatních tu píšících. Tedy že to klepe nějakou dobu (do 2minut) a pak už ne.

Když se porovná počet otáček motoru, kdy klepe a počet otáček v normálním režimu, kdy neklepe, je to z hlediska životnosti motoru naprosto zanedbatelný zlomek.

Předpokládám ale, že to dělají ty hydroštely. Jediný bezprostřední efekt toho, že nejdou dostatečně natlakované, je mírně menší zdvih ventilů.

No, děkuju za odpovědi... Mam ten dojem že moje klepání nezáleží na tom, je-li motor studený, nebo zahřátý.... :-(

Dejte pak prosím vědět, někdo kdo se na to teď chystá, zda výměna pomohla....

Proberu to se svym mechanikem a pokud nabídne slušnou cenu, nechám to udělat - samozřejmě dám vědět zda se to projevilo.

Díky moc

kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, děkuju za odpovědi... Mam ten dojem že moje klepání nezáleží na tom, je-li motor studený, nebo zahřátý.... :-(

Dejte pak prosím vědět, někdo kdo se na to teď chystá, zda výměna pomohla....

Proberu to se svym mechanikem a pokud nabídne slušnou cenu, nechám to udělat - samozřejmě dám vědět zda se to projevilo.

Díky moc

kol5

Jak už jsem tady jednou psal,levněji vyjde zánovní motor z bouračky. cca 10-15 tis.kč.a je pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takove to kratsi zacvakani zdvihatek pri startu je uplne normalni, ale zase nenormalni je kdyby to delalo nekoli minut to uz je zavada na zdvihatkach, pro predstavu, jedno original zdvihatko stoji cca 800 Kc tak si to vynasobte. Velice zalezi na oleji, takove motory potrebuji kvalitni smesi oleju a caste vymeny.

Jestli vas mohu ujistit, tak pri studenem startu pri velmi dobrem zaposlouchani udela tak, trva to 2 sekundy. -_- a nehodlam je menit

HTPecka to delaji uplne normalne pri kazdem startu, kde to hrka pomalu nekolik minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takove to kratsi zacvakani zdvihatek pri startu je uplne normalni, ale zase nenormalni je kdyby to delalo nekoli minut to uz je zavada na zdvihatkach, pro predstavu, jedno original zdvihatko stoji cca 800 Kc tak si to vynasobte. Velice zalezi na oleji, takove motory potrebuji kvalitni smesi oleju a caste vymeny.

Jestli vas mohu ujistit, tak pri studenem startu pri velmi dobrem zaposlouchani udela tak, trva to 2 sekundy. -_- a nehodlam je menit

HTPecka to delaji uplne normalne pri kazdem startu, kde to hrka pomalu nekolik minut.

Souhlasím, taky to slyším, obzvlášť když auto déle stojí. Zaklepe to tak vteřinu dvě a ihned přestane. V tom zvuku je slyšet, že těch zdvihátek je hodně. S námi popisovaným klepáním to nemá nic společně. (můj názor) Včera jsem to ještě probíral se známým ze škodaservisu a říkal, že podezřelé hluky se určují a diagnostikují pouze u dokonale zahřátého agregátu. Když je klid není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, taky to slyším, obzvlášť když auto déle stojí. Zaklepe to tak vteřinu dvě a ihned přestane. V tom zvuku je slyšet, že těch zdvihátek je hodně. S námi popisovaným klepáním to nemá nic společně. (můj názor) Včera jsem to ještě probíral se známým ze škodaservisu a říkal, že podezřelé hluky se určují a diagnostikují pouze u dokonale zahřátého agregátu. Když je klid není co řešit.

No jo taky souhlasim. Jinak ses me ptal, jestli bydlim blizko Ostravy, tak te musim zklamat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím se přidat.I mě to klepe. Motor AUA r.v. 2001.Za studena tak 1-2min. Pokaždé, ale různě dlouho. Někdy třeba jen pár vteřin. Začal jsem to pozorovat po výměně oleje. Byl tam castrol TXT 5-40W a dal jsem tam Total Quartz 7000 10-40W. Jak nastartuji tak je to slyšet a při rozjezdu se mi zdá, že se to klepaní zesílí. Jak je, ale auto už v pohybu tak to postupně mizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to tedy asi klepe trochu víc,nejspíš je opravdu nejakej hydroštel v pytli.Jinak 8V je opravdu tišší než 16V aspoň mě se to tak zdálo.Měl sem ji 4 roky nejezdila špatně,možná bych řekl že od spodu jela lépe ale kolem 3tis.ot. je 16V lepší. Teď mám 2 roky 16V najeto 90tis. kromě toho klepání jinak celekem bezproblémový vůz.Teda až na přední příčný stabilizátor-ten už jsem 2X svépomocí opravoval na obou stranách.Navíc mě příjde že u 16V se jakoby courá plyn,neboli když povolím plynový pedál při přeřazení,otáčky jakoby chvilku ještě drží.Znáte někdo tento jev??? :kol-64:

Je to normální jev plynového pedálu. Je totiž elektronický a chvilku trvá když odstavíš nohu z plynu, neč klesne. U lankového ovládání to nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...