Jump to content

Launch Control - skusenosti, nazory?

Recommended Posts

Cim vsetkym si prechadza auto pri Launch control? Viem si predstavit ze na ten moment ked auto akceleruje zo 4000ot/min je to prenos velkej sily cez prevodovku az na kolesa v kratkom momente, ale ide mi o to ci je nejake racionalne obmedzenie na pocet startov napr. Viem ze pri o mnoho vykonnejsich autach som sa docital, ze po par pokusoch nastali technicke problemy rozneho typu. Aj predajca ked mi odovzdaval auto tak tak nejak naznacil ze je to sice tam, ale nejak casto by to nepouzival. 

No bylo mi řečeno to samé. Po pravdě to moc nepoužívám - naposled když jsme porovnávali zrychlení s Alfou Romeo Veloce 280hp. Po asi 5 - 6 pokusech mi to hlásilo přehřáty DSG. Nicméně třeba takový Porsche udělá těch LC třeba 50x za sebou bez problému a to to ještě startuje z 5-6 tisíc otáček.

• 7 months later...
  • 1 year later...

Nedávno jsem se o této funkci dozvěděl a určitě ji u nového auta neplánuji dlouho zkusit, dokud nebude mít motor a auto celkově něco za sebou.

Jaké máte zkušenosti s ním vy? Už jste vyzkoušeli nebo si netroufáte? Nebo dokud je auto v záruce :D

Díky za postřehy, rady

Vyzkoušel jsem asi 3x, u 4x4 poměrně solidní zrychlení z nuly. Nicméně vzhledem k předstartovní přípravě jako u raketoplánu (vypnout přes radio ASR, dát S, brzdit levou), je to pro běžný provoz nepoužitelné, nehledě na to, že auto takto dostává po prdeli.

• 8 months later...