Přejít na obsah

Baterka - kolik let vydrží?


martkawa

Doporučené příspěvky

Čus lidi,

mám ve své Octávce(02) baterku starou skoro pět let,ale stále točí v pohodě i v zimě(no letos se to nedá zrovna moc posoudit).Problém je,že při zastavení nebo zabrždění si občas všimnu mírného pohasnutí světel a palubky.Někde jsem slyšel že to dělá hotová baterka.Je tomu tak??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus lidi,

mám ve své Octávce(02) baterku starou skoro pět let,ale stále točí v pohodě i v zimě(no letos se to nedá zrovna moc posoudit).Problém je,že při zastavení nebo zabrždění si občas všimnu mírného pohasnutí světel a palubky.Někde jsem slyšel že to dělá hotová baterka.Je tomu tak??

Přece není nic jednoduššího něž tu baterku diagnostikovat měřákem, nebo třeba i hustoměrem.

Nebo dobí a uvidíš krátce po dobití. Jinak by bylo možná taky v tvém případě vhodné změřit dobíjení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus lidi,

mám ve své Octávce(02) baterku starou skoro pět let,ale stále točí v pohodě i v zimě(no letos se to nedá zrovna moc posoudit).Problém je,že při zastavení nebo zabrždění si občas všimnu mírného pohasnutí světel a palubky.Někde jsem slyšel že to dělá hotová baterka.Je tomu tak??

Přece není nic jednoduššího něž tu baterku diagnostikovat měřákem, nebo třeba i hustoměrem.

Nebo dobí a uvidíš krátce po dobití. Jinak by bylo možná taky v tvém případě vhodné změřit dobíjení.

Pět let je poměrně dost dlouho :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kdy se začala nezvratně měnit ta moje, ale jestli to bylo po 3-4 letech, tak ten zvrat trval další 5-4 léta- nebo podzimů :)

Jo promiň zapomněl jsem: tipoval bych to na dobíjení, baterka by se takhle neprojevovala

Editováno: , autor: Milda.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že by mohlo jít o normální jev, protože když jedeš, tak ti elektriku v autě pohání alternátor a máš tam za jízdy cca 14 V a když zastavíš tak už jen cca 12 V, takže je napětí na spotřebiče menší a tudíš menší výkon el. spořebičů v autě.To je má teorie a praxe ze života.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám po servisní prohlídce.Každopádně baterka je v pohodě a minimálně ještě nějakej ten rok prej bude.Prej je to u Octávky vcelku normální jev,jako dalších tisíc věcí co se u WW serou:))).Měnil jsem landasondu za katalyzátorem a je to moje první po 110tis,prej dobrej výkon:)) + čidlo brzdových světel a rozesraný blinkry a klasika stabilizátor po 20000km.Skoro jako Ital:))))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám po servisní prohlídce.Každopádně baterka je v pohodě a minimálně ještě nějakej ten rok prej bude.Prej je to u Octávky vcelku normální jev,jako dalších tisíc věcí co se u WW serou:))).Měnil jsem landasondu za katalyzátorem a je to moje první po 110tis,prej dobrej výkon:)) + čidlo brzdových světel a rozesraný blinkry a klasika stabilizátor po 20000km.Skoro jako Ital:))))))))

normální jev- :D klasická odpovědˇmechanika kterej se nechce s něčím zabývat "nebrzdí to?-to je ale normální, ono to tok dělá-to si musíte zvyknout :D "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlobí, je v tomto případě slabé slovo :smich: Je to moje druhá octávka a třetí k porovnání mám jako služebák(1.6,2.0,1.8T).Lidem,

co tvrděj "že je to máloporuchové auto" tak musim závidět,jaké mají štěstí:)))

Spíš by mě zajímalo jak je na tom nová octávka.(spolehlivější?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
lukyssek napsal:
Mě vydržela ve felicii combi 8,5 roku aniž bych na ní musel šáhnout.

Mně ve Felicii HTB 1.3 MPi 50kW (r.v. 97) vydržela 8 let, za občasného dolití destilky. A to jsem ji tehdy před zimou preventivně vyměnil, protože na podzim už to startování nebylo to pravé ořechové. Byla to obyčejná Akuma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...