Přejít na obsah

průměrná spotřeba studeného motoru


luckyluck

Doporučené příspěvky

no záleží jak na to šlapeš.....je jsený pokud je motor stuidený tak spotřeba je vysoká.....mě palubní PC ukazuje taky kolem 8-10l Fábii clasic 1.4MPi 2000..e jasný že se poidle palubního PC nedá ve městě bvůbec jeszdit.....já se snažím na to ve městě moc nešlapat..aby nebyla spotřeba vysoká..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som teraz dorobil PP a z mestskej prevadzky som zhrozeny,parkan ma pravdu podla PP sa v meste neda jazdiť.

To,že prvych 5 min. to žerie ma svedomi sytič,ked si všimneš nie je ani nulova spotreba ked daš nohu z plynu až po zahriati.

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si myslim ze je to uplne normalne. aj mne to zere tak 10,8, 9,6 zalezi ako je teplo a talezi ako tomu slapes na krk. ale uz to bolo aj na 12,6. este jedna perlicka minuly rok v zime -20 stupnov a spotreba po 500m bola cca 60l/100km kombinovana a ked si dal aktualnu tak ukazala aj 99,9 viac nedovolil display :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam nasledovny postup:

Nastartujem auto, cakam asi 5s a vycuvam z garaze

cca 40s bezi naprazdno (volnobeh), ja medzitym zavriem garaz

Pohnem sa zapnem svetla radio, ventilator na I

prejdem krizovatkou kde zastavim akokeby an stopke a potom uz idemnormalne.

Po prvych desiatkach metrov mi PP ukaze spotrebu v zavislosti od teploty garaze od 12 do 28 litr/100km, ale klesa kontinualne dot rychle.

Motor netrapim ani nevytacam pridavam plynule a pomaly az do zahriatia vody (od 500m az do 4km (podla teploty a charakteru cesty))

Studeny start a nasledna jazda so studnym motorom nicia naiviacej auto, ale auto sluzi mne nie ja jemu

Popisovanje spotreby su uplne v norme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si myslim ze je to uplne normalne. aj mne to zere tak 10,8, 9,6 zalezi ako je teplo a talezi ako tomu slapes na krk. ale uz to bolo aj na 12,6. este jedna perlicka minuly rok v zime -20 stupnov a spotreba po 500m bola cca 60l/100km kombinovana a ked si dal aktualnu tak ukazala aj 99,9 viac nedovolil display :D

spotreba 60litrov/100km po 500m je realna iba vtedy ak si dlhsie stal s nastartovanym motorom, inac je nerealna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si myslim ze je to uplne normalne. aj mne to zere tak 10,8, 9,6 zalezi ako je teplo a talezi ako tomu slapes na krk. ale uz to bolo aj na 12,6. este jedna perlicka minuly rok v zime -20 stupnov a spotreba po 500m bola cca 60l/100km kombinovana a ked si dal aktualnu tak ukazala aj 99,9 viac nedovolil display  :D

spotreba 60litrov/100km po 500m je realna iba vtedy ak si dlhsie stal s nastartovanym motorom, inac je nerealna

pri nizkych teplotach ako boli minulu zimu som nechaval motor bezat na prazdno tak 1-2 min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, jeden maly postreh od manika ktory vyraba PP :)

V zime ked bolo tych -20 bola po nastartovani stojaceho auta spotreba cca 4l/hodinu, teraz ked je okolo 10stupnov mam po nastartovani 2l/hodinu.

to co mate za tanky? :o

najvyssia spotreba tesne po nastartovani mi nikdy neprekrocila 2,3 litrov/h (pri -25°C),

bezne je v zime okolo 1,5-1,8 litrov/h.

V lete s chladnym motorom neprekroci 1,2 litr/h

Na volnobeh mavam podla zatazenia palubnej siete od 0,3 do 0,5 litr/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem či je to zohrievanie spravne (ja to robim občas tiež ako houmr) vo všetkych priručkach a radach sa však doporučuje pomala jazda no a ta nam hadže spotrebu do tak vysokych čisel-a potom si vyber!

ano nie je dobre nechat bezat motor v zime len tak nech sa ohrieva lebo motor sa ohreje a prevodovka je stuhnuta. potom tam vznikaju tlaky. ale kto praktizuje to ze nastartuje a necha motor bezat tak 1-2 min urcite nerobi zle a mozno je to este lepsie ako ked sa niekto hned vyrazi. to preco to vyrobca pise v priruckach je z dovodu aby ludia nenechavali bezat pol hodinu auto nastartovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem či je to zohrievanie spravne (ja to robim občas tiež ako houmr) vo všetkych priručkach a radach sa však doporučuje pomala jazda no a ta nam hadže spotrebu do tak vysokych čisel-a potom si vyber!

ano nie je dobre nechat bezat motor v zime len tak nech sa ohrieva lebo motor sa ohreje a prevodovka je stuhnuta. potom tam vznikaju tlaky. ale kto praktizuje to ze nastartuje a necha motor bezat tak 1-2 min urcite nerobi zle a mozno je to este lepsie ako ked sa niekto hned vyrazi. to preco to vyrobca pise v priruckach je z dovodu aby ludia nenechavali bezat pol hodinu auto nastartovane.

SUHLASIM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co mate za tanky? :o

najvyssia spotreba tesne po nastartovani mi nikdy neprekrocila 2,3 litrov/h (pri -25°C),

bezne je v zime okolo 1,5-1,8 litrov/h.

V lete s chladnym motorom neprekroci 1,2 litr/h

Na volnobeh mavam podla zatazenia palubnej siete od 0,3 do 0,5 litr/h

Nmo my mame este stare benzinove rokmi overene 4-valce 44kW a nie 3-valce ako ty :D

BTW moja 1.4 ma volnobeh po dokonalom ohriati na hodnote 800rpm.

Editováno: , autor: Yano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co mate za tanky? :o

najvyssia spotreba tesne po nastartovani mi nikdy neprekrocila 2,3 litrov/h (pri -25°C),

bezne je v zime okolo 1,5-1,8 litrov/h.

V lete s chladnym motorom neprekroci 1,2 litr/h

Na volnobeh mavam podla zatazenia palubnej siete od 0,3 do 0,5 litr/h

Nmo my mame este stare benzinove rokmi overene 4-valce 44kW a nie 3-valce ako ty :D

Stare ale dobre a spolahlive a NENAŽRANE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...