Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

To Jirik.DC

Ten klakson a brzdovky mně taky štvou nechápu ani jaký to má význam.

P:S Jak se ti povedla ta citace?

A s těmi různými jednotkami mi to taky nejde do hlavy, snaží se všechno unifikovat a přitom vyrábí např. 6 druhů řídících jednotek, tohle opravdu nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

tka klikam a koukam, ze tema o ytom co se mi obcas stane je uz tady.

Predni okno u ricice obcas. zazlobi. Nevim jestli je to tim ,ze nec oklade velky odpor, ale parkrat to udelalo to co pisete a inde zase prestane fungovatt stahovani automaticky a jde jen rucne ( resp musim drzet ovladac) dela to jen sem tam., grrr nesnasim fluktuativni poruchy. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se to stalo jednou u obou př. oken (elektrických), když jsem zrovna namontoval ofuky. Při jednodotykovém zavření okna se nedovřelo a sjelo zpět. Tak jsem tomu pomohl (držel jsem zavírání) a už se to asi s tím ofukem to těsnění trochu vymáčklo, tak už je to v pohodě. Myslel jsem právě, jestli vás např. ten ofuk nezlobí... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je bezna vec pri prvom montovani ofukov. Treba ho dovret nasilu. A potom tesnenie povoli a je to.

Ja ma vsak iny problem. pri otvarani okna mi to vydava divny klepkavy zvuk. Pri zatvarani nic. Na strane sofera. Tak sa bojim aby sa nestalo nieco horsie. Pojdem to asi reklamovat, len co budem mat trosku casu... Stretol sa uz niekto s tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ja se pridavam do klubu, dela mi presne to same, obe dve okna :( ceho vymena teda pomuze? Ani nevim zda to mam resit, protoze zase nekde neco poskrabou nebo znicej :(

kdyz to klicem nastavim podle navodu tak ta automatika funguje do doby nez okna sjedou uplne dolu, potom uz ani prd

Editováno: , autor: TomV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte,

mě ve Fabii Combi II (koupena 5/2008) už za 2 měsíce asi 3x pozlobily okna tak, že prostě místo nahoru jede dolu.

Nejdřím jsem si myslel, že jsem se asi spletl. Ale pak se mi stalo, že jsem chtěl zavřít pootevřené okna klíčkem - podržím klíček a okna jednou nahoru, akorát u spolujezdce se rozjelo dolu.

Takže nějaký problémek asi bude, ale protože se to objeví sporadicky, těžko bych to předváděl v servisu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro doplnění... dneska se mi to podařilo opakovaně navodit při ovládání oken klíčkem.

Postup: klíčkem nechám okna sjet tak na 5 cm a otočím na druhou stranu. 3 okna se korektně zavřou, ale u spolujezdce sjede okno o dalších 10cm dolů s zastaví se. Tak doufám, že se mi to podaří předvést i v servisu.

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, dneska ráno, když jsem zamykal auto a zkoušel to nějak navodit, tak se mi to podařilo dokonce 3x (tím postupem co jsem poslal).

Jinak se mi to stalo i při ovládání zevnitř, ale tam se mi to záměrně navodit zatím nepovedno, ale zkusím odpoledne podobný postup (ovládat více oken najednou, kousek otevřít a pak hned zavřít).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak auto jsem si dneska ze servisu vzal, tak, jak se podařilo problém s oknem navodit už to teď nejde.

Akorát teda neřeklli mi, co s tím dělali a zapomněl jsem se zeptat, řešil jsem s nima jiný probém (měnili mi přístrojovku kvůli maxidotu a teď nemám spárovené klíče a píše mi to na druhém klíči imobilizér aktivní, ale nastartovat se mi to s tím povedlo...). Asi tomu nerozumím...

Takže tam stejně ještě pojedu, kvůli tomu klíči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam nekonecne problemy s elektickym otvaranim/zatvaranim okien originalnym - dodanym priamo s vyroby. Predne a zadne lave okna funguju bez problemov. Prave zadne sa zasekava. Ked ho date zatvorit tak zastane a cuvne. Cize zatvarat treba na 3 az 10x podla nalady okna.

Ked som bol s tym v servise prvy krat povedali, ze zavadu odstranili, fakt okno fungovalo tak ako ma ale len 3 dni. Ked som tam bol 6x tak slubili, ze uz bude fungovat dlhsie, je pravda ze fungovalo dlhsie ale len o jeden den.

Na moju podrazdenu otazku kolko dni tredba stravit v servise s nefungujucim elektickym oknom ci desat, sto alebo tisic? prisla odpoved, ze nie tisic ale len 730! Pozrel som sa zacudovane kto to hovori ci je to preberaci technik alebo niekto z cakajucich zakaznikov a dostal pokracovanie podpovedi: 730 dni - to su dva roky pokial mate zaruku...

.

Mal niekto prave zadne dvere rozobrane a vie ako funguje mechanizmus vedenia skla v kolajniciach? Udajne sa stava, ze skolo je uzsie a vzprieci sa. Rozmyslam ci to je 1,konstrukcna chyba, 2,vyrobna chyba toho kusa 3, neschopny autoservis alebo moja chyba pri vybere znacky auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to taková rada na prd, ale pamatuju si, že to někdo řešil tím, že lehce promázl ty vodící drážky okna. Někde to bude dřít víc a proto se okno nedotáhne nahoru. Ale stejně bych skusil ještě zajet do jiného servisu s tím, jaké problémy to okno dělá. Už proto, co bylo řečeno kolem záruky. 2 roky budeš lítat v záruce, a potom co??? pak to budeš další 2 roky platit? Tohle vypadá na neschopnost servisu. :aggressive:

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jozef: Podľa mňa to bude neschopným servisom. Nehovoriac už o tom, že si rovnakú závadu reklamoval už 3x, takže minimálne mali upovedomiť výrobcu a v rámci reklamácie vyžiadať výmenu celého dverového modulu. Odporúčam skúsiť iný servis!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska se stejná závada objevila i u pravého předního okna. Zejtra volám do servisu, aby objednali druhý motorek.

u těch oken odcházejí kabely ve dveřích lámou se v tom husim krku už sem se stim setkal diagnostika řekla že vše je ok tak sem to rozebral a byloto kabely uhnilý :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...