Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Bude dostatečně diplomatické, když vložím odkaz, aby se každý mohl podívat jak vypadají sportovní zimní pneumatiky? Ony sou sice obrázky hezké, ale často neukazují podstatu a nejde na nich vidět třeba taková věc jako je ocelový hrot...

http://www.pneu-sport.cz/pneumatiky-bfgood...lye-snih-a-led/

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to test LETNYCH pneu v lete. Sirsie pneu maju lepsie jazdne vlastnosti na suchej i mokrej vozovke. Ale!, k aquaplanningu dojde u sirsich pneu ovela rychlejsie.
Ale vsak presne to som napisal :D Pri zimnych je to to iste. Na snehu budu mat lepsie vlastnosti sirsie, pri kasi uzsie.
Ostatne, Skodovka ti v pohode preda Fabiu Sportline s letnymi 205/40 R17, ale na zimu ponuka jedine 165/70 R14 alebo 185/55 R15... Nie je to vlastne potvrdenie mojho vykladu?

Nie nie je, uzsie sa davaju pretoze len nane sa daju namontovat retaze. Osobne jazdim v lete aj v zime na 195kach.

A moj zdroj bol test ZIMNYCH pneumatik Dunlop, ak to este najdem dodam pozdejsie.

EDIT:

http://www.fermodes.de/autonews/artikel/co...reifen-aus.html

To iste tentokrat od CONTINETAL.

Editováno: , autor: majko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový dotaz :help: . V návodu je napsáno, že šrouby kol se dotahují momentovým klíčem na hodnotu 120Nm. Já jsem si do teď vždy, když jsem měnil kola, prostě dotahoval dle "citu" :) Ta otázka zní, jezdíte všici do pneuservisu překontrolovat ten utahovací moment? Jen mě to zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový dotaz :help: . V návodu je napsáno, že šrouby kol se dotahují momentovým klíčem na hodnotu 120Nm. Já jsem si do teď vždy, když jsem měnil kola, prostě dotahoval dle "citu" :) Ta otázka zní, jezdíte všici do pneuservisu překontrolovat ten utahovací moment? Jen mě to zajímá.

lepsia otazka je, ci aj v pneuservise to dotahaju na 120Nm, ked je to tak v navode :kuk:

Editováno: , autor: FunNer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majko, ty si este vacsi perfekcionista ako ja...

Ja som skusil, kolko boli utiahnute sroby od vyroby. Zistil som, ze ja to dotahujem trochu silnejsie. Cim vlastne nemam co pokazit. Jedine, ze by som skakal po kluci z rozbehu... :-D

Dotahujem to takto od ruky uz asi 10 rokov a este nikdy sa nic nestalo.

Editováno: , autor: drag84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chtěl jsem se zeptat na jaký tlak foukáte FII obuté do zimních pneu. V návodu je, že se má foukat o cca 20 kPa více než je předepsané pro letní, ale zase jsem někde četl, že pak se obrušuje střední část běhounu, takže je lepší foukat tak jak letní to znamená 220 dopředu a 230 dozadu mám 1,4 benzín. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

24.12 jsem jel jen na skok do Datartu v Brně u Tesca a někdo mě prořízl z boku zadní pneu a chtěl mě asi okrást ale byl jsem tam jen na skok tak jsem to zjistil až 26.12 v garáži že mám prázdnou pneu, mám to domů kousek tak vydržela. A dnes mě řekli v servisu Barum že takových s prořízlou pneu z boku mají víc. Stalo se to někomu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohlo se mě to stát jinde, byl jsem jen tam na 10min a hned zase zpět a parkuji v garáži a mám to tam i zpět 5km. Byli prořízlá jen jedna na zadním kole na straně u spolujezdce a když jsem přijel kolem mě nestálo žádné auto a potom když jsem se vrátil stálo jedno auto vedle mě ze strany té vadné gumy. Kdybych přišle později tak jsem ji měnil a mezi tím bych mě někdo vypral auto tak jak se to dělá. Někdo mě prostě sledoval že jsem tam přijel sám a navánoce se předpokládá že je v obchodě každý dlouho a že má u sebe hodně penez nebo dárky. Jsem přesvědčený na 90% že to tak bylo, dejte všichni pozor při výměně kola u auto zamykat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo to nějak opravit nebo výměna? Jednou jsem najel na nějakou skobu a zajela až dovnitř, ale navrchu jenom malá dirka

a vevnitř byla skoba asi 10 cm dlouhá. V servisu kroutili hlavou, že to ještě asi neviděli, ale šlo to opravit. Zajímá mě jestli

jde opravit i prořízlá guma a v jakým to bylo rozsahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...