Přejít na obsah

Klepání v převodovce, 1.2 HTP


Milos

Doporučené příspěvky

někdo tvrdí, že klepe, další se dušuje, že mu neklepe ...

.. a prodejce tvrdí, že NOVÉ auto to nedělá. ;)

(je to docela zapeklitý oříšek, byť informace výše popsané jsou více než úsměvné :) )

Nerad bych ti bral iluze o klepání, které nové auto nedělá. Je tomu 14 dní nazpět co jsem byl s 1,5 roku starým HTPčkem,

v chorvatsku auto jsem měl půjčené z rodiny a tak jsem měl možnost trošičku testovat a samozřejmě už mírně klepe,

stačí mít otevřené okénko, zaposlouchat se při zapnutém motoru na volnoběh a pak jednoduše vyšlápnout spojku a uvidíš,

není to sice nějak hodně hlučné ale rozdíl tam je. Auto má najeto 18 tis. cca.

Podle mě se jedná a konstrukční vlastnost (chybu), to znamená, že nikdo to nebude označovat za závadu...bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tak klepe tiez, 145tis, 2003, 40kW. Vymeneny spojkovy set, zdalo sa ze to pomohlo ale po par 100km je to tu zas s tym rozdielom ze predtym to sramotilo aj za studena aj za tepla, teraz len za studena celkom dost a za tepla to skoro ani nejde poznat. 

 

S tym vzduchovym filtrom mi to pride ako nezmysel, v kazdom pripade na Jar bude 150tis a na servisnej prehliadke dam vymenit. 

Dufam ze ma to nenecha na ceste a ked hej tak najdelej 10 minut chodze od domova  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám fabču II 1,2 44kw r. v. 2009 koupenou před zimou, první zima ok, druhá zima 15 tis. km slyším klepání v převodovce. Z počátku jsem si myslel, že to drnčí auto předemnou :D ( protihluková izolace ve fabii II je hodně ochuzená). Po zahřátí auta ( v zimě po cca 7 minutách v létě dříve) klid. Od té doby to tak už je pořád, mám najeto 65 tis. A ráno při studeném motoru převodovka jemně klepe. Nic stresujícího, slyším to jen, pokud stojím na volnoběh zatím to vždy vyřešil ČRo1 radiožurnál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Co myslíte, že by mohlo být za závadu:

- při brždění motorem na 2. stupěň je slyšet (zatím) jemné rachocení ve stylu dotýkajících se zubů,

- na 3. stupeň už to skoro slyšet není,

- při sešlápnutí spojky je ticho a při zrychlování taky není nic slyšet,

- při brždění se hluk nezvýší.

Předpokládám opotřebovanou spojku nebo vadné některé ložisko v převodovce. Auto má najeto 270tis. a spojka je původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, 

chtěl bych se vás zeptat, na klepání/cinkání u Fabie HTP 40kW (najeto něco přes 226 tis.). Na volnoběh jde slyšet jakési "cinkání"  (jak vibrující kovový plech nebo spíš kovové kuličky v plechovce), při vyšlápnutí spojky to ztichne. Jde to slyšet i za jízdy se staženými okny, když se to odráží od steny vedle nebo vyššího patníku (zda se jede ustálenou rychlostí, nebo jede auto z kopce bez plynu nemá vliv). Nejhorší je to při přeřazování z dvojky (cca 3tis. ot.) na trojku. Chtěl bych se tedy vás znalejších zeptat, zda by pomohla výměna spojkového ložiska (spolu s tím i spojky) + výměna převodového oleje, nebo zda může být problém i někde jinde.

Předem děkuji za jakoukoli odpověď,
Martab

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím hoši jsem dost neznalec aut ale mám dotaz.vw polo 9n3 1,2 htp 44kw při studenym startu takové divné zvuky ne neak hlasite ale všímám si těhle věci. Jak se zahřeje nedělá to. Co jsem si četl se seslapovani spojky jsem zatím nezkoušel auto mám teple jen bych rad slyšel nějaké vaše zkušenosti a názory. Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...