Přejít na obsah

Objem nádrže


Bohouš

Doporučené příspěvky

Zdravím,

zkoušel jsem hledat ve fóru, ale žádné informace jsem nenašel. Totiž...

Moje "drahá" manželka načerpala do Fabie Combi 50,84 l (naturalu 95).

Načetl jsem že nádrž má 45 l (podle návodu).

Takže se chci zeptat, jak velkou má reálně nádrž Fabie a kolik se vám povedlo nejvíc natankovat?

Jen poznámka, můj osobní rekord je 45,83 a to už jsem jel na výpary...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

zkoušel jsem hledat ve fóru, ale žádné informace jsem nenašel. Totiž...

Moje "drahá" manželka načerpala do Fabie Combi 50,84 l (naturalu 95).

Načetl jsem že nádrž má 45 l (podle návodu).

Takže se chci zeptat, jak velkou má reálně nádrž Fabie a kolik se vám povedlo nejvíc natankovat?

Jen poznámka, můj osobní rekord je 45,83 a to už jsem jel na výpary...

ak je tvoja zena sikovna a vycerpavala vzduch z nadrze tak mohla tolko natankovat :))

mas tam taky cudlik ktory ked potlacis tak pocujes ako ti ide vzduch z nadrze a tym mozes natankovat viac benzinu. len pozor na to..ked to prezenies benzin tecie von..ale tych 5l by sa mohlo natankovat :)

aj ked bohvie kolko benzinu jej este ostalo v tej chvili v nadrzi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

aj ked bohvie kolko benzinu jej este ostalo v tej chvili v nadrzi :D

No tak "Hladové oko" ještě nesvítilo. To se rozsvěcuje když zbývá v nádrži benzín na 50 km.

Při spotřebě 6 l/100km to odpovídá objemu zhruba 3 l.

Naše nádrž by musela mít (včetně přívodu) objem skoro 54 l...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa rozsvieti kontrolka pri dojazde 80km minimalne a vtedy je tam cca 5L

ja som nacpal podla pumpy cca 54L ale to som sa snažil a hybal autom. Každopádne to nie je dobré takto tankovať, max pretankovať o litre až dva...je tu o tom dosť.

Druhá vec je ako ukazuje stojan kde tankuješ...ono sa totiž mohlo stať že si nabral práve tých 45L....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sem jednou tankoval a auto bylo postavene do kopce,kolem 44 litru ,když sem chtěl už přestat ,tak si to strašne odfouklo vzduch a narval sem tam 55l ,nikdy víc sem už pak takhle netankoval.Zrovna sem měřil spotřebu a jsně že nenaměřil,páč předtím byla plná a za normálních okolností tak 45l.... dnes jezdim už na LPG tak tankuju tak max za 300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak rezerva zacina svietit ked je v nadrzi cca 7 L, no nechcem ta sklamat ale aby ta tvoja sikovna manzelka neurobilaviac skody ako osohu. ak to je v nadrzi tak v pohode ale ak to natankovala aj do nadobky s uhlim tak pocitaj v najblizsej dobe rozsvietenie EPC a naslednu nastevu servisu bude treba to vymenit.

p.s.: toto tema sa tu riesilo uz, neboj u nas na svk jedna zenska to dala do telky ze natankovala cez 50l a zistili ze pumpa ukazuje presne a ona si to naliata asi vsade :)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objem nadrze je cca 45 litrov, avsak spolu s expanzkou (system odvzdusnovania) je tam mozne natankovat az 58 litrov paliva.

Zhruba kazdu piatu nadrz tankujem tak ze pomocou odvzdusnovacieho cudlika (zatlacenym pistolou) tam natankujem cca 45 litrov paliva (pricom v nadrzi pred tankovanim mam odhadom 5-10 litrov (kedy ako)).

Pretankovavam takto uz 3,5 r a zatial sa nic nestalo. Najviacej som presiel vyse 350km bez pohnutia rucucky a najvyssi dojazd mi PP ukazal 1110km

Nedoporucujem pretankovavat koli moznym rizikam uvedenym v prispekoch vyssie, ale ked idem na sluzobku sukromnym autom a u nas stoji benzin povedzme 35Sk a v zahranici povedzme 42 Sk, tak to je uz rozdiel.

BTW: pokial neikto natankuje viacej ako je 58itrov, tak pumpa sali, ale pravdepodobnost je skoro nulova (metrologia nepusti)

Takze manzelke sa len podarilo pistolou pri tankovani mat stisnuty ten stuplik na odvzdusnenie, a tym padom natankovala benzin do aj do expanzky

BTW: mam HTP f combiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi taky místo benzínu natankovala spoustu plynu... tzn... nenatankovala nic a zaplatila... pistole se nesmí nikdy držet na max průtok.... pak tankuješ plyn, který je následně z nádrže odváděn... :)

když PP ukazuje dojezd O km, tak jsou v nádrží stejně ještě 3 litry PHM ;)

To by zhruba odpovídalo, resp. dojezd je vždy udávaný z rezervou a to je dobře... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi taky místo benzínu natankovala spoustu plynu... tzn... nenatankovala nic a zaplatila... pistole se nesmí nikdy držet na max průtok.... pak tankuješ plyn, který je následně z nádrže odváděn... :)

když PP ukazuje dojezd O km, tak jsou v nádrží stejně ještě 3 litry PHM ;)

To stím oknem se mi taky stalo staci strčit klíč do zámku a pomocí kliče stahnout okno a zase zatahnout a mělo by to fungovat. Mě jak to nejde stahovat tak to tak udělám a jde to!!! Jinak jsou to zmrdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by jen zajimalo, jak takove odvzdusnovaci tlacitko vypada, na me HTP 12V, MR 2006 sem nic takoveho nespozoroval, nebo me nenapadlo ze je to ono :)

ja mam sice MR04, takze neviem ci su v tomto odlisnosti a ci vobec ho ma takto riesene aj MR06, ale je to viditelne volnym okom po odsrovbovani vicka nadrze na jeho pravej strane taky cudlik co ide zatlacit smerom do auta a dole

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si pročetl tohle vlákno. Stalo se mi před pár dny, že jsem tankoval a místo 22 litrů jsem natankoval 28 litrů. Sváděl jsem to na špatný stojan na tankování. Jen mi bylo divný, proč mi rafika spotřeby neklesá po ujetých 100km a dojezd na palubním počítači jsem měl o 100 km vyšší než obvykle.

Akorát je mi divný, že jsem tankoval jako obvykle: do prvního vypnutí pistole. Jen mi bylo divné to syčení z nádrže...

Je to závada , nebo není?

Fabia 1,4 16V, combi elegance, rok výroby 2006

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že kapacitu nádrže nemůžete přesně posoudit podle toho kolik tam toho natankujete na "běžné české pumpě" při čerpání tak cca 40 litrů vám je 40 naúčtováno a v nádrži můžetem mít 38,5. Bohužel mluvím ze zkušenosti, ale né zákazníka...ale meterologického ústavu, který u každého čerpacího zařízení kontroluje kalibraci, je to zdrojem strašný korupce.

Nevěřte tomu že co máte na účtence a máte i v nádrži lol , ale samozřejmě všechy pumpy nejsou křivé...i pozitivní vyjímky se můžou najít :):p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...