Přejít na obsah

Tažné zařízení Roomster


Doporučené příspěvky

Nahození držáku i s připojením zásuvky do minuty, nasazení 2 kol a zabezpečení tak 2-3 minuty, celkově do pěti minut, kdybych u toho fajčil (nefajčím).

Však v létě si kola určitě přivezu, tak Ti to předvedu (zdravím Tě, Oli).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

[Dobrý den,

pročetl jsem celé téma o tažném zařízení na Roomstera,ale nenašel jsem tam pár odpovědí, tak bych se Vás chtěl zeptat na pár věcí :

1) jak se snáší TZ s parkovacími senzory

2) jakou koupit elektrinstalaci, tak aby uměla odpojit parkovací senzory při tažení přívěsu

3) chtěl bych vědět, jaké koupit tažné (výrobce,typ) aby vypadalo dobře (nebyla vystrčená zásuvka atd.) a hlavně abych na něm neměl za pár let pěknou korozi, taky třeba v případě sundávacího vědět Vaši zkušenost aby to šlo dobře nandávat a drželo to pevně

4) chtěl bych znát vaše zkušenosti - udělat výřez, neudělat výřez do nárazníku (zdá se mi to jako znehodnocení nárazníku) a u kterého typu se ten zářez udělat musí a u kterého ne, rád bych i uvítal nějaké foto, protože jsem jich moc na internetu nenašel

5) 7 pólová nabo raději 13 pólová + adaptér ?

Děkuji předem za odpovědi.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze.

ad 1 v pohode. pokud je dobre zapojeny, tak se pri pripojeni zasuvky vozejku senzory vypnou( tak jako mlhovky), aby to na tebe porad nehulakalo.

ad 2 mnoo originalni

ad 3 mam origo skoda vyndavaci a bezproblemu. Nedavni sem zjistil, ze skoda dela i pevne, par lidi ho ma. Zalezi na tobe, jestli se ti tam libi, nebo ne, pripadne ho tam cches kvuli tukancum. Origo je drazsi. S neorigo zkusenost nemam

ad 4 paklize mas R, tak do narazniku diru udelat musis. ejto v pohode. Ev. to okoukni u nekoho kdo to ma.

ad 5 nove vozejky jsou uz jen s 13 polem, ale mezi lidma je jeste mraky 7 polovek, takze zalezi co tahas, ale 7 pol + redukce za 400Kč bych ja preferoval.

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, nevíte někdo, když zakoupím neorigo přípojku k tažnému, ale s připojením přes konektory (tuhle http://www.tazne.cz/z14167-elektropripojka-skoda-fabia-ii-hb-kombi-roomster-7pin) půjdou konektory zapojit do mého R i když nemá z fabriky přípravu na tažné??? Zkrátka, jestli v autě jsou na to připojení připravené konektory. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem včera byl v autorizovaném servisu nechat namontovat tažné zařízení se 7-pólovou zásuvkou. Ta bohužel má jiný držák a je utopená v nárazníku a tak rádoby automechanik vytvořil výřez prapodivného tvaru. Chápu že zásuvka je utopená a je tam potřeba strčit prsty, ale tohle !? Co vy na to?post-46883-1271329852,2363_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem absolutně v šoku, tohle ti jako udělali ve Škoda servise? Tak to předpokládám, že tě alespoň kontaktovali a řekli jak to bude ve finále vypadat ! Není slov, kterými bych vyjádřil svůj názor na tento výtvor, ale před toto mě v servise postavit, tak omdlévám a nemám sil ani nadávat ani dát tam někomu přes držku! A jinak myslím, nemáš tu zásuvku výklopnou do strany-to by pak sjela po vyklopení níž, zkus za ni chytit jestli ji nevyklopíš do prava nebo do leva směrem dolů-pak by to bylo úplně špatně. Uffffff

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v úterý jsme přivezl auto ze servisu kde mi montovali tažný a jak píše Dick tak zásuvku jenom sklopím dolů a jedu.Tohle kdyby mi udělali na autě tak je seřvu a budu chtít novej nárazník.Ať ho zatahne ten umělec co to udělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, že jsem popadal dech a u toho omdléval, ale bohužel nárazník je včudu. Samozřejmě mě ani neinformovali, že otvor bude vypadat jinak a zásuvka se vyklápí odzhora dolů, takže tam prsty stejně nestrčím. Teď snad jen nechat udělat ňákej tuning rámeček okolo. Nevím co vymyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Vedeme v práci diskuzi na téma originální - neoriginální tažné - typový list, zápis do TP ap. Téměř na vše máme stejný názor, jen se nemůžeme shodnout u originálního TZ Škoda. Abych to upřesnil, mám originál TZ EEA770001 a v TP je napsáno "tažné zařízení A50-X TMB PS 026". Dohadujeme se co je napsáno na typového listu, když je tam pouze kolonka katalogové číslo, VIN vozidla (vzor na stránkách www.mdcr.cz). Našel jsem doma všechno možné (návod k obsluze, návod k motáži TZ, návod na montáž kabeláže, účty), jen typový list nemůžu najít. Ve všech publikacích je jen uvedeno TZ EEA770001. Tak kde v TP došly na typ TZ "TMB PS 026", když ani v záručním listě není nic o typu, jen výrobní číslo. Já říkám kolegovi, že tam je uvedeno EEA770001, ale kolega je jiného názoru. Jestli máte někdo Typový list co se dává v servisu (ŠA), koukněte co je tam uvedeno, nebo ještě lépe sem dejte fotku. Díky

Možná je to příspěvek spíše do "Hospodkého pokecu", ale nechci zakládat nové téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

typový list- typ vozidla:škoda fabia,typ tažnýho zařízení TMB PS 027,Výrobní číslo 00197 výrobek je schválený MDČR pod atestem 8 SD 1615 max.hmotnost bržděnýho 1200kg Max.svislého zatížení 50Kg a v techničáku je schválené TZ v.č.00197,typ TMB PS 027

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, ale jsem tam kde jsem byl. Držitel schválení "atest 8 SD 1615" je firma ProfSvar a na jejím typovém listu je vše co napsal a je mi to jasné. Jenže ŠA má schválení 8 SD 1426 a typový list (viz příloha), kde jsou jen strohé informace. Výrobcem je sice také ProfSvar, ale síť ŠA to dodává pod jiným atestem. Právě v tom nemáme jasno.

skodatl.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chtěl jsem ze zeptat, chci si nechat namontovat tažné na Roomstera a v servisu mi řekli, že mi nebude fungovat optická indikace při couvání? nemáte s tím náhodu někdo zkušenosti jak to vlastně je?

Nazdárek,

sice to posílám pozdě, ale tady je slíbená fotka pevného tažného zařízení pro Roomster, promiň za zpoždění... trochu práce...

Fotka v příloze

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...

Mám tažný s "německou" zásuvkou (13pin) - ta zadní mlhovky vypnout umí, má v sobě mechanický vypínač kterej po zastrčení protikusu mlhovky vypne. Jestli to umí i verze se 7pinovou zásuvkou, nevím - já mám pro připojení vleku se 7pinovou zástrčkou na kabelu speciální redukci 13pin/7pin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...