Přejít na obsah

Autobazary - zkušenosti, doporučení


mmerlin

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Je to sice, dle článku, 2-4 měsíce stará záležitost, ale pár lidí se tu o tomto bazaru zmínilo, tak to sem prdnu. Já sám jsem se tam byl včera mrknout, chtěl jsem se podívat po nějakém autí, protože se tam občas pěkný kus vyskytl a ejhle, bazar prázdný, zavřený. Tak jsem se trochu pídil a tohle našel.

Článek převzat z MF Dnes

post-4821-1193567877_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to sice, dle článku, 2-4 měsíce stará záležitost, ale pár lidí se tu o tomto bazaru zmínilo, tak to sem prdnu. Já sám jsem se tam byl včera mrknout, chtěl jsem se podívat po nějakém autí, protože se tam občas pěkný kus vyskytl a ejhle, bazar prázdný, zavřený. Tak jsem se trochu pídil a tohle našel.

Článek převzat z MF Dnes

Jj taky jsem jel tuhle kolem a rikam si, tady neco chybi... :smich:

Hele sem tam parkrat byl a auta nic moc abych rekl..Reklama jak krava,pusobilo to,kdovi co tam nemaj a meli Fava za 50 litur.. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Posledních pár dnů se dívam po jeté OII, hledám kde se dá, takže jsem narazil i na nabídky autobazarů ... zde má zkušenost z některými z nich :

1. www.vaseauta.cz (Kunovice) OII RS Combi 2.0TFSI 2006 26tis.km(?!?), 1.majitel, koupeno v ČR. Cena k 25.04.09 379tis.Kc

První co mi moc nedavalo smysl, že auto ma STK do 05/2009. VIN rikal ze je to model 2007, takze pokud koupeno v CR , tak by STK mela platit minimalne do 08/2010. V bazaru nemeli zadne dokumenty k autu, takze jsme jeli k majitelce domu (znama majitele bazaru). Po par minutach diskuze vyplynulo najevo ze auto sice koupili v Praze, ale ze to byl dovoz. Koupeno v kvetnu 2007, 5tis.km, pry predvadecka :) Po dalsim zkoumani jsem zjistil ze auto melo lakovany skoro cely pravy bok .... pry jenom skrabanec :) Dalsi jenom ve zkratce: serviska bez zaznamu a navic pouze DUPLIKAT!!!, volant docela osahany, na bezp. pasech datum 11/2005 ( nevim, ale v automobilovem prumyslu se vetsinou uplatnuje system JUST IN TIME, takze nechapu proc se do auta montuji temer rok stare pasy). Co se motoru tyka tak jel vyborne, ale to bylo asi tak jedine pozitivum toho vozu. Na to ze to mel byt prvni majitel a puvod CR toho bylo nejak moc co nesedelo :(

2. www.autobazarlibchavy.cz OII Edition 100 2.0 TDI DSG 01/2006 48tis.km. 1majitel, nebourano, dovoz D. Cena k 25.04.09 359tis.Kc

Nechal jsem si po telefonu nadiktovat VIN ... a hned bylo jasno. Stejny VIN jsem dostal SMSkou od belgického prodejce který inzeroval na mobile.de před ca. 10ti dny. Hned jsem mu volal abych se ujistil ze auto uz prodal …. Potvrdil mi to s tim ze auto prodal do ČR. Problem je v tom ze auto nabízel se stavem tacho 78tis.km!!! Nechal jsem proverit VIN v databazi servisu Skoda a odpoved byla nasledujici: Auto je vyrobeno 06.12.2005, prodáno 30.01.2006. Vyrobeno bylo ale pro trh do Lucemburska. Servis se shoduje - 08/2006 při 31.000 km. Poslední záznam je z 07/2007 při 60.000 km a doslovně napsáno :REPARATUR NICHT AUSGEFUHRT . Tak si úsudek udělej sám, dle mne neopraveno z důvodu totální škody. Co k tomu dodat, proste jasny podvod s manipulaci tachometru a navíc pravděpodobnost ze auto bylo opraveno po totální skode !

3. www.autoline.cz Napajedla OII RS 2.0 TFSI 2006 106tis.km, cena k 25.04.09 429tis.kč

Tato zkušenost je snad ze všech nejlepší. Ca. ve 14hod v sobotu odpoledne jsem volal do bazaru jestli mají ještě OII RS na prodej, ženský hlas mne ujistil ze ano a abych prijel nejpozdej v 17hod aby byl dostatek casu na prohlídku a projizdku ( TOTO JE DULEZITE !!! ). Otevreno mají do 18:00. Pred 17hod jsem prijel do bazaru, OII RS byla jako jedina zaparkovana na šikmých najezdech. Pribehl mlady poskok s dredy a že copak si preji. Rikam ze jsem si volal ohledne prohlídky této OII RS jestli mi ji muze predvest. Ochotne prinesl klice a odemkl vozidlo … a nic. Cekal jsem ze s autem sjede dolu , protože bylo v takove poloze ze nebylo téměř mozne nasednout dovnitř. Když jsem ho o to pozadal , tak odvetil , ze dostal instrukce ze s autem sjizdet nesmi a ze ho nema ani startovat (!?!). Na to jsem mu řekl ze jsem si ohledne prohlídky volal a ze nechapu proc mi auto nemuze poradne predvezt. Odbehl do kanceláře, za par minut se vratil a ze pokud chci s autem sjetem MUSIM PRVNÍ ZAPLATIT ZÁLOHU (!!!). To uz mne maximálně nastvalo a sel jsem do kanceláře za „sefem“ sam. Tam jsem se dotazoval proc mi slecna v telefonu nerekla ze pokud budu chcit auto poradne videt budu muset slozit zalohu, ze bych si cestu 150km sem a tam rozmyslel. Na to se ke slovu pridala i slecna se kterou jsem mluvil po telefonu, a ze při hovoru nevedela ze OII RS stoji na najezdech ( podotýkám ze OII RS tam měli jednu a jen ta stala na najezdech, coz bylo na dohled z kancelare ). S asi třicetiletým sefem - „mistrem světa“ nebyla rozumna rec , tak jsem se po par minutach odporoučel ze slovy ze tady uz mne nikdo nikdy neuvidim. Proste neskutecne jednani.

Takze se ptám, je tohle opravdu v ceskych bazarech normalni nebo jsem mel jenom smulu :-( Jsou zajemci o ojeté vozy v ČR takový debilové že se české autobazary muzou dlouhodobe takto chovat ?!? Napada mne vysvetleni že auto jakožto předmět dlohodobe spotreby se kupuje jednou za cas, takze bazaristi si zákazníku vazit nemusi a proste jen cekaji kdo a kdy se chytne na lep !!!

Budu rad kdyz se podelite ze svymi zkusenostmi.

Editováno: , autor: gosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka referenčiek priamo od Škody, tak sa niekedy dá natrafiť na vcelku zvláštne kusy - jednak úplne zvláštne kombinácie výbav (viď napr tá RS bez ostrekovačov a teda aj bez xenónov). Videl som naživo auto, ktoré malo úplne iné prevedenie interiéru - červený Roomster Style s červeným vzorom poťahov sedačiek Style (štandardne sa dodávajú v šedom a modrom prevedení). Auto mohlo byť vyrobené pre iný alebo nešpecifikovaný trh, trebárs RSa sa do UK dodáva bez xenónov, do Ruska dokonca bez xenónov a len s 2 airbagmi atď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...