Přejít na obsah

Nosič na ťažné zariadenie


ctiborB

Doporučené příspěvky

Dávam k dispozícii, čo som sa dozvedel pri hľadaní dobrého nosiča pre tri bicykle na ťažné zariadenie pre môjho Karoqa.

 

Najprv ma zaujal ADAC 2019 test https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/517730-adac-drahsie-nosice-bicyklov-su-lepsie-ale-najde-sa-aj-kvalita-za-rozumnu-cenu/. Z neho som sa dozvedel, že najlepším nosičom je UEBLER i31. Šporovlivým sa asi zježia všetky chlpy na tele, ale ja musím uznať, že ide o najľahší a veľmi skladný nosič v kvalitnom nemeckom vyhotovení a v teste obstál. Kto má hlboko do vrecka, nech radšej ďalej ani nečíta. Jeho cena na nemeckom trhu je 698 , výhradný dovozca pre Česko a Slovensko, nejaký neumax.cz si ale povedal, že z nás vytrieska dušu a stanovil cenu na 825 €. resp. 21 299 Kč. Hneď som sa zaradil a posunul som sa k Thule, ktoré skončilo na druhom mieste. Tu je uvedená cena 517 € no u nás 619 € resp cca 16 000 Kč. Stále riadna pálka.

 

Ale pri tom surfovaní som si všimol, že ŠKODA vo svojom e-shope ponúka pre Karoq za 530,10 € resp. 13 166 Kč tento nosič:

 image.thumb.png.dbe98a73ab81fbeb250502d1af75438d.png

 

Keď sa lepšie prizriete, môžete vidieť, že to je v podstate Thule VeloCompact 3. Thule, ako tak pozerám, asi vyrába pre ŠKODU aj nosič pre dva bicykle. Kto má skúsenosť s týmto nosičom od škodovky pre tri bicykle, napíšte. Chcel by som ho kúpiť.

 

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobca UEBLER i31 mi napísal, že nemá vplyv na cenu, ktorú si stanovil dealer. Navyše ma upozornil, že predaj nosiča z Nemecka na Slovensko nie je povolený. 

Na základe podnetov a skúseností som sa rozhodol pre kúpu autorizovaného nosiča ŠKODA. Áno, v servise mi potvrdili, že nosiče pre ŠKODU vyrába Thule. Pre rozhodovanie rozhodlo:

 

1. Nosič je autorizovaný od firmy ŠKODA,

2. Cena je o trochu nižšia, ako cena Thule VeloCompact 3, s ktorým je nosič identický,

3. Cena za dopravu je 0,- nakoľko nosič príde do môjho autorizovaného servisu, kde si ho vyzdvihnem.

 

Ďakujem za podnety a skúsenosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosič Škoda pre tri bicykle mi práve prišiel. Takú akciu ako spomína pája66 som nezachytil, ja som vycáloval 530,10 EURO. Uvádzam aj ja pre istotu ešte raz ten štítok, kde sa jasne uvádza ako pôvodca oboch nosičov THULE, aby som to načisto potvrdil. 

 

360729624_ttoknosia.thumb.jpg.a7d986e37a08b9ba23580f762eead10d.jpg

 

Prvý dojem: Obrovská a ťažká krabica. Až ma zarazilo, čo to bude za ohreblo.

 

Dnes bol krásny, teplý slnečný deň, tak som to pomaly v pohode poskladal. Keď to máte v rukách, cítite, že je to poctivý výrobok. Na všetko sa odporúča použiť väčšia sila, na čo upozorňuje piktogram ruky s vypučeným bicepsom. Keď som to poskladal, pochopil som, že to tak musí byť, aby vám to neodletelo. Trošku to trvalo, kým som to zložil a pochopil čo a ako. 

 

Výsledný dojem: Ten nosič nie je enormne ťažký, ale je to také na hrane, takže manipulácia sa dá zvládnuť. Žena by to ale nedala. Dimenzovanie a použité materiály pôsobia spoľahlivým dojmom. Keď je to už raz poskladané, nosič zložíte, alebo naložíte rýchle. Najťažšie mi na začiatku šla zasunúť a vysunúť el. zásuvka. Chce to cvik. Ja som si ho uskladnil na stojáka na strane garáže do pôvodnej krabice, kde nezavadzia a dá sa z krabice rýchle vytiahnuť. Zatiaľ to hodnotím dobre.

 

Ďalej som sa nedostal, bicykle som ešte nenakladal. Popošiel som s autom pár metrov, či nebude KAROQ reptať. Ináč, pozor na virtuálny pedál, keď s tým manipulujete, aby sa neotvoril kufor. Mne sa to stalo, našťastie sa to zaprelo zrovna do plastu, takže žiadny škrabanec.

 

A tu je nosič na mojom liblingu:

1408705430_NosiKODA.thumb.jpg.83343c80b9d85541d1c19183f4d20cf8.jpg

 

 

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Treba si zvoliť inú stratégiu, pretože keby sa to dalo do kufra KAROQ-a, tak sa tam už nič nevojde. Keď sa ide na jednodenný výlet, tak sa ten nosič na parkovisku jednoducho nechá zamknutý na guli. Ak sa ide do hotela, a chcete niekde ísť bez bicyklov, môžete požiadať, či by ste nosič nemohli niekde umiestniť. Nosiť nosič v kufri je kontraproduktívne, aj keby to bol oveľa lepšie skladný UEBLER i31, ktorý som spomínal v úvode vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak naSlovensku, ale v ČR se stále krade vše a i to co je zamknuto :).

Jednoznačně jednodenní výlet == schování nosiče do kufru, pár věcí hodím do kufru na nosič.

Otázka 3 min. A v klidu můžu odjet a nikoho nosič nebude lákat.

Navíc Thule, Atera jsou atraktivní, cenu si drží, nosič za 13 000 někdo hravě za 10 000 prodá, lidi mu urvou ruce.

 

Jako příklad mi před domem v poklidné čtvrti rodinných domů posbítali Thule ze střechy auta, profesionálně bez poškození příčníků.

 

Za mě, co není vidět nikoho neláká a zvyšuje pravděpodobnost, že se to někdo nepokusí ukrást :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jáj, tak na kradnutie som pozabudol. Keď mi ukradli z auta celú lyžiarsku výbavu tak to už bolo pred piatimi rokmi. Kúpil som novú, lepšiu. Stratégiu nemením, pretože skladať nosič a opäť ho nakladať je dosť oštara. Akurát som v recenziách zaregistroval, že z nosiča sa dajú niektoré časti odmontovať, pretože nie všetko sa dá uzamknúť. Dávam však ľuďom šancu, verím že sa po korone nadýchnu a polepšia sa. 

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak alza nakoniec sklamala a nevie akosi nosič v rozumnom čase dodať (malo to byť do 4dni - dnes po 7mich som to zrušil).
 

Nakoniec po dlhom pátraní a hľadaní dílera pre nosiče uebler som zistil, že BMW ich ma v ponuke, ale len i21 (pod vlastným označením bike carrier pro 2.0)

...A taktiež Ford, ktorý má aj i31:

 

https://www.ford-prislusenstvo.sk/preprava/preprava-(%C5%A5a%C5%BEn%C3%A9-zariadenie)/zadn%C3%BD-nosi%C4%8D-na-bicykle/2241805

 

Na tuhovskej mi dali ešte 5% zlavu... Čiže vyšiel cca 741 eur. Budúci týždeň by mal prísť. Som zvedavý :)

 

Ešte som dlho váhal nad f34 - ktorý je dizajnovo zhodný s i31 ale nemá vyklapanie nosiča s bicyklami... Je preto o 1,5kg ľahší a o 160€ lacnejsi... Ale asi by ma to časom stvalo ze sa neviem dostať do kufra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj kluci.

Tak jsem momentálně řešil nosič.Nejprve jsem chtěl pouze na dvě kola,ale rozdíl cen na 2/3 kola je v podstatě zanedbatelný a když sebou vezmu vnoučka,tak jeho kolo můžu taky přiložit.

Chtěl jsem kvalitu,abych se někde na cestách nemusel potýkat s nějakými problémy.

Na konec jsem  volil mezi THULE a ATERA kde jsou kvality naprosto srovnatelné!!

Oceňuji osazení mlhovkou i couvačkou.

Pořídil jsem  Atera STRADA 3 M Sport  od www.nosice-stresni.cz.

Přístup obchodu perfektní...druhý den byl nosič doma.Nějakým nedopatřením se mi nezaregistroval dárek,který si můžete zvolit při objednávce.Já zvolil redukci na 7/13 pin zásuvku. Po krátké komunikaci s prodejcem mi byla redukce obratem zdarma zaslána!

Opravdu oceňuji jejich operativní a přátelský přístup.

Nosič přijde ve složeném stavu - k okamžitému použití.

Manipulace s nosičem naprosto perfektní.Jenom to chce chytit grif při sundávání,kdy je třeba lehké naklopení celého nosiče dle návodu.

Fotky vkládám s nasazením na O3...na našem Karoqu naprosto stejné.

 

IMG_20210602_123352.jpg

IMG_20210602_123342.jpg

IMG_20210602_122534.jpg

IMG_20210602_122527.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ve spolek,

také teď řeším nákup nosiče kol na tažné ale s podmínkou, že je vhodný i pro koloběžky (pro dospělé). Musím hledat takový nosič, který nemá lyžiny "do oblouku", které neumožňují uchycení koloběžek. Našel jsem nosič od českého výrobce WJENZEK. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?
 

https://www.wjenzek.com/cs-cz/nosic-kol-na-tazne-zarizeni-variant-2

 

 

nosic-kol-na-tazne-zarizeni-variant-2-01-1000x1000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...