Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

Před hodinou, JaToNechapu napsal:

Škoda ruší další směny: Link na článek

 

Nevěřím, že letos auto uvidím.

Článek o ničem. Jakýh vozidel se to týká nepíšou, nebo jakých komponentů taky ne. Jestli nemají ECU, nebo BCM je to problém. Jesli nemají ecally a nebo laneasisty, je to u prdele. To v autě potřebují jen eurofilové. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Clerfayt napsal:

Článek o ničem. Jakýh vozidel se to týká nepíšou, nebo jakých komponentů taky ne. Jestli nemají ECU, nebo BCM je to problém. Jesli nemají ecally a nebo laneasisty, je to u prdele. To v autě potřebují jen eurofilové. 

Podle mě jestli nemají ECU nebo ecally vyjde úplně na stejno, neboť teda nevím o možnosti si dneska objednat auto bez e-call. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Clerfayt napsal:

...Jesli nemají ecally a nebo laneasisty, je to u prdele. To v autě potřebují jen eurofilové....

 

Eurofilové? Asi netušíš, že eCall je již dost dlouho povinná výbava všech vozidel (3 roky).

A proč by LaneAsist měl být jen pro "Eurofila", to je nějaký podivný myšlenkový směr... :-(

  • Pozitivní 5
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi omezenej, ne? Od kdy je ecall povinný vím líp než ty. To je asi jasný.  O tom žádná. Nicméně, kdyby šetřili čipy a necpali je do ecalů a jiných fízl pořebností, zbylo by na důležité systémy. 

 

Kdo by lejnoasist prosazoval? Rusáci? To snad ne? Pamatuj, řeka dobroserství teče z EU. A není to stream o dobru, ale jen o penězích. Jak o ně odrbat lid. 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, JaToNechapu napsal:

Přesně tak, říkal jsem to i prodejci. Nejvíce mne na situaci mrzí, že nemáme žádné informace. Tři týdny nám v salonu o stavu objednávku buďto lhali, nebo sami nevěděli - což mě ale jako zákazníka nezajímá - a potom řeknou, že nic neví a nemají mi co říct.

To stejné jsem zažil já v lednu, Superb IV vyroben 12.1 (vše dle plánu,nebo spíše o týden dřív) a měl být do konce ledna u prodejce. 

Nakonec byl na konci února, ale ta neinformovanost mě točila doběla. Nikdo nic nevěděl, jen výmluvy že nejsou čipy a pořád to stejné. Tohle tvrdil prodejce i škoda auto neustále. Potom mi z fora jeden pán zjistil, že auto je komplet vyrobené, hotové, ale byl problém s emisemi - museli udělat nové homologace na IV - proto supík stál v hale kdesik. Proto to zdržení a kecy typu že nejsou čipy.......ach jo. 

Všem držím palce a věřím že auta dostanou jak měli slíbeno.

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dnes jsem objednal SIII Combi Sportline, 2.0 TSI 140 kW. Do smlouvy jsem dostal předpokládaný termín dodání vozu 48 týdnů, tedy 3.4.2022. Důvodem je prý korona atp. 

 

Údajně může být vyrobeno a dodáno v rozmezí 24-48 týdnů, ale že nelze nic zaručit. Můžu tedy jen doufat, že se onich 48 týdnů nenaplní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, PavelF napsal:

Zdravím, dnes jsem objednal SIII Combi Sportline, 2.0 TSI 140 kW. Do smlouvy jsem dostal předpokládaný termín dodání vozu 48 týdnů, tedy 3.4.2022. Důvodem je prý korona atp. 

 

Údajně může být vyrobeno a dodáno v rozmezí 24-48 týdnů, ale že nelze nic zaručit. Můžu tedy jen doufat, že se onich 48 týdnů nenaplní. 

Jojo, combi 10 měsíců. Ale liftback jenom dva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše @Husita V sobotu jsem se informoval o čekací době na Superb III sportline liftback a bylo
mi řečeno, že aktuální je ještě stále 2-3 měsíce. Ale co jim na čtvrteční poradě škodovka říkala, tak se termíny
teď budou prodlužovat a kdo chce, tak objednat co nejdříve.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes přišel oficiální dopis z autosalonu. Nemají díly, nejsou schopni dokončovat rozdělané vozy a jde o celosvětový problém, jehož konec je v nedohlednu. 
Nabídnuty máme dvě možnosti, odstoupit od smlouvy, kdy nám vrátí plnou zálohu za obě auta, nebo podepsat dodatek ke smlouvě, kde souhlasíme s prodloužením dodací lhůty o 6 měsíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem auto objednával v Praze, ale jak jsem psal. Dostal jsem rovnou předpokládaný termín 48 týdnů, takže duben 2022, čili do tohoto data dlouhá doba a bůh ví, kdy to bude. Nicméně je vidět, že co salón, to jiná informace.

 

Psal jsem mimo jiné přímo na Škoda Auto s dotazem, jak dlouho trvá dodání vozů Superb Combi Sportline a bylo mi řečeno, že 24-26 týdnů. 

 

Těžko z toho tedy asi dedukovat jak to bude/nebude. Evidentně nějaké díly chybí a Škoda sama neví kdy je bude mít jelikož dodavatelé budou tvrdit to samé atd. 

 

Nicméně zákon schválnosti - smlouvu odmítneš, respektive odstoupíš a příští týden Škoda naskladní díly a bylo by to. Neodstoupíš a za půl roku budeš podepisovat další dodatek na další měsíce. Tohle je na prd no. Kdybych mohl tak sáhnu hned po skladovém voze a neřeším, ale chtěl jsem takovou konfiguraci, která se nikdy skladovou nestane, tak si holt musím počkat. 

 

Také nerozumím tomu jak je možné, že jednotlivý dealeři mají pořád co nabízet jako skladové nové vozy bez nájezdu, když pak není možné vyrobit a dodat objednaný kus X měsíců - nevěřím, že jsou to všechno nějaké atypy oproti skladovkám na salónu. 

 

No uvidíme. Každopádně odstoupíš nebo podepíšeš dodatek? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně zvažuju všechny možnosti. Přesně jak píšeš, odstoupím a za měsíc budou mít na auto na webu na prodej, neodstoupím a v prosinci řeknou sorry borče, dalšího půl roku a nebo nikdy. 

 

Mám poskládané TSI 206kW Sportline a všechny skladovky kromě jedné, která hned zmizela, jsou pro mě nepřijatelné, mají sice motor, který chci, ale potom tam nějaká chorá duše nedala skoro nic z příplatkové výbavy, takže pro neřešitelná situace. Škoda plus to samé. 

 

V rozhodování mi ještě hraje roli fakt, že máme objednané dvě auta, moje TSI a kolegův Hybrid, který by jak ze skladovek, tak z Plusu mohl mít zítra, protože těch aut je v oběhu víc. Takže buď budeme oba čekat a nic nevíme, nebo nebudeme čekat, on bude jezdit a já budu mít smůlu, nebo budu muset slevit ze svých požadavků - což se mi nechce. Neřešitelný problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou problémy i v čínských přístavech, zdržuje se nakládání kontejnerů, bude i zdržení u vlaků a ty toho poberou ve srovnání s loděma málo. Letadlem to taky tahat nebudou, to by jim navyšovalo moc cenu, takže to je opravdu značný problém, ale možná si nyní svět uvědomí, že dělat všechno v Číně není vždycky výhra. Měli by mít samozřejmě více dodavatelů stejných dílů, aby tomu předešli, ale tady selhává hlavně logistika, výroba snad už jede, sice také ne na plno, ale kontejnery jedou moc málo. 

 

Jsem to ještě vyhrál, že jsem si vzal naftu, ačkoliv jsem chtěl původně také TSi 206kW. Ale už v Listopadu mi řekli dodání TDi 3/21 (bylo vyrobené 27/2) a TSi mi řekli někdy v létě o prázdninách, to bych čekal, jako Vy. Nezávidím Vám to, už ty 4 měsíce byly dlouhé, natož když Vám to takhle posouvají. A mezitím stále zdražují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...