Přejít na obsah

Jak vyměnit přední brzdové kotouče


zdendyp

Doporučené příspěvky

ještě jeden dotaz:

dá se běžně sehnat v obchodě (Baumax,Globus,OBI apod.) imbus č.7, který je potřeba na třmeny? Ještě jsem se nedíval, tak abych věděl jestli je to jednoduše k sehnání, nebo se bude muset někde spec.objednat

koupil bych pořádnou sadu, někdy to jde dost těžko a taky pozor na bordelem zanesenou hlavu šroubu, nevím jestli koupíš v bau apod kvalitní imbusy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jeden dotaz:

dá se běžně sehnat v obchodě (Baumax,Globus,OBI apod.) imbus č.7, který je potřeba na třmeny? Ještě jsem se nedíval, tak abych věděl jestli je to jednoduše k sehnání, nebo se bude muset někde spec.objednat

koupil bych pořádnou sadu, někdy to jde dost těžko a taky pozor na bordelem zanesenou hlavu šroubu, nevím jestli koupíš v bau apod kvalitní imbusy

no díval jsem se teď v sobotu kdy jsem kontroloval šířku kotouče a destičky. Tak jsem se jen preventivně podíval co budu potřebovat za klíč na třmeny a když jsem oddělal krytky tak jsem byl překvapený, jak se oba šrouby leskly novotou.

Díval jsem se na net a začínám mít pocit že sehnat tu sedmičku nebude jen tak. Zatím, co jsem viděl sady, tak bez sedmičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jeden dotaz:

dá se běžně sehnat v obchodě (Baumax,Globus,OBI apod.) imbus č.7, který je potřeba na třmeny? Ještě jsem se nedíval, tak abych věděl jestli je to jednoduše k sehnání, nebo se bude muset někde spec.objednat

koupil bych pořádnou sadu, někdy to jde dost těžko a taky pozor na bordelem zanesenou hlavu šroubu, nevím jestli koupíš v bau apod kvalitní imbusy

no díval jsem se teď v sobotu kdy jsem kontroloval šířku kotouče a destičky. Tak jsem se jen preventivně podíval co budu potřebovat za klíč na třmeny a když jsem oddělal krytky tak jsem byl překvapený, jak se oba šrouby leskly novotou.

Díval jsem se na net a začínám mít pocit že sehnat tu sedmičku nebude jen tak. Zatím, co jsem viděl sady, tak bez sedmičky.

V sadách opravdu nebývá... ;) Zajdi si do "železářství" ne baumax apd.. a normálně ho prodávají jako samostatný kus...já ho kupoval tady u nás a měly je skladem cena tuším kolem70kč. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem se dnes pustil do výměny kotoučů a destiček. Všechno šlo nádherně při nádherným počasí, vše šlo krásně odšroubovat, krom jednoho čepu třmenu brzdy, i kotouč po mírném násilí šel dolů. Vše jsem očistil a připravil na novou montáž kotoučů. Kotouč drží jeden šroubek. Po té co jsem zatáhl pístek ve třmenu a nasadil brzdové destičky jsem začal šroubovat čepy třmenů. Myslel jsem, že mě omejou. Byl na začátku strhlý závit a ten čep se už šrouboval šikmo. Takže jsem skončil na blbým závitu v hlavě ložiska čepu kola s držákem třmenu brzdy. V domácích podmínkách a na ulici neřešitelný problém. Po dohodě se servisem, jsem tam auto dopravil a teď čekám jestli to dají dohromady a nebo mě čeká výměna těhlice, ložisek atd... Takže až budete měnit destičky, kotouče, dejte si pozor na závity čepů třmenu v těhlici.Trochu fota

post-9055-1202849819_thumb.jpg post-9055-1202849837_thumb.jpg

Táááák už mám auti ze servisu a podařilo se jim opravit závit :palec2:.

Editováno: , autor: jendam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som si to preštudoval a budem meniť tiež sam.Len ake kotuče a doštičky si vybrať.Každý tu chváli niečo iné,tak neviem. :huh:

To záleží na tobě a na penězích. Já jsem tam dal kotouče FERODO a brzdové destičky TRW Lucas cenově velmi dostupné. No a po strženém závitu v těhlici jsem ještě zaplatil servis. Teď ty destičky a kotouče zajíždím, tak se ke kvalitě těchto levnějších dílů vyjádřit nemohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som si to preštudoval a budem meniť tiež sam.Len ake kotuče a doštičky si vybrať.Každý tu chváli niečo iné,tak neviem. :huh:

jen ještě poradím, otevřít víčko s brzdovkou a hlídat, aby vám nepřetekla, až budete roztahovat pístek, brzdiče,

jinak můžu provést (Hr.Králové)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem v sobotu měnil desky a kotouče, najeto na nich 120 350 km a stav kotoučů od 19,9 do 20 a desky byly od 2,34mm do 6 mm.

Mimochodem, při oddalování pístku jsem musel z nádržky odebrat brzdovku, kterou jsem tam nakonec po daní nových desek ani nedal, protože ikdyž jsem našlapal pístky zpět k deskám byla nádržka plná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Vy to popisujete nejak jednoduse.asi jsem mel zrovna smulu.Menil jsem zadni desticky a pisty vubec nešlo zatlačit zpět.Ani tim stahovakem truh. ani tim šroubovakem ani tim co jsem udělal aby fungovalo jako orig přípravek.Tak jsem si jeste udělal ze zoufalstvi takový klíč co pasoval to těch drážek v pístu, s kterým jsem pak točil a nakonec zatlačil pist docela jednoduše.Asi po 12-ti otoceni se ani nehnul a pak během 3 otocení uplne zalez.

Takže u mě to bylo nějak moc složitý.Je to normální, že nešel normalně zatlacit?Co jsem dělal špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...