Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, budu mít asi netradiční dotaz. Jak je to s možností objednání stávajícího modelu Superbu při příchodu nové generace? Někde jsem četl, že se nová generace představuje, až se doprodá stará? Jde mi o to, že Superb po FL považuji za nejkrásnější Škodovku vůbec. Bohužel co odešel Kabáň a co přišla Scala a nyní Octavia, tak se mi ta auta absolutně nelíbí. Na Octavii mi přijde vyloženě ošklivá zadní část a bohužel co jsem viděl ty "uniklé" skicy, tak se Superb zřejmě vydá podobným směrem.

 

Chtěl bych teda počkat na představení nebo oficiální fotky nové generace a podle toho se rozhodnout. Ale když je teď čekací doba na auta i rok, tak se bojím, zda to vůbec bude možné ještě příští rok objednat. 

Celý příští rok budu pracovně mimo republiku, takže bych kupoval novou generaci až ve 2024, kdy se snad na ní odladí úvodní mouchy. Pokud se mi ale nová generace líbit nebude, budu chtít koupit tu stávající i za cenu toho, že bude stát nějakou dobu v garáži.

 

Je nějaké vodítko, do kdy se bude dát Superb objednat? Jako krajní možnost vidím volbu nějaké skladovky, ale tomu bych se chtěl vyhnout. Kupovat nové auto hned teď také nechci, aby mi rok stálo v garáži - nevíc musím ještě něco došetřit :-) Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cim driv, tim lip. Nejen kvuli dobe dodani, ale take kvuli cenam, ktere polezou letos zase nahoru (minuly rok celkem +85k na superbu).

Dodaci lhuta zalezi na vybave (aneb kolik z toho skodovka realne trhne), u mne to vypada na 5 mesicu, coz je jen o mesic vic, nez pred 3 lety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mariacek Někteří prodejci jsou schopni auto objednat i s pozdější dodací lhůtou, než která aktuálně je. Příklad: já objednával RSo v červnu 21. Tehdy vycházelo dodání mé konfigurace na leden/únor 22. Prodejce neměl problém to posunout o 3 měsíce na duben. A zatím to vypadá, ze auto opravdu v dubnu budu mit, protože výrobní týden mám 12.  Zkus zajít za svým prodejcem a zeptej se ho, kam až muže odsunout dodání nového vozu. 👍 A budeš hlavně mit jistotu ceny. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U koncernu novy auto nechces, az po roce nejdriv.

Prvni kusy jsou testovaci pro lidi, plno toho nefunguje, plno veci se rozpada.. To fakt nechces. Idealni je min. 1 rok po vydani pockat. 

Ja bych tedy bral, dokud je z ceho. Za chvilku klidne omezi motory a bude to o to horsi vyber.

 

Ostatne, staci si tu projit tema OIV, nebo i S3 kdyz vysel.. Neznam jedinnyho superba ze zacatku prodeju, kteremu by nemuseli upravovat chromove listy oken, nebo nemenili zadni ulozeni tlumicu (a to jsou jen dve prvni veci co jsem si vzpomnel).

U O IV to je zejmena zalezitost SW.. nebo treba neustale se rozsvecujici stropni lampicky (kolega ma uz 3. lampicku vepredu a 2. vzadu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možnost objednání většinou končí tak, že neuděláš ani ťuk. Na to bych vůbec nespolíhal. Ceny stagnovat nebo dokonce klesat nemůžou. Automotive je kvůli elektrodoktríně a covidmánii v řiti. Mladých ojetin je málo, takže z té strany nová auta taky konkurenci nemají. Nikdy jsem neřešil možnost pozdějšího dodání, ale jestli to je možný, tak bych neváhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 1. 2022 na 16:14, Mariacek napsal:

Díky chlapi. No já si chci furt nechat otevřená vrátka, abych se mohl rozhodnout podle nového modelu. Asi fakt napíšu prodejci, aby mi dal echo, až bude končit možnost objednání a uvidíme. Snad do té doby bude o 4. generaci více informací. 

Bojler má naprostou pravdu. Kdo chce nové auto, musí si ho objednat. Kdo čeká, mít ho nebude a nebo zaplatí nesmysl. Dnes to platí dvojnásob. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, bojler napsal:

Možnost objednání většinou končí tak, že neuděláš ani ťuk. Na to bych vůbec nespolíhal. Ceny stagnovat nebo dokonce klesat nemůžou. Automotive je kvůli elektrodoktríně a covidmánii v řiti. Mladých ojetin je málo, takže z té strany nová auta taky konkurenci nemají. Nikdy jsem neřešil možnost pozdějšího dodání, ale jestli to je možný, tak bych neváhal.

Aha, takže prodejci nedostanou echo, že třeba za měsíc končí objednávky? Ok. Každopádně auto teď objednávat nebudu, musel bych si půjčovat a to se mi nechce, když Rapid ještě skvělé slouží. Navíc když to s tím trhem takto půjde dál, tak Rapida dráž prodám, než jsem jej koupil :-))) Každopádně po včerejším představení Enyaqu coupé dám novému Superbu šanci. Pro mě je ideální jej objednat koncem příštího roku, takže to by už mohly být vychytané nějaké neduhy nového modelu. Mě jen

@Richard Štupák

namlsal na své fakt krásné auto, tak jsem si chtěl pojistit, že si budu moct vybrat. Uvidíme, každopádně dříve, než v polovině 23 objednávat nemohu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejce to nějaký čas dopředu vědět bude - ovšem také k tomu pak budou určité omezení z hlediska možnosti objednání (kvóty aut na prodejce).

Podobně je tomu tak při změně ceníku - prodejce to ví o něco dříve, než se ceník oficiálně zveřejní - není to tedy zas o moc dřív a v tomto případě bývá stop veškerých objednávek právě pár dní před začátkem platnosti nového ceníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mariacek Dalsim dulezitym aspektem co si musis uvedomit je to, ze superb naroste velikostne a predevsim se to odrazi i v cene.

Btw: Pri objednani davas zalohu (bejvalo to tusim 50-100k) a v aktualni dobe casto nechtej ani tu.. a pred prevzetim se doplacel zbytek. Takze neni nutne brat si nejaky "preklenovaci" uver.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasvedcuje tomu aj to,ze v Bratislave sa kvoli nabehu objavili karoserie pre Superb,ktore velkostne koresponduju s tou stavajucou generaciou,takze on bude asi fakt na rovnakej platforme....mozno aj preto,ze toto moze byt pre Superb aj Passat mozno posledna generacia a nahradia ich nejake ID/Iv nezmysli do buducna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...