Přejít na obsah

Kliky do laku


Stalin J.V.

Doporučené příspěvky

A tu uz je to nahodene na aute.Vypadol mi ten pliesok co zaistuje vlozki.Musim odvrtat niti a vytiahnut ju zvutra?A potom ju namontovat zvnutra?

tak mám pocit že pohoda ne??? jen by mě zajímalo jestli stejně jako klika jde vyndat i ten plast okolo zámku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten plast sa vytahuje ako prvy.....pohoda to je len ma serie ze mi spadlo do dveri to zaistenie vlozky. A budem asi musiet vrtat niti.

Asi jsi to moc povolil...........když se to povolí přiměřeně :) tak ok:)

Hej chlapi jeden týpek mi bude posílat kliky na Fabii I i s lakem a se zaslepkama v barvě šedá stone za 1000kči s poštou prej nové nepoužité a říká si Kvacho....neznáte ho někdo???mě kontaktoval na ICQ........... ICQ číslo: 258-033-533

Kdybyste s tím měli někdo zkušenost napište...to sem..... myslím že cena 1000kč je v klidu....

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xtrack: Poznám, odporúčam. Tiež mám kľučky od neho, ale ak sa nemýlim, stáli vtedy menej. Sú naozaj nové a nepoužité, a prídu perfektne zabalené. Aspoň moje boli také :palec2:

Děkuju za odpověd tak chlapi jak tady píše kolega vše bylo ok tak můžete objednávat o 107 :palec2:

až příjdou moje kliky hned hodím foto jak auto vypadá :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Opět musím mít něco extra - včera na tuning srazu v Praze jsme s Bobikem rozebrali moje 2 kliky. Teda jen 1 protože ta druhá nešla...

Zadní klika šla v pohodě ven. Povolili jsme 1 šroubek a záslepka venku bez problémů a klika následně taky.

Horší to bylo s přední klikou.

- koukali jsme u Olina - v předních dveřích 1 díra 1 šroubek - podle SPZ: AKS ...

- koukali jsme u Bobika - v předních dveřích 2 díry 2 šroubky

- koukali jsme u mě - v předních dveřích 2 díry 1 šroubek - podle SPZ - AKT ... (nepatrně mladší než Olinova, ale stejný rok výroby - 00)

I po povolení šroubku v předních dveřích - Torx 20 - a s tím že v závitu už přeskakoval a víc nešel, vložka zámku šla jen nepatrně povysunout a víc ani prd.

Druhý (aretační) šroubek v těch dveřích není. Nemá ho ani Olin a tomu prý kliky šli ven bez problémů

V předních dveřích na obou stranách mám vložky zámků.

Má někdo s touto variantou auta (vložka zámku + 1 šroubek) zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
Vcera som strekol jednu klucku sprejom a potom aj lakom.To mam taku skusobnu.Vyzera ze farba drzi, ale skor nez streknem naostro klucky na aute chcel by som sa spytat ako najlepsie otestovat ze farba drzi. Nejakymi zmenami teploty, alebo nejako mechanicky?

Vecer hodim foto tej nastriekanej klucky.

Tiež som striekal kľučky do farby.Kľučky som očistil,prebrúsil 500-kou šmirglom,odmastil,dal som základ na plasty,try vrstvy metalízy v rozostupe asi 30 min.,dve vrstvy laku na metlu,všetko podľa návodu na sprejoch,tak to schlo 24 hodín a keď som to dneska založil,prišla kočka chytila to prsteňom a farba povolila. :wallbash: Neodlúpla sa,ale na malom mieste sa posunula.Asi to drží na kľučke len preto,že ju to obaľuje dookola. :feve::( Základ na plasty nesplnil svoju funkciu.Alebo je problém v niečom inom?Poraďte niekto,kto to už robil.Sú všetky základy na plasty rovnaké,alebo je potrebné na tieto klúčky požiť nejaký špeciálny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som lakoval tiež s tým že som klučky len odmastil a zavesil a začal som farbou. celkovo som dal asi 5 vrstiev farby, nechcel som striekať viac naraz aby mi neztekalo ako na jednej začalo a potom po pol dni schnutia som dal tri vrstvy bezfarebného.

Na vodičovej mam už tri odreniny... ale dve sú od inych áut, to je vidieť.

Dal som teda dnes staré čierne lakiernikovi nech to urobí profík...je možné že tie kvapôčky z môjho spreju sú väčšie a horšie chytia na povrch ako z tej pištole čo to bude striekať...neviem...

Bude ma to stáť 1000SK aj s farbou....

K Fílovi...ja mám dva šróbiky tak neviem...

Vcera som strekol jednu klucku sprejom a potom aj lakom.To mam taku skusobnu.Vyzera ze farba drzi, ale skor nez streknem naostro klucky na aute chcel by som sa spytat ako najlepsie otestovat ze farba drzi. Nejakymi zmenami teploty, alebo nejako mechanicky?

Vecer hodim foto tej nastriekanej klucky.

Tiež som striekal kľučky do farby.Kľučky som očistil,prebrúsil 500-kou šmirglom,odmastil,dal som základ na plasty,try vrstvy metalízy v rozostupe asi 30 min.,dve vrstvy laku na metlu,všetko podľa návodu na sprejoch,tak to schlo 24 hodín a keď som to dneska založil,prišla kočka chytila to prsteňom a farba povolila. :wallbash: Neodlúpla sa,ale na malom mieste sa posunula.Asi to drží na kľučke len preto,že ju to obaľuje dookola. :feve::( Základ na plasty nesplnil svoju funkciu.Alebo je problém v niečom inom?Poraďte niekto,kto to už robil.Sú všetky základy na plasty rovnaké,alebo je potrebné na tieto klúčky požiť nejaký špeciálny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ten sprej zaklad na plasty nie je to pravé orechové. :p Lakyrnici používajú PLNIČ je to obdoba známeho "špric gitu" Ten sa ešte brúsi no sú také ktoré netreba brúsiť. ;)

plnic bych pouzil spis na plechove dily karoserie nez na plasty, na plastu tim nic nezkazite ale barva na nem dobre drzi i bez nej, takze neni treba davat plnic ;) kliky sem lakoval pouze barvou bez plnice nebo zakladu pro plasty a drzi skvele :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem taky nalakoval kliky byl trohu problem vyndat v předních dveřích zámky.Ale při troše násílí a max.povolených šroubech se to povedlo.Jen je mi divný,že na předních obou krytkách zámků mi to chytlo světlejší odstín než na zbytku.Takže budu muset znovu rozebírat a ještě je znova přelakovat.... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak skusal som na pokusnej klucke technickym benzinom a potom aj riedidlom drhnut ale farba drzala, vobec nesla dole.To ma milo prekvapilo lebo kamarat mi povedal ze to nedrzi dobre. Ak to striekate sprejom treba pockat aspon 24 hod a potom dat lak. Ked sa da lak zmekne aj vrstva farby.A ked klucky nastriekate nechal by som ich aspon tyzden vyschnut. Lebo som nastriekal klucky Bemovi a viezol som ich kamaratovi u ktoreho ma auto tak som ich dokladne zabalil do papiera (voskoveho). Jednu sme tam vytiahli. Ostatne isiel namontovat po 2 dnoch a v tom papiery sa prilepili a to predtym schli dva dni.Ten lak dlhsie zreje.Dufam ze sa to bude dat nejako zahladit lebo som to na vlastne oci nevidel :(

Prikladam fotku spreja origo od skodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom laku čo som mal ja je napísané,že sa ma aplikovať do 30 min. po nastriekaní poslednej vrstvy farby.Asi bude mať iné zloženie.Je však pravda,že ten nástrek zreje a postupne tvrdne.Je to predsa len 6 vrstiev čo som nastriekal a za 24 hod. to ani nemôže poriadne vytvrdnúť.Teraz jazdím bez zadných kľučiek ktoré sa práve robia (nerobil som všetky naraz,auto používam skoro každý deň) a tie nechám vytvrdnúť aspoň dva dni a ďalších pár dní ich budem otvárať veľmi opatrne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

zdravim....tak sem vcera namontoval kliky v barve vozu, vypada to opravdu hezky, slo to hezky a docela rychle, ALE mam pouze tri kliky, nemam tu u spolujezdce, postupoval sem stejne, jenomze klika uplne nedoseda tak jako ostatni, je tam takovy schudek mezi zaslepkou zamku a tou klikou, uz sem to asi 5x sundal a nandal, to lanko sem zkusil co nejvice napnout, ale porad to tam je, kdyz na kliky zatlacim rukou, tak se dostane do pozice, jako ostatni kliky, ale jakmile prestanu vyvijet tlak na kliku, tak se vrati zase zpet...v napnuti toho lanka by to nemelo byt, jelikoz u ostatnich klik to mam skoro na minimum a sedi to hezky...zkusil sem dat misto te nalakovane kliky zase zpet nenalakovanou a uz sem mel stejny problem...jinak nez sem sundal tu nenalakovanou po prve, tak to bylo OK...nevite nekdo jak na to prosim?

Mimochodem, nejsou ty kliky nejak rozliseny, je jedno kterou dam na ktere dvere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drajea: Presne tento istý problém som mal aj ja, keď som ich Proforovi nasadzoval pri poslednom Škoda meetingu v BA. Všetky dvere bez problémov, akurát PP dvere nie a nie tá kľučka pekne sadnúť na miesto. Proste vždy trochu odstávala - ani neviem, ako to Profor nakoniec poriešil :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...