Přejít na obsah

rozvody


Doubek

Doporučené příspěvky

Nejsem ochoten nacpat servisu bezdůvodně 10.000Kč za výměnu rozvodů, proto zjišťuju co a jak.

U Octavie má být šířka opravdu minimálně 22mm a nový řemen má 23mm, čili můj řemen má úbytek po 90.000km pouhý 0,1mm.

Viditelné opotřebeníi není také žádné, proto mě zajímá nějaká fotka řemenu, který je opotřebený.

Ze Škodovky píšou kontrola v 90.000km a pokud je OK, tak další kontrola ve 120.000km a pokud OK, tak další kontrola ve 150.000km atd. po 30.000km a asi vědí, co jim motory vydrží. Prý je veliký rozdíl v životnosti rozvodů u nafty a benzínu. Benzín je údajně nesmrtelný :) a může být OK i celou životnost auta.

Myslím si, pokud je auto koupené nové a vím přesně, že nejsou stočené kilometry, tak že vše jak tvrdí Škodovka. Průsery asi budou u aut z bázu, protože tam klidně stočí kilometry i o 200.000km a pak se není čedmu divit, že někomu odejdou rozvody, protože se domnívá, že má míň najetých kilometrů. Už aby to stáčení kilometrů byl trestný čin stejně jako v Německu.

dělej jak myslíš jestli budu mít čas zkusim si to v práci najít na škodovky u AUDI je to daný kilometrama a je klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec chlapi

Já vám to řeknu asi takhle. Ten co chce šetřit na rozvodech musí počítat s tím, že se mu dřív nebo později tato šetřící akce nemusí vyplatit :help: :help: . Pár rozvodu jsem už dělal a vím o čem mluvím. Nemusí být pokaždé opotřebovaný jenom řemen. Řemen může být OK, ale kladky nebo pumpa KO. Ten co kouká jenom na řemen je asi blázen. :p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahojte, budem stručny 1,9 tdi, 66 kw, AGR motor, rok vyroby 2000, povod nemecko, interval je 90 tis? či 120? menené rozvody boli pri 164 tis. podla knizky aj vyrazene na stitku, momentalne mam 240 , vodnu pumpu občas počut piskat, ked je vlhko a chladno.. kedy robit komplet vymenu.. pripadne ako sa hýbu ceny materiálu ak vie niekto zohnat, komplet tusim 4 remene, rozvody a pumpa.. dakujem palo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, mohla by se mi nějaká dobrá duše podívat do etky na čísla dílů k rozvodům? Mám octavku 4x4 z roku 2001 a moje vin je: tmbks21u928556909. Jde mi o řemen, kladky, napínák a vodní pumpu. Zjistil jsem totiž, že mám motor z nějakého přechodného období a některé díly jsou jiné. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vyrobena 23.11.2001 :)

A rozvody, klasické ATD, sada 038 198 119 (bez písmenka) řemen-kladka-kladka, napínák 045 109 479 B, pumpa je stejná pro všechny 038 121 011 J

Mimochodem nevíte někdo jaký interval výměny má napínák u ATD? Nebo se mění jen když je k.o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud měnim rozvody měnim to kopmplet se všim co je u rozvodů včetně drážkovýho řemene a kladek jen volnoběžku nechávám pokud je dobrá starou

vzhledem usnadnění dalších dotazů v příloze máte výměny rozvodů od výrobce

post-40395-1271273109,5384_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud měnim rozvody měnim to kopmplet se všim co je u rozvodů včetně drážkovýho řemene a kladek jen volnoběžku nechávám pokud je dobrá starou

vzhledem usnadnění dalších dotazů v příloze máte výměny rozvodů od výrobce

a nemáš i benzinový 1.6 motory ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napínák není kladka... proto se na to ptám...

neni? a co se na napínáku asi točí? zase kladka která navíc v originálu nejde sehnat samotná ale pouze jako komplet: napínací kladka

TO: IGUKA nevim z jakýho duvodu, ale u nich výměnu neudává každopádně já bych je po 120 000km měnil tak jako taky než aby se to potkalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, už jsem tu potkal spoustu tabulek o výměně v tolika a tolika, ale nikde jsem neviděl BFQ??? Nevíte kam teda patří? Jinak z této diskuze nechápu jestli měnim při 120 tis. rozvody jakože jen řemen nebo i kladky. Další otázka: mění se jen napínací kladka nebo je jich víc? Asi blbá otázka, ale fakt nevim ... Jinak výrobu mám 10.03 Dík za odpovědi ...

Dobrý dotaz, mám taky BFQ 5/2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsme ted do servisky je nemecky takze tam nevyctu jestli byly rozvody delany! posledni kontrola je delana pri 115 000 km, nevite jakto tam vyctu? A pozna mechanik jestli jsou rovody menene nedvano a nebeo jestli jsou uz prejety o nejaké km?

Vymen komplet rozvody a mas 100% istotu ze su nove.

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...