Přejít na obsah

Brzdy


MPX

Doporučené příspěvky

Mno vazne tezko rict. Mohlo se jen ohrat tak jako bys jel delsidobu z kopce, ale mohlo se to taky vyhrat vic a porusit pevnostni a zivotnostni charakteristiky. Duveru v servis bych teda uz nemel a sel jinam. Je to na zadku, tak to neni tak dulezity, jako kdyby to bylo na prednim, ale kazdopadne sou to pitomci. :blink:

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak story pokracuje :(. Vcera idem predomnou stoji uato oproti zo zakruty vyleti dalsie, tak idem dobrzd co to da. Auto sa priblizuje, priblizuje, no nejak som zastal. Tak som si nasiel volne miesto rozbehnem sa, cesta totalne mokra, skocim na brzdu co to da a auto spomaluje ale ABS sa neozyva. Skusam dalsi krat nic. Tak som poprosil kolegu nech ide skusit on, nech to nie je subjektivne. Zobrali sme aj druheho monstera na skusku (ina farba o mesiac starsi viac km, rovnake gumy) katastrofalny rozdiel.

Tak padim dnes rano do servisu, len pre istotu na rovnej mokrej ceste kuknem ci je volna, skocin na brzdu gumy piskaju ABS drnci auto brzdi.... No zaniesol som to tam aj s rizikom, ze budem za idota :(, mozno nieco najdu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně si jdi za svym, protože když se nemůžeš spolehnout na brzdy, tak je to hodně špatný. Pak když nastane

situace, že nutně potřebuješ, aby šli naplno a oni ti vyplivnou, tak je to potom v pr.... Mně se teda občas stane, když

s autem delší dobu nejedu, že mi při brzdění tak nějak dřou, ale po pár kilometrech a občasném přibrzdění to zmizí,

tak to přisuzuju tomu, že jsou třeba navlhlý a asi trochu chycený rzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

když auto stojí tak 1/2-1 den, mám brzdový pedál před nastartování úplně tvrdý. Když auto bylo nové tak tak se podtlak v systému udržel, nyní už ne. Jo a brzdný účinek se subjektivně také zhoršil. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FII mi teď při brzdění vydává podivný zvuk, jako když na kotoučích něco drhne. Takový nepříjemný, suchý, hluboký zvuk. Pohledově jsem kontroloval destičky a jsou v pohodě. Nenapadá někoho, co by to mohlo být?

Je to slyšet v nízkých rychlostech, se silnějším sešlápnutím brzdového pedálu zvuk sílí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já sem si všiml, že ten podtlak zmizne klidně i za hodinu.

Podle me to bude nizkymi teplotami...

ad podivny zvuk - tohle mi dela auto po delsim stani, napr. pri jizde kdyz jsou kotouce mokry a zastavis, tak jakoby oreznou a pak nez se to "sjede"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FII mi teď při brzdění vydává podivný zvuk, jako když na kotoučích něco drhne. Takový nepříjemný, suchý, hluboký zvuk. Pohledově jsem kontroloval destičky a jsou v pohodě. Nenapadá někoho, co by to mohlo být?

Je to slyšet v nízkých rychlostech, se silnějším sešlápnutím brzdového pedálu zvuk sílí.

Podívej se na přední kotouče asi se nelesknou že? Asi vlhko a účinek soli . Po ujetí nějaké větší vzdálenosti a probrždění by se měly kotouče znovu vyleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to MARCUSH:Tenhle zvuk sem taky řešil v servisu.Bylo mi řečeno,že v tomto břečkovém počasí je to normální,za jízdy se mezi kotouč a destičky dostane drobnej písek a způsobuje ten zvuk.Vyčistit by to šlo,ale musel bys to dělat po každé jízdě--nemyslitelný.Vím,je to nepříjemný pocit,ale co se dá dělat,snad se to v létě zlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, dneska odpoledne bylo sucho a nad nulou, ale brzdy pořád drhnou... :-( Ujel jsem cca 30 km, takže předpokládám, že to už by se byly očistily.

To byla reakce na ten problém co psal Imri výše ;) ohledně toho podtlaku v brzdovém systému

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...