Přejít na obsah

Dodací lhůty OIII


boban1108

Doporučené příspěvky

Doporučuji si přečíst pořádně smlouvu, objednávku apod. Překvapilo by mě, pokud tam bude konkrétní termín bez "vyhrazené možnosti změny" Mohl by sis pěkně naběhnout ... Stornopodmínky jsou úžasná věc. Tak opatrně.

Jinak jsem měl možnost koupit nový Hyundai I40, zkoušel jsem ho, auto pěkný. To se musí nechat. Ale přečti si také recenze, má také svoje mouchy. A dále: máme firemní I20. Auto OK, ale přístup servisu a řešení záručních oprav - připadal jsem si jako při reklamaci auta v AAAAuto. Jedním slovem problém. A dost velkej. Byl jsem v situaci jako Ty, čekal jsem na OIII 9 (!!!) měsíců. Nelituji, že jsem to vydržel. Držím palce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CLAW  - ve smlouvě mám uvedeno   cituji : 

2. předmět smlouvy -   MR 2015 , 77 KW

3.4 Prodávající se zavazuje odevzdat předmět kupní smlouvy kupujícímu a umožnit mu nabýt vlastnická práva nejpozději do 16.6.2015

3.5 Kupující tímto prohlašuje , že byl seznámen s Všeobecnými podmínkami kupní smlouvy...

 

Takže s nějakým odstoupením nebude problém,  ale  štve mi to. Já měl řadu škodáren a vždy bez problémů. Evidentně je něco  shnilého ve státě dánském.

Nesrovnávám , jen konstatuji, že firma, která není ani ochotna s klientem komunikovat je  poněkud  DIVNÁ.

Claw já bych taky vydržel, ať mi řeknou  nejsou šroubky m6, auto  by bylo až v září , tak  chcete ho v září a nebo  kdy ho  chcete  či nechcete.  ALe takto  je to  o ničem. viz výše chystání dovolené apod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

občanský zákoník je nadřazen všeobecným obchodním podmínkám :

§ 411

Prodávající je povinen kupujícímu dodat zboží, předat doklady, které se ke zboží vztahují, a umožnit kupujícímu nabýt vlastnického práva ke zboží v souladu se smlouvou a tímto zákonem.

(1) Prodávající je povinen dodat zboží:

a) dne, který je ve smlouvě určen nebo určen způsobem stanoveným ve smlouvě,

(1) Prodávající je povinen dodat zboží v množství, jakosti a provedení, jež určuje smlouva, a musí je zabalit nebo opatřit pro přepravu způsobem stanoveným ve smlouvě.

(1) Poruší-li prodávající povinnosti stanovené v § 420, má zboží vady. Za vady zboží se považuje i dodání jiného zboží, než určuje smlouva a vady v dokladech nutných k užívání zboží.


takže ad 411 a  414 -  v termínu určeném smlouvou tedy 16/6

takže ad 420  a 422          -  MR2015 a 77kW

 

takže odstoupení nebude problém, ale jak jsem už napsal, štve mi to, škodovka je dobré auto ale co nadělám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo si pocka ten se docka. Tak bud to auto chces nebo ne. Neni to zas vec na kratkou dobu, nez aby si ji vymenil za hjundaje. Chapu ze cekani je neprijemnny,ale jednou hotovy bude a pak uz se budes jen veselit. Musis se s tim vnitrne smirit. Ja vcera volal prodejci zda uz je znam datum vyroby a misto datumu mi rekl, ze mu moje auto akorad privezli:)

Zkus proste zatlacit na prodejce. Nemyslim si ze by mu bo jedno kdyby si chtel pravem odstoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto není na krátkou  dobu, souhlasím,  toto bude  jubilejní  10. auto v pořadí.  Chtít je jedna věc, chování prodejce je věc druhá . Nikdy , ani za komančů, jsem  neakceptoval "nevhodné" chování prodejce. A abych , kvůli tomu, že něco chci měl akceptovat absolutní nezájem ? Tak na to jsem až příííliš ješitnej jak tady kdosi uvedl .-))

BICISTA - proč jsi mělnil O 3  za O 3 kombi ? kvůli automatické převodovce ? No proti gustu žádnej diškutec. Já rád jezdím, moc rád a automat nechci ani kdyby mi z ceny vozu  slevili  200 000.

Jednou hotovy bude, ale  na jednou já  kašlu, pokud  vrazím do přípravy  vozu, dálničních známek a pod. pár tisíc, tak  mi to "jednou hotový" je někde pod zadní části  těla.

 

 

9:52  rezignace  - nyní mi  prodejce oznámil, že když to super dobře půjde tak mohu dostat auto 24/6 večer !!!! Tedy bude pro to  dělat vše.  Jenže já od 24/6  večer do rána  25/6 nic nevyřídím. To jsem se zapomněl ještě zeptat na ten modelový rok .Takže je rozhodnuto . Sliby se slibují , blázni se radují. 

BICISTA - když jsem jim řekl, že máš auto za 7 týdnů - combi, tak mi prodejce řekl, že to je nesmysl, jedině, že by někdo odřekl. Tys tam měl objednané nějaké vychytávky, které se běžně "nenosí" ? 

No je to jedno, se škodou jsem velmi pravděpodobně skončil.

Všem přeji  pěkné léto a mnoho  kilometrů bez srážky s blbce.

ČUS

Editováno: , autor: Polarka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Voice :  mne ty auta meni zemestnavatel, ted zmena auta prisla se zmenou zamestnavatele. Ja za to nemuzu :)

To Polarka - O3 kombi jsem mel i pred tim. O auto jsem prisel jelikoz jsem prisel o praci. Ted mam novou praci, tj objednal jsem nove auto. A DSG proto ze uz jsem na tu fofr paku fakt alergickej. :) Najezdim cca 50tis za rok a uz se chci proste vice vozit nez to auto ovladat :)

Jinak s tou moji kratkou dobou, prodejce musi opravdu chtit, a musi vedet proc tak chce aby to udelal, a musi mit dobry kontakt na planovace vyroby.  Jasne ze kde jakymu Pepikovi z ulce to neudela.Takovyh Pepiku beha mraky. Je to proste jako vsude. Zalezi na spouste okolnosti, jaky ma nakupujici firma rocni odber aut, jake osobni vstahy ma prodejce s tam s tema nahore atp.  Mozna nekdo odrekl, a dokazal tam prodejce s domluvou se ŠA soupnout moje auto. Netusim. Jak rikam musi prodejce chtit v tom delat urcite kroky, je jeasne ze kazdemu je neudela, to by ty kroky nemeli moc smysl :) Nebo to jen shoda nahod a ted se prodejce kasa jak je dobrej :)
At je to jak chce, udelalo mi to radost ze to trvalo tak kratkou dobu.

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne rika pane jem manželčin Ranault Clio, ktery jsem ji před 3-mi roky koupil :) vsechno ostatni jen sluzebaky, u nektery se dalo do konfigurace kecat u nekterych ne.
Jinak me kamaradce jeji znamej prodejce dokazal udelat Rapida za mesic !.  Oni ty paky maji hlavne ve smyslu, kdyz nekdo objednavku zrusi a on ho presoupne na jeho misto. Oni v podstate zrusi stavajici a prekonfiguruji tu odreklou pred Vami na Vasi konfig.  No a tu Vasi zrusenou zas prekonfiguruji nekomu jinemu a zrusi tu jeho a tak porad dokola. Ale je to proste vysada jen pro zname.

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš naprostou pravdu. nechají.  proto se mi líbí, když někdo ne. A to asi udělal Polárka. Evidentně si on na tykev dělat nenechá

Jen zírám, jak takový kolos jakým škodovka určitě je kálí na zákazníka. Ale  když si to zákazník nechá .....

Editováno: , autor: Josef_1957
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je pravda, je to  vidno na tomto  foru . chytrolinu je tu namancary  -  ale sfurt  nevim jak psani  od pawouka a bojlera souvisi s dobou za niž skodvjenka je schopna splácat svuj produkt. Nam - ze slibovanych  350   kusu  na operat.leasing do konce roku slibili jen 50  . slibem netarmoutis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to souvisí? No tak, že tu vlastně klameš ostatní, kteří si toho nevšimnou, či nemají možnost kontroly účtů. Je to zbytečné a ubohé. Taktéž tvoje výlevy jsou na podobné úrovni, navíc většinou mimo téma. A to nemluvím o úpravě a chybách v tvých příspěvcích, což také o něčem svědčí. Hledáš chyby jinde a u jiných a sám nejsi schopen vytvořit kloudný příspěvek. Tak si z toho vem ponaučení, používej jen jeden účet a zkontroluj si občas příspěvek před odesláním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s dovolením se vrátím k tématu.

16.6. objednána Octavia RS Combi, benzín, dle prodejce předpokládány termín dodání 16.11. Hnus, ale co nadělám chci ji tak musím počkat.

Na prodejce trochu tlačím tak se prý pokusí zařídit dříve, ale jak bude úspěšný to netuším, snad se podaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...