Přejít na obsah

Vymena projektorov H7 za klasicke paraboly H4


T003

Doporučené příspěvky

jak říká mafran, musí to být tak že dálkové svícení je přepínací systém a světelná houkačka je se k rozsvícenému potkávacímu vláknu pouze připojují. Světelná houkačka založená na přepínání vláken nebude ideální. Jednak ta prodleva (zhasnutí a rozsvícení) nevystihne tu naléhavost okamžiku a prohasnutí při přepínání je při světelné houkačce dost divné. To bych spíš pochopil že dotyčný má problém se světly než že se mě snaží na něco upozornit :D Nevím jak se k tomu staví předpisy, technické specifikace a homologace pro světlomety a svícení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby měl tlumený vlákno přepínaný s dálkovým jenom pomocí relé, ovládaným přivedením +12V od původních clonek v projektorech, tak by mu zhasínalo vždycky, kdyby při normálním svícení potkávačkama zmáčknul páčku na světelnou houkačku. Protože u projektorů je přepínání v páčce zapojený jinak, musí se při jejich náhradě za "há čtyřkový" světlomety překopat i zapojení drátů u levý páčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už naznačuje "Supermarine_Spitfire", jedno relé pro přepínání tlumené/dálkové, není dobrý nápad. V normální přepínací páčce, jsou kontakty uzpůsobeny tak, aby v mezipoloze svítila obě vlákna sočasně. Zatímco u zapojení s přepínacím relé by napřed tlumené zhaslo, a potom se teprve rozsvítí dálkové. Je to malá prodleva, ale okem viditelná.

Tento neduh vyřeší pouze když bude mít každé vlákno svoje spínací relé. Né přepínací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Väčšina sa buď s tým zmieri, že to zle svietí alebo ako ja vymenil som žiarovku za HID Xenony, v mojom prípade som len vymenil žiarovku a nič viac som neriešil. Keďže nemám svetla modre ale žlto biele tak to vyzerá ako Osram žiarovka len viac to svietí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HID xenony maju ako ziarovku xenonovu vybojku zvycajne tieto sady maju spotrebu 25w a 2500lumenov svietivost. Teplotu resp. farbu svetla mam 4300k.

http://www.eshopbn.sk/xenonove-sady-h7/253-x-bright-slim-xenonova-sada-h7-3k43k5k6k8k10k12k-kovova-patica-ac-top.html

Niektore Osram ziarovky maju podobnu farbu ale asi len polovicnu svietivost.

Ale asi tymto sposobom to nechces riesit.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oslňování není jen záležitostí SUV-ček - včera jsem jel přes HK do Jičína, kousek za Týništěm nad Orlicí (jak je na I/14 ta dlouhatáááánská rovinka k Třebechovicům) jsem dojel při rychlosti tacho 100 omlácenou a orezlou feldu kombi, naloženou zcela evidentně něčím těžkým, protože měla zadek svěšenej k zemi jak spráskanej čokl. V protisměru to byla "slabá trojka", vždycky balíček 5-8 auťáků "vedenej" kamiónem nebo ávií následovanej mezerama dostatečnýma pro předjetí - ale nebylo dost volno na okamžitý opískování přímo z jízdy, takže jsem se za ni jen dotáhnul "na dostřel" pro rychlý a bezpečný předjetí až bude v protisměru volno. Nevím, co to bylo za mozkovou dutinu za jejím volantem - ale i když měl před sebou naprosto volnou silnici (doslova každej ho předjel a vzápětí mu i ujel), jen jsem mu vyrost ve zpětným zrcátku, UBRAL plyn a začal se vysloveně courat. Já musel až na III. při s bídou 80km/h na tachometru, abych udržel motor v tempu - a pak jak jen jsem mu ukázal záda, ten zmrd mi za bílýho dne rozsvítil dálkový do zrcátek - nepotřeboval na to ani SUV, ani nějakou záminku - já jsem proti němu neučunil ani co by se za okousanej nehet vešlo. Ale to oslňování mu šlo naprosto dokonale už jen díky tomu, jak měl naloženo a zvednutej čumák jak startující letadlo ... Naštěstí ho hned skoro všichni z protisměru začali "umravňovat" blikáním, ale jak vidno, některým mozkovým invalidům na silnici je proti mysli i to, že se za nima někdo nechce courat a předjede je. A na to, aby se "pomstili" nepotřebujou vůbec žádný další prostředky, jako jsou HIDy nebo supersvítivý žárofky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Vymena projektorov H7 za klasicke paraboly H4

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...