Přejít na obsah

Dioda centálu


Andrews

Doporučené příspěvky

Co poradíte na tohle. Tak jednou za měsíc se mi při otevření auta přes dálku rozsvítí dioda ve dveřích u řidiče a zůstane svítit. Zjistil jsem že pomuže jen nastartovat a zhasnout motor a zavřít auto. Jinak je schopná svítit celou cestu. Zvlášť v noci mě to trochu rozčilovalo. Auto nemá autoalarm. Má to nějaký důvod proč se tak chová?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je bez alarmu a to rozsvícení je opravdu sporadické. Ještě to podezřívám, že to udělá když jako poslední zavřu nějaký určitý dveře. Jedna moje teorie je, že když zavřu auto a nechá se kufr otevřenej třeba tři minuty tak po otevření to bude dělat tuhle chybu(třeba je to jen varování), ale nemám to ověřeno, jen takový podezření :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal kufor otvorený aj pol hodiny a LEDka neostala svietiť. Auto mám tiež bez fabrického alarmu. Ale zase mi zapisuje do pamäti závad chybu spínača piatych dverí a viečka nádrže. Ale na ich funkciu to nemá vplyv, skôr by som povedal, že to zapisuje ak sa otvoria zvnútra dvere, auto bolo predtým zamknuté. Nemohla by mať tá LED nejaký súvis s týmto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj!

Ja sem-tam citam aj nemecke Skodovacke fora, a tam riesia ten problem uz dost dlho, ale pricinu este stale nenasli. Niektorym uz menili aj riadenie uzamykania v dverach, ale ani to nepomohlo...Mozem potvrdit, ze sa tam stazovalo na tuto poruchu uz dost vela ludi. A zial zazil som to uz aj ja :angry:

Grüss

Steve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mi zůstala už jednou svítit. A to tehdy když jsem se vevnitř zamknul dálkou a pak tahal za kliky a mačkal to tlačítko centrálu na středovém tunelu. Po té co jsem dálkou odemknul zůstala ta dioda svítit, ale stačilo jen zamknout a odemknout aby přestala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Vám tu odpověd dám,sundejte čalounění dveří u řidiče a podívejte se na konektor,který je připojen k řj.centrálního zamykání-což je motorek stahování oken.Vysunte ho a podívejte se na stav konektorů,bude to zelené,zoxidované a přímo v motorku může i některý chybět.Takže ,oprava spočívá bud ve výměně motorku a opravení kabelového svazku-patice,nebo nějaké kutilské opravě motorku.nejčastěji to dělají octavie 2003 a mladší.Motorek stojí asi 8000 a dveřní svazek okolo 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem stejný problém, také pak přestalo zamykat, či odemykat auto + další věci. Nakonec po několika týdnech z toho vylezla závada na stahovačce okna. Spoj mezi konektorem stahovyčky a kabelem byl zoxidovaný. Řešila to výměna od té doby klid. Ale může to být i určitě něco jiného., doufejte, výměna ve Škodovce dost mastná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Vám tu odpověd dám,sundejte čalounění dveří u řidiče a podívejte se na konektor,který je připojen k řj.centrálního zamykání-což je motorek stahování oken.Vysunte ho a podívejte se na stav konektorů,bude to zelené,zoxidované a přímo v motorku může i některý chybět.Takže ,oprava spočívá bud ve výměně motorku a opravení kabelového svazku-patice,nebo nějaké kutilské opravě motorku.nejčastěji to dělají octavie 2003 a mladší.Motorek stojí asi 8000 a dveřní svazek okolo 2000.

Omlovím se,ale tohle se týká staré octávie...přehlídl jsem se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mám obrácený problém,někdy se mi stane,že dioda přestane blikat po zamčení vozu.Zamknul jsem auto dálkou,dioda blikala a když jsem ráno přišel k autu tak neblikala.Má někdo podobnou zkušenost?

Když se zmáčkne zamykací tlačítko dvakrát po sobě, vyloučí se safe, nebliká led a popř. není aktivovaný alarm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já to pozoroval také a mám celkem JEDNODUCHÉ vysvětlení.

Celou noc jsem jednou nespal, když jsem odpoledne šel kolem auta a kontrolak svítila, zda se mi do něj někdo nedobíval...

Zůstane to svíti, když odemčete auto ve chvíli kdy kontrolka zrovna zasvítí :) Prostě řidící jednotka přeruší cyklus blikání ale už neřeší, jestli náhodou v tu chvíli kontrolka nesvítila.

Stačí auto zamčít a počkat až kontrolka problikne...

V servise nic v paměti závad nezjistili, a proč by taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pozoroval také a mám celkem JEDNODUCHÉ vysvětlení.

Celou noc jsem jednou nespal, když jsem odpoledne šel kolem auta a kontrolak svítila, zda se mi do něj někdo nedobíval...

Zůstane to svíti, když odemčete auto ve chvíli kdy kontrolka zrovna zasvítí :) Prostě řidící jednotka přeruší cyklus blikání ale už neřeší, jestli náhodou v tu chvíli kontrolka nesvítila.

Stačí auto zamčít a počkat až kontrolka problikne...

V servise nic v paměti závad nezjistili, a proč by taky...

Jo, presne tohle me taky napadlo, ale nezkousel jsem to .. ze bych zkusil rychle otevrit, kdyz to zrovna blikne, asi by se mi to ani nepovedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...