Přejít na obsah

Infotainment Columbus 10


Doporučené příspěvky

alebo že by chyba u teba v nejakých nastaveniach?
Škoda connect normálne funkčná.

 

image.thumb.png.bbcb8b2e7b00846c9ea7f9380be80596.png

 

Si prihlásený ako hlavný užívateľ v aute, máš povolené sledovanie polohy v súkromí profilu?

nemáš zapnutý nejaký ochranný režim v NTB alebo mobile? Napríklad mám teraz nový NTB a musel som zmeniť účet tu na fore, pretože náš globálny IT filtruje správy z tejto stránky, takže zabudnuté heslo sa nedá opraviť. A nie je to chyba tohto fóra.

zjavne je niekde niečo zle nastavené.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, OpelIns1 napsal:

alebo že by chyba u teba v nejakých nastaveniach?
Škoda connect normálne funkčná.

 

image.thumb.png.bbcb8b2e7b00846c9ea7f9380be80596.png

 

Si prihlásený ako hlavný užívateľ v aute, máš povolené sledovanie polohy v súkromí profilu?

nemáš zapnutý nejaký ochranný režim v NTB alebo mobile? Napríklad mám teraz nový NTB a musel som zmeniť účet tu na fore, pretože náš globálny IT filtruje správy z tejto stránky, takže zabudnuté heslo sa nedá opraviť. A nie je to chyba tohto fóra.

zjavne je niekde niečo zle nastavené.

 

Na NTB se bez problémů přihlásím,v autě je ikona šedá.Nelze se přihlásit jako uživatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, OpelIns1 napsal:

si teda v aute prihlásený ako HOST ?

a vidíš na obrazovke v menu UŽIVATELÉ host a seba ale tvoj profil je šedý?

Ano, jsem přihlášený jako host a ani sebe nevidím, jenom + jako přidat uživatele.A to nejde.Asi to nechám, až budu v Čechách.Myslel jsem, že když to do vypršení aktivace, fungovalo, tak problémy nebudou a ani jsem to nezkoušel.Navíc se to nedalo zaplatit kartou, údajně nedorazila objednávka,ale platba ano.Nakonec jsem to musel zaplatit z účtu a banka si strhla poplatek za zahraniční platbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm. trochu sa ti divím, že niekam cestuješ na dovolenku a toto všetko si si neporiešil doma...Mňa auto upozorňovalo dva týždne dopredu, že mi licencie končia 2.7. Takže som si v servise kúpil kody, vložil do connectu a všetko OK.

Navyše predpokladám, keďže v ČR máte na rozdiel od nás licencie po kúpe 3 roky v cene, že máš auto a teda hlavne infotainment z roku 2020 keď nie všetko fungovalo dobre...

No, teraz zrejme potrebuješ mať obidva kľúče v aute aby si mohol niečo robiť s hlavným užívateľom.

Tak hlavne bezpečne a v kľude domov, počúvaj správy v rádii kde sú kolóny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

poradí mi někdo s nově vzniklým problémem?

Kdykoli nasednu a nastrtuji, tak se po naběhnutí infotaimentu a probliknutí o přihlášení hlavního uživatele děje to, že přestane hrát stanice rádia, kterou jsem naposled poslouchal a která po zapnutí chvíli i hraje, ale po cca půl minutě se sama přepne na nějaký podivný podcast o který nestojím, není v historii a dokonce ani nemám spuštěný WLAN pro případný přístup k webovým rádiím a podcastům.

Pokažde tak musím v menu Radio odkliknout rádio, abych se toho podcastu zbavil....

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tohle se děje, když jsi před tím yypnul zapalování právě se zapnutým Android Auto a přehráváním z telefonu. Po opětovném zapnutí zapalování nabíhá tam, kde byl. A když tu písničku nenajde, tak prostě vezme z telefonu něco jiného. A když není WLAN, tak náhodný proces. Zkusil bych vypnout zapalování při zapnutém rádiu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, ale podcasty neposlouchám vůbec a Android Auto mám sice zaplé, ale jen pro telefon a Waze.

I když zruším to přehrávání podcastu a vyberu si rádio a poslouchám do konce jízdy jen to rádio, se zaplým rádiem vypnu zapalování, tak po návratu do auta je to zase stejný proces.

Start s tím, že slyším mé zvolené rádio a do půl minuty ho přebije zase ten podcast

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ešte jeden tip na vyskúšanie. Waze si dokáže spárovať hudobnú aplikáciu priamo do seba a teda ju spustiť popri sebe automaticky. V nastaveniach waze pozri položku hudobný prehrávač či tam nieje označená nejaká appka, ktorá spúšťa podcasty, prípade vypnúť zobrazenie na mape.

Screenshot_20230804_085018_Waze.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, jenycek said:

Když si v navigaci najdu čerpací stanici, tak mi to zobrazí aktuální cenu benzínu. Je nějaká možnost přepnout na zobrazení ceny nafty (cena benzínu u dieselu nemá moc význam) a odkud čerpá informace o cenách? 

ja zbožňujem, keď to počas cesty vysvecuje nabíjačky na elektro autá. Veľmi užitočné pre dieslovú Octaviu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, jenycek said:

Když si v navigaci najdu čerpací stanici, tak mi to zobrazí aktuální cenu benzínu. Je nějaká možnost přepnout na zobrazení ceny nafty (cena benzínu u dieselu nemá moc význam) a odkud čerpá informace o cenách? 

treba posunúť okienko so zobrazením, sú tam ceny benzínu aj nafty len sa nezmestia obe do zobrazovaného okna.

to, že cena nesedí nie je problém navigácie Columbus ale zrejme majiteľa ČS

 

2 hours ago, NemesiSK said:

V POI som si ručne nastavil, ktoré kategórie chcem a predsa ich ukazuje.

 

pokiaľ máš na mysli zobrazenie vpravo na lište tak tam som neobjavil, že by  sa akokoľvek dalo ovplyvniť čo navigácia zobrazuje - väčšinou najbližšie krčmy a čerpačky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSK chápem že pri jazde sa ti v okolí cesty zobrazujú rôzne POI - železničná stanica, kostol, ČS, MÚ a medzi tým nabíjačky alebo špeciálne vyskakujú len/hlavne nabíjačky?

pozri mi ešte aké zväčšenie mapy používaš - to je dôležité. je to vľavo dole na mape, je tam dielik a pri ňom napísané aká vzdialenosť zodpovedá tomuto dieliku. Najväčšie zväčšenie je 50m.

 

POI sú trochu priblblé v Columbuse - viď návod ktorý som sem dal - je vo vedľajšom vlákne. v zozname POI je asi 500 možností, pritom ak chceš, aby sa ti niektorá skupina objavila v rýchlom výbere, kde je 6 pozícií musíš to vymyslieť tak, aby týchto 6 bolo posledne zaškrtnutých. ak zaškrtneš ďalšiu skupinu niektorá z tých už 6 nastavených zmizne.

Mám pocit, že je inak úplne jedno čo máš zaškrtnuté - hľadanie v cieľoch funguje vždy rovnako:

- nastavená trasa napríklad Žilina - Prešov

- do políčka hľadať napíšeš "pamätihodnosti po trase" alebo "čerpacie stanice v okolí" a navigácia hľadá v zozname POI. najprv však zobrazí ciele ktoré si už navštívil takže nelogicky na prvých miestach sú ciele vzdialené napr. 300km od trasy a majú inú značku pred názvom. Potom nasledujú ciele pri ceste alebo v okolí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...