Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

hmm vazne divny. Jsou tu kluci, ktery s tou naftou za tech 5-6 v poho jedou. Kdyz ale s OI umel jezdil, tak je to tuplem divny. Jo jasne R je krabice, ma vetsi aerodynamickej odpor, ale i tak. Na tech 7 se pri klidnejsi jizde dostanu taky. Skorem bych to videl na nejakou chybu, ale kdyz mas najezdino 22000km, to uz by se na to prislo. vazne divny. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

petersoftak: OI má nádrž na 55 litrů jako romster a ta spotřeba co jsi měl na OI je celkem dobrá na diesel i když by to šlo asi ještě dolů,ale to nejde moc srovnávat.Každý jezdí po jiný silnici tak to moc nejde srovnávat.Nejlepší je to na škoda economy run tam je to dost vidět ty rozdíly :palec2:

Editováno: , autor: Eugen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jak píše norton na předchozí straně, u 1.2 moc moc moc záleží na stylu jízdy a té šíleně nespolehlivé

součástce mezi sedačkou a volantem :-), a můj styl jízdy pro spotřebu do průměru 6.4 bude asi podobný,

u minulé Fabie 1.2 jsem taky měl brzdové destičky při 120 000 pořád původní a technik v servise

mě podezříval, že jsme si je sám vyměnil... :-D Ale je fakt, že trasa, po které jezdím brždění moc nevyžaduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, zajtra pozrem dlhodobú spotrebu a napíšem vám. Skorej som uvažoval o tom či nebude problém v tom PDI ?!?! Inak mal som to aj na čítačke závad v autorizovanom servise ale všetko bolo v pohode. Spravím aj nejaké foto info z palubovky počas jazdy možno to trocha pomôže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem s mou 1.4 16V (najeto celkem 3600 km) udělal takovou spotřebu:

Trasa Liberec -> Český dub -> Přepeře -> Praha (celkem 116 km)

70% po silnicích 2 a 3 třídy 4 osoby 95+75+85+80 kg (prvních 30%, zbylá část trasy pouze ve dvou 95+75)

15% dálnice

15% města (největší část z tohoto úseku Praha)

Teplota vzduchu cca 22°, zaplá klima 18°, kola 16" 205/45

Výsledná spotřeba 5,2 l :p průměrná rychlost 52km/h

-------------------------------------------------------

Dojem z jízdy byl dobrý, celkem svižný, ale snažil jsem se tentokráte plyn spíš lechtat (jezdil jsem předpisově + do 10km navíc :-). Myslím, že až se motor zajede bude spotřeba celkem fajn. Moje celková průměrná je však 7,4l - dost to kazí kolony v praze které jezdím od 8 - 12l.

-------------------------------------------------------

SECOND EDIT (ještě přidávám foto maxiku)

post-32861-1239646499_thumb.jpg

post-32861-1239646508_thumb.jpg

post-32861-1239646518_thumb.jpg

post-32861-1239646525_thumb.jpg

A jedna bonusová -> srovnání standartní Ambiente na poklicích a Sporťáku na 16" :p

post-32861-1239646532_thumb.jpg

Editováno: , autor: MikeshII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Norton

>Určitě klidná jízda po známe trati.

Okolo Liberce neznáme, od Turnova po staré vedle dálnice známé.

>Ono to je z Liberce do Prahy "trochu z kopce" ;-). Obráceně by to bylo o nějaké to "deci" víc. :-)

O deci možná ano, ale ani z toho Liberce to není tak slavné. Jezdí se sice víc z kopce, ale pak jsou úseky serpentýn na dvojku, které to dost kazí.

Jinak jsem nečekal, že až do prahy udržím tak malou spotřebu (do 70km trasy byla spotřeba 4,8l).

Editováno: , autor: MikeshII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, nechapu. Vcera sem zkusil auto drzet v nizsich otackach, kupodivu to jelo podobne, kdyz bylo potreba na dalnici, dupl sem na to. Spotreba 7,4 misto 8,2 na stejne trase. Jestli je to ale pro motor ok nevim....

Jestli se motor zajel a predtim to nebylo na spotrebe videt kvuli zimnim nebo co :feve: Driv podobna jizda znamenala nulovou zmenu ve spotrebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem se vrátil z Brna. Z Rokycan do Prahy D5 a dál D1 do Brna. Čtyři dospělí a nějaký tašky v kufru, cesta tam

6,8 l a zpátky 6,5 l, průměrná rychlost 112 km/h. Po dálnici většinou 140 a zbytek, jak se dalo, celkem 603 km. Mám

1.4 benzin.

P.S. Nejhorší tradičně D1, jsem z těch panelů vyklepanej jak koberec.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja v sobotu (v UL byli nackove, takze ujel pryc) UL-Pirna - Bad Schandau- Hrensko- decin-UL celkem asik 200km spotreba 6,4l. jízda klidna na pohodu. prum rychlost 69km/h.

Prineslo mi to krome jineho snizeni slouhodobe spotreby podle tankovani pod 8l, presne 7,92l/100km a po tom co sem natankoval, mi poprve PP ukazal dojezd rovnych 1000km juuchuuuuu fotka bude odpolko. :palec2:

post-5601-1240241588_thumb.jpg

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dd,

chtěl bych se zeptat co řeknete na tuto spotřebu.

Fabie II - r.v.2009 - 900 km najeto - 1,2 (44 kw).

Pardubice - Volduchy - 203 km - průměrná 82 km, 2hod27 min, průměrná spotřeba 6,8 l.

Myslíte že spotřeba půjde ještě o něco dolů po zajetí auta?

S pozdravem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojtas: Určite hej, ja jazdím tie isté trasy a až teraz po najazdení 16tisíc km som si všimol, že tá spotreba je nižšia, než predtým. Moja dlhodobá po 16tisíc km je 5,907 l/100km (vypočítané v Exceli), a to jazdím hlavne mesto.

Podľa toho ale čo si písal, pri rýchlostnom priemere 82 km/h nízku spotrebu veľmi čakať nemôžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, tak já se taky musím pochlubyt se spotřebou. jsou to už teda starší fotky, ale našel jsem je až ted. je to cesta z plzně do sokolova s průměrkou 63 km/hod. taková normální jízda s dodržováváním předpisů. :palec2:

p.s. jednou taky budu mít ve fábce dojezd 1000km, ale až zdraží benzín :D

post-22278-1240258653_thumb.jpg

post-22278-1240258667_thumb.jpg

Editováno: , autor: buchty_s_makem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Blacky: Pěkný, dojezd 1000 km jsem teda ještě neměl a asi mít nebudu. Když vemu, že má room 55 l nádrž, to nevim

přesně, tak ti to musel PP spočítat ze spotřeby 5,5 l. Je to u tebe vůbec možný? :)

hiihhi ty jsi ale "drzoun" :smich: mno sam nevim jak se to povedlo. jel sem to Nemecko jak sme psal, pak v Decine v Tesca tankoval a sup byla tam 1000 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...