Přejít na obsah

Spotřeba Škoda Superb III 140kw


Seef77

Doporučené příspěvky

V 3. 5. 2024 na 10:15, Martin_V napsal:

Aby som do toho vniesol trochu svetla - olej som menil zatial max pri 13,000km, inak sa snazim menej. Aditivum davam cely rok a tlak v pneu mam na rezim eco.
DFGA ty budes vediet - jazda od jazera Vinne do Sobraniec (cez Ruskovce), v aute 2 deti a sofer -> 4,8l

Cize toto mi pride v pohode spotreba. Ale ked idem 130-140km/h po dialnici, tak tak pod 6 nejdem ani omylom...

Ale to máš potom ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotrebu na S3 ovplyvňuje veľa faktorov. 

Počet ľudí v aute, batožina, cesta, štýl jazdy. 

Keď mám piateho človeka v aute s batožinou a idem po diaľnici, tak spotreba stúpne aj o liter. 

Keď dám dozadu nosič s bajkami a idem po diaľnici, tak aj o dva. 

Len čo idem mimo diaľnicu, tak je to aj o liter menej. 

Tú istú trasu po diaľnici tam aj späť robím s rozdielom jedného litra. 

Diaľnica si zapýta so štyrmi ľuďmi a plným kufrom o cca 1 liter viac ako okresné cesty... 

Nepíšem tu priemernú spotrebu, lebo to nemá zmysel. 

Keď mám na opicu, tak musím mať aj na banány. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 140kW 4x4, DQ381 a strašně záleží jak a kde se jezdí. Standardně jezdím trasu cca 180km, kde je 90% dálnice a 10% je město a kolony. Ve 2-3 lidech s tempomatem na 130km/h nemám problém jet danou trasu na letních gumách za 4,9-5,3l/100km Pokud jedu 140-150km/h, tak je spotřeba klidně o litr a půl vyšší, což je daný jak vyšší rychlostí, tak častějším zpomalováním a následným zrychlováním kvůli pomalejším autům..

I s ostatním pojížděním na kratších trasách mám ale dlouhodobou spotřebu 5,6l/100km. I v zimě jsem byl dlouhodobě kolem 6l/100km. Ale u mě fakt hodně převládá plynulá dálniční jízda s tempomatem na 130km/h.

Jakmile tam je víc města a rozjezdů a zrychlování, tak už je ten metrák navíc od čtyřkolky znát a ta spotřeba je někde jinde.. Ale cokoliv do 7l/100km mi na ten výkon + automat + čtyřkolku + velikost auta přijde jako super hodnota...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...