Únor 2, 20205 r To srovnání Superbu s Oktavku je komické. Psat něco ze si někdo chce dohánět společenskou prestiž Supem proti technologiemi nabité Oktávií je stupidita. Kdyz mam 750 tis chci Škodovku a liftaback tak si koupím proste Superb. Takhle to vidim z úhlu pohledu normálně vydělávajícím člověka. Jinak to vidí člověk co ma doma Superba za přes mio a koupi si pro ženu mensi Oktavku za 900. Averze ke značce Hyundai to je na léčebnu. Tu I30 porovnávají se Scalou . Scala je samozřejmě lepší přestože je dráha jako krava Porovnava se i u Oktavek je sice levnější ale je to starý model. U Superbu ji asi neporovnavaji,možná. za mých mladých let sme řešili motor,vykon,brzdy. Dnes se řeší konektivita,Infotainment,Top led světlomety, skrabka a deštník , jo ještě Usb,díky tomu mam lepší auto,to je na palici.
Únor 2, 20205 r před 47 minutami, bojler napsal: Situace je taková, že k víceprvku se momentálně nedostaneš vůbec a řada z těch "vrcholně vybavených" bude mít jako motorizaci 2.0TDI/110kW. A přitom to na překryv nebo téměř překryv stačí, má to už "blízké" ceny. Jasně, to je ale nestandardní momentální situace při náběhu výroby. U toho Superba a jeho výhod proti oktě jsem si vzpomněl ještě na jeden benefit, na který se i Okty (asi programově) kašle, a to možná na celkovou míru odhlučnění a vytlumení. To ale stejně běžný český řidič s turbotraktorem moc nepozná, mám svou týdenní zkušenost se skoro novým Supem v TDI, který by celkově výrazně hlučnějsí než moje O3FL s TSI, která byla v servisu. Se srovnatelnou motorizací bude asi Sup tišší. V jednom z těch výše uvedených videotestů O4 (Akcelerace) se recenzent zmiňuje, že je auto hlučnější, než je zvyklý, a to u 1.5TSi, že slyší ve 130 kmh na 6ku motor... Nic moc tedy :-(
Únor 3, 20205 r Odhlucneni v O3 je sice lepsi jak napr. ve fabii, ale oproti superbu je to velka bida a pochybuju ze O3FL nebo i OIV to ma jinak. Sam mam vlastni zkusenost kdy jsem z toho motoru co mas ty, sel do traktoroidniho 140kW TDi a to odhlucneni u superba je mnohem lepsi nez u octavie s TSi. Vibrace od motoru jsou vec jina, to nekomentuju, to je zakladni vlastnost TSi vs. TDi.
Únor 3, 20205 r Ad. cenik: Vetsina prodeju jde do firemnich flotil a co vim, tak sice auto je drazsi, nicmene ma vyssi zustatkove hodnoty (aktualne dle tabulek leasingovek), tim padem je cena operaku naprosto srovnatelna s O3. Blby pro ty, kteri maji fixni strop na cenu auta a nikoliv na mesicni splatku. To si brzo clovek nebude moct vzit uz ani fabii s aktualnim trendem cen.
Únor 3, 20205 r Před hodinou, M_ike napsal: Sam mam vlastni zkusenost kdy jsem z toho motoru co mas ty, sel do traktoroidniho 140kW TDi a to odhlucneni u superba je mnohem lepsi nez u octavie s TSi. Vibrace od motoru jsou vec jina, to nekomentuju, to je zakladni vlastnost TSi vs. TDi. Mám přesně opačnou zkušenost, v S3FL s "traktorem" jsem subjektivne zazival daleko vetsi akustickou nepohodu, nez v O3Fl s TSi. Netusim, zda-li to bylo TDi hlukem, ci vibracemi. Ale toto vse je subjektivni, muselo by se to zmerit, nekdo to zkusim. Nicmene potvrzuji, ze v S3FL s TSi je klid vetsi nez v O3FL s TSi, to je jasne, S3 je lepe vytlumeny, to jsem jiz psal.
Únor 3, 20205 r V ramci modelove pece bylo u Superbu zlepseno odhlucneni, pribyla "akusticka" predni bocni skla. Tam muze byt rozdil.
Únor 3, 20205 r před 4 hodinami, omicron napsal: Mám přesně opačnou zkušenost, v S3FL s "traktorem" jsem subjektivne zazival daleko vetsi akustickou nepohodu, nez v O3Fl s TSi. Netusim, zda-li to bylo TDi hlukem, ci vibracemi. Ale toto vse je subjektivni, muselo by se to zmerit, nekdo to zkusim. Nicmene potvrzuji, ze v S3FL s TSi je klid vetsi nez v O3FL s TSi, to je jasne, S3 je lepe vytlumeny, to jsem jiz psal. Toto je ovšem téma o Octavii IV
Únor 3, 20205 r V pátek jsem měl předváděcí jízdu s Octavii Combi 2.0 TDI DSG Style viz odkaz níže: https://stock-cars.skoda-auto.com/260/cs-CZ/?vin=TMBJJ9NX2LY006447 Byl to krátký okruh po městě.Ještě mám v plánu dálnici.Sladění motoru a převodovky a motoru pefrektní motor.Motor je tichý a akceleruje velmi dobře.Řízení přesné.Brzdy fungují velmi dobře i při prudkém brždění.LED Matrix světla na potkávačky svítí pěkně.Volič se mě velmi líbil a nový volant je při řízení super.El.parkovačka s AUTOHOLDem paráda.Odhlučnění bych přirovnal k Superbu.Materiály kvalitní.Látka na přístrojové decsce pěkná.Lepší rozlišení virtuální přístrojovky.Tlumení nerovností na 17 kolech s nastavitelným podvozkem DCC velmi dobré a komfortní na režim Normal.Dotykové ovládání na navigaci velmi dobré a klavírová lišta velmi dobrá.Celkově spokojenost. Upraveno Únor 3, 20205 r od Dixik2
Únor 3, 20205 r Autor Jen malé OT, čistě subjektivní bez reálných zkušeností s OIV.. No pořád se možná (mylně?) domnívám, že odhlučnění VW, o to více pak v o třídu vyšším Passatu, bude lepší. A auto s tímto motorem za tiché nepovažuji ani omylem. A 110kW dvoulitr považuji za neštěstí dnešní doby s cílem maximální ekologie, protože ani po 35 tisících kilometrech s plynem na podlaze to auto prostě nejede. Tak jsme asi každý vážně jiný [emoji4] Sorry za OT.
Únor 3, 20205 r před 5 hodinami, xmen201 napsal: Hlučnost: https://youtu.be/e4VeG3d5KHY?t=2278 Už na něj naběhla škodovka a test je pryč. :-) Ale vypadá to dobře. Pohodlný podvozek, kvalitní interiér, nízká hlučnost (vyšší naměřená než v Supu iV), jen matrixy trochu rozpačité.
Únor 3, 20205 r Je zajímavé že to stáhli, test to nebyl špatný. Hlučnost byla cca o 1dB vyšší než u Superbu iV co si pamatuji (něco kolem 65dB).
Únor 3, 20205 r Trochu jsem se pohrabal v cenících Octavie všech generací, neb se tu neustále točí otázka výše ceny nové O IV- není to samozřejmě na 100% objektivní a přesné (na plné srovnání bych musel mít více času a ceníků), ovšem nějakou vypovídající hodnotu to snad má. Stejně tak výše průměrného platu v kterém tom daném roce byla, není asi úplně vypovídající o skutečné koupěschopnosti obyvatel. Podotýkám, že jsem smíchal verze L&K spolu s nižšími s přihlédnutím toho, že nová Octavia má pouze výbavu Style. Je mi jasné, že verze L&K má zpravidla výhodnější cenu vzhledem k množství výbavy oproti nižším výbavovým stupňům. Stejně tak nezohledňuji třeba el. ovládané sedačky ostatně verze L&K má třeba v základu větší kola, navi a další výbavu za niž se musí jinak doplácet (to ovšem platí především pro O III, starší spoustu výbavových prvků ani neměli). Mou snahou bylo dovybavit starší generace Octávie na podobnou dnešní výbavě. Motorizace pokud možno podobná současné. Jedná se vždy o variantu liftback a základní výbavu u starších Octávií nevypisuji. O I : 1,9 TDI 81 kW (man. př) - zákl. cena verze L&K 679 900,- Kč : v ceně AL 16" + doplněno o tempomat, Navi, signalizaci při parkování = 785 900,- Kč (průměrný plat v roce 1999 = 12 797,- Kč) O II : 2,0 TDI 103 kW (automat) - zákl. cena verze Elegance 704 900,- Kč : v ceně AL 15" + doplněno o metalízu, ESP s asistentem rozjezdu, xenony vč etně ostřikovačů světlometů. Light asist + dešťový senzor, výhřev př. sedadel, navi Nexus, signalizace parkování vpředu a vzadu = 839 500,- Kč (prům. plat v roce 2005 = 18283,-Kč) O II fc : 2,0 TDI 103 kW (automat) - zákl. cena verze L&K 729 900,- Kč : v ceně AL 17" + doplněno o navi Columbus = 735 890,- Kč (průměrný plat v roce 2009 = 23 425,- Kč) O III : 2,0 TDI 110 kW (automat) - zákl. cena verze L&K 742 900,- Kč : v ceně AL 18" + doplněno o Line Asist, driving mode, výhřev čelního skla, zadní parkovací kameru, navi Columbus = 814 400 ,- Kč (prům. plat v roce 2015 = 26 467,- Kč) O IV : 2,0 TDI 110 kW (automat) - zákl. cena verze Style 742 900,- Kč : v ceně AL 17" ( základní výbava je dost rozsáhlá, namátkou navi Columbus 10", LA+ FA asist, výhřev čelního skla) + doplněno o paket Style + (LED matrix, zadní park. kamera, adapt. tempomat, driving mode..), ostřikovače předních světel a metalízu = 788 200,- Kč (průměrný plat v předchozím roce, tedy 2019 zhruba 33 450,-Kč). Ještě se někomu dobře vybavená Octavia IV zdá předražená oproti dřívějšku ? Upraveno Únor 4, 20205 r od stanmar oprava textu
Únor 3, 20205 r Před hodinou, Martab napsal: Je zajímavé že to stáhli, test to nebyl špatný. Hlučnost byla cca o 1dB vyšší než u Superbu iV co si pamatuji (něco kolem 65dB). https://www.youtube.com/watch?v=iq4u4jEVcuQ
Únor 3, 20205 r Octavia SLX 1.9TDI /81kW urcite nestala v zakladu v roce 1999 679 900Kc. 66kW verze stala 499 900Kc a priplatek za 81kW variantu byl tusim 60 000Kc. Po faceliftu doslo ke zdrazeni 66kW na 509 900Kc, prejmenovani na Elegance a do zkladni vybavy pribylo dalkove ovladani centralniho zamykani. Priplatek za combi plosne 55 000Kc. Neni za tu cenu myslen. L&K? Ten uz tehdy existoval a mel dokonce svetla s cirou optikou.
Únor 3, 20205 r před 33 minutami, Boleslavák napsal: Octavia SLX nemohla mít nikdy z výroby navigaci! před 4 minutami, bojler napsal: Octavia SLX 1.9TDI /81kW urcite nestala v zakladu v roce 1999 679 900Kc. 66kW verze stala 499 900Kc a priplatek za 81kW variantu byl tusim 60 000Kc. Po faceliftu doslo ke zdrazeni 66kW na 509 900Kc, prejmenovani na Elegance a do zkladni vybavy pribylo dalkove ovladani centralniho zamykani. Priplatek za combi plosne 55 000Kc. Neni za tu cenu myslen. L&K? Ten uz tehdy existoval a mel dokonce svetla s cirou optikou. Omluva - moje chyba - opraveno, jedná se opravdu o verzi L&K
Únor 3, 20205 r Jsem zvědavý jestli se ten test na YouTube vrátí. Test byl podle mě nezaujatý a přínosný především pro potencionální zákazníky vyšší postavy :D Akorat mě zarazila funkce toho line assistu, jestli to bude takto povinne fungovat ve všech nových autech tak to je jako další startstop..
Únor 4, 20205 r K O4 recenzím. Já si myslím, že osobní zkušenost nikdy nenahradí videorecenze, která může byt ovlivňena buď penězi a nebo osobní sympatií, či naopak antipatií k dané značce a proto se na ně zásadně nedívám a raději si auto, o které mám zájem proklepnu sám. Neví někdo, co bude v RS TSI za typ DSG? Mám na mysli DQ označení. 500 asi ne, co?
Únor 4, 20205 r Pánové, už to poněkud přeháníte. Ty vaše hospodské výtvory jsem smazal. Držte se tématu!
Únor 4, 20205 r V 30. 1. 2020 na 21:21, Cjoctavian napsal: Co mna zaujalo, ze pri sportovom podvozku hadze konfigurator mensie predne brzdy :) A este mi tam chyba vyhrievanie celneho skla... Není až tak pravda, v Ambition si můžete vyhřívané čelní sklo nakonfigurovat a ve STYLE je vyhřívané čelní sklo standardem.....
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.