Přejít na obsah

Hasící přístroj


Octavius84

Doporučené příspěvky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Souhlasím, ale musí to být hodně dobře ukotvené a přikurtované, hasičák dokáže při nehodě i dobrou paseku! viz můj příspěvek nahoře

No ...na tom asi něco bude ....asi to snad opravdu tedy bude lepší v tom kufru

A co třeba nevymýšlet vymyšlené a dát to na sedačku řidiče, jak to prodává origo škoda do taxíků? :doh:palec2:

jestli myslíš dát to na ten plast, pod kterým je madlo na posouvání, tak na to raději zapomeň, to si ho rovnou polož na sedák u spolujezdce, uvědom si, že řidič je v autě stále a při nehodě nebo náhodném tvrdším brždění může nedopatřením vyletět a buť ti při nejlepším zablokuje pedály nebo ti něco doláme. Mě jednou spadla petka pod pedál a bylo to hoodně nepříjemné.

Jinak jsem koukal a ten hasičák, co dolámal nohy té známé, tak se válí dodnes pod ponkem a má utrženej ten plast s ventilem.

prostě dle mě to do auta nepatří, hlavně ne k řidiči a spolujezdci, je polemika ohledně dostupnosti, ale hasičám by měl spíš zachraňovat, než zraňovat a nedej bože zabíjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Souhlasím, ale musí to být hodně dobře ukotvené a přikurtované, hasičák dokáže při nehodě i dobrou paseku! viz můj příspěvek nahoře

No ...na tom asi něco bude ....asi to snad opravdu tedy bude lepší v tom kufru

A co třeba nevymýšlet vymyšlené a dát to na sedačku řidiče, jak to prodává origo škoda do taxíků? :doh:palec2:

jestli myslíš dát to na ten plast, pod kterým je madlo na posouvání, tak na to raději zapomeň, to si ho rovnou polož na sedák u spolujezdce, uvědom si, že řidič je v autě stále a při nehodě nebo náhodném tvrdším brždění může nedopatřením vyletět a buť ti při nejlepším zablokuje pedály nebo ti něco doláme. Mě jednou spadla petka pod pedál a bylo to hoodně nepříjemné.

Jinak jsem koukal a ten hasičák, co dolámal nohy té známé, tak se válí dodnes pod ponkem a má utrženej ten plast s ventilem.

prostě dle mě to do auta nepatří, hlavně ne k řidiči a spolujezdci, je polemika ohledně dostupnosti, ale hasičám by měl spíš zachraňovat, než zraňovat a nedej bože zabíjet.

No já si myslím že hasičák musí být po ruce to je v autě, to že je v kufru je pěkný ,ale když se nabouráš a nepůjdou ti otevřít dveře a začne hořet , tak budeš asi dost nasranej že ho máš v kufru ne? A taky tě může někdo nabourat ze zadu a nebudeš se k němu moct dostat tak je to taky asi blbý když ti někdo uhoří před očima ne?Hasičák by měl být dobře přidělanej v autě aby měl k němu řidič dost blízko, ale to by měli hlavně řešit výrobci aut!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Souhlasím, ale musí to být hodně dobře ukotvené a přikurtované, hasičák dokáže při nehodě i dobrou paseku! viz můj příspěvek nahoře

No ...na tom asi něco bude ....asi to snad opravdu tedy bude lepší v tom kufru

A co třeba nevymýšlet vymyšlené a dát to na sedačku řidiče, jak to prodává origo škoda do taxíků? :doh:palec2:

jestli myslíš dát to na ten plast, pod kterým je madlo na posouvání, tak na to raději zapomeň, to si ho rovnou polož na sedák u spolujezdce, uvědom si, že řidič je v autě stále a při nehodě nebo náhodném tvrdším brždění může nedopatřením vyletět a buť ti při nejlepším zablokuje pedály nebo ti něco doláme. Mě jednou spadla petka pod pedál a bylo to hoodně nepříjemné.

Jinak jsem koukal a ten hasičák, co dolámal nohy té známé, tak se válí dodnes pod ponkem a má utrženej ten plast s ventilem.

prostě dle mě to do auta nepatří, hlavně ne k řidiči a spolujezdci, je polemika ohledně dostupnosti, ale hasičám by měl spíš zachraňovat, než zraňovat a nedej bože zabíjet.

No já si myslím že hasičák musí být po ruce to je v autě, to že je v kufru je pěkný ,ale když se nabouráš a nepůjdou ti otevřít dveře a začne hořet , tak budeš asi dost nasranej že ho máš v kufru ne? A taky tě může někdo nabourat ze zadu a nebudeš se k němu moct dostat tak je to taky asi blbý když ti někdo uhoří před očima ne?Hasičák by měl být dobře přidělanej v autě aby měl k němu řidič dost blízko, ale to by měli hlavně řešit výrobci aut!!

Přesně, jak píšeš, výrobci aut by to měli nějak vyřešit, prostě najít tomu dobré místo v autě, aby to zapadlo a nepřekáželo, dobré by bylo něco jako jsou v Tatře ty bedny pod sedačkama, mít to třeba v dvojité podlaze nebo tak nějak, pak by to bylo super, ale o tom si můžeme nechat snít, dokud to nebude dáno zákonem, tak s tím výrobci nebudou nic dělat, jelikož hasičák si dá do auta jen málo procent lidí. Já považuji hasičák v autě už jako nutnost, v rodině ho nemáme akorát v jednom autě, jinak ve všech. Dřív stačila deka na uhašení, ale v dnešní době plastů a hromady hořlavých věcí je to nutnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady jsou fotky jak vypadá hasičák přidělanej na předním sedadle řidiče. Máme to takhle na služebních autech origo ze škodovky a je to fakt hrůza. Hrozně to překáží.

Tak toto vidim opravdu poprve a je to neuveritelna prasarna ... je to sice super po ruke, to jo, ale nedokazu si predstavit, ze bych to mel porad na tak blbem miste. Ale jak se tady resilo, dam si hasicak do kabiny, tak me muze zabit, tak si ho dam do kufru, odkud ho pak mozna nevytahnu ... kazde reseni ma svoje plus a pochopitelne svoje minus ... ja ho zatim nemam, ale uz se na tom pracuje ... a kdyz bude dvojita podlaha do kufru, tak na leve strane bude jeho mistecko :)

Editováno: , autor: lamosi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady jsou fotky jak vypadá hasičák přidělanej na předním sedadle řidiče. Máme to takhle na služebních autech origo ze škodovky a je to fakt hrůza. Hrozně to překáží.

Tak toto vidim opravdu poprve a je to neuveritelna prasarna ... je to sice super po ruke, to jo, ale nedokazu si predstavit, ze bych to mel porad na tak blbem miste. Ale jak se tady resilo, dam si hasicak do kabiny, tak me muze zabit, tak si ho dam do kufru, odkud ho pak mozna nevytahnu ... kazde reseni ma svoje plus a pochopitelne svoje minus ... ja ho zatim nemam, ale uz se na tom pracuje ... a kdyz bude dvojita podlaha do kufru, tak na leve strane bude jeho mistecko :)

Jojo tohle je hrůza. Nejhorší je, že to vadí při nastupování a hodně často se stává že i přes ten obal nohou rozepneš jeden ze dvou pásků který přístroj drží. Ten je pak na půl v držáku volný a nechci si ani představit co by ti to udělalo s nohama v případě nehody :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar,

zacatkem tydne jsem hasil na ceste nejake zenske Corsu a byl jsem nemile prekvapeny, ze 1kg praskovy hasicak hasil tak 15 sekund (v kuse) takze sem to spis tak trochu poprskal a pak uz jen koukal, jak to hori vesele dal. Pro me z toho plyne to, ze 1kg je opravdu pouze na uhaseni zacinajiciho pozaru. Takze jsem poridil hasicak vetsi praskovej - 2kg - 640 Kč, ktery vozim v kufru. Mimochodem, dost me zarazilo, jak kolem jezdili lidi a usmivali se z okna a ukazovali si na tu horici corsu prstem. Nikoho nenapadlo treba jen zastavit.

Tak radeji at nikdo z nas nehori...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

zacatkem tydne jsem hasil na ceste nejake zenske Corsu a byl jsem nemile prekvapeny, ze 1kg praskovy hasicak hasil tak 15 sekund (v kuse) takze sem to spis tak trochu poprskal a pak uz jen koukal, jak to hori vesele dal. Pro me z toho plyne to, ze 1kg je opravdu pouze na uhaseni zacinajiciho pozaru. Takze jsem poridil hasicak vetsi praskovej - 2kg - 640 Kč, ktery vozim v kufru. Mimochodem, dost me zarazilo, jak kolem jezdili lidi a usmivali se z okna a ukazovali si na tu horici corsu prstem. Nikoho nenapadlo treba jen zastavit.

Tak radeji at nikdo z nas nehori...

já vozim 6kg a tím už se ledacos uhasí a stál jenom 1100,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

zacatkem tydne jsem hasil na ceste nejake zenske Corsu a byl jsem nemile prekvapeny, ze 1kg praskovy hasicak hasil tak 15 sekund (v kuse) takze sem to spis tak trochu poprskal a pak uz jen koukal, jak to hori vesele dal. Pro me z toho plyne to, ze 1kg je opravdu pouze na uhaseni zacinajiciho pozaru. Takze jsem poridil hasicak vetsi praskovej - 2kg - 640 Kč, ktery vozim v kufru. Mimochodem, dost me zarazilo, jak kolem jezdili lidi a usmivali se z okna a ukazovali si na tu horici corsu prstem. Nikoho nenapadlo treba jen zastavit.

Tak radeji at nikdo z nas nehori...

ty bláho, co potom můžeš uhasit se sprayem. To je teda síla. Já vozím 2kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inac, nevie niekto zohnat protipoziarne rukavice? Je to dobra vec lebo ked sa chyti horiet nieco pri motore tak len malo kto ma odvahu chytit a otvorit prednu kapotu :) a ked je zavreta tak je vam hasiaci pristroj nanic :palec2:

stačí kožené pracovní rukavice (ty silné), mám to ozkoušené z kotelny, když vytahuju občas šprajclej klacek z kotle :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inac, nevie niekto zohnat protipoziarne rukavice? Je to dobra vec lebo ked sa chyti horiet nieco pri motore tak len malo kto ma odvahu chytit a otvorit prednu kapotu :) a ked je zavreta tak je vam hasiaci pristroj nanic :palec2:

stačí kožené pracovní rukavice (ty silné), mám to ozkoušené z kotelny, když vytahuju občas šprajclej klacek z kotle :palec2:

ještě lepší jsou svářečské rukavice, jsou hodně dlouhé - pomalu k loktum, a vydržeji hodně moc,

jinak v autě vozim 1kg práškovej, přikrytej v kufru, chtěl sem ho dát někam dopředu, ale nejni kam

ale cokoli je leší než nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám práškový 1kg i s držákem z Hypermarketu za 300,- a v pohodě mi šel uchytit nad zadní levé světlo,jsou tam takové držáky i s dírama.Drží perfektně, nezavazí a myslím že je i poruce.Myslím že je důležité vozit alespoň nějaký hasičák než žádný.Kamarádovi na dovolené začala hořet Lada v motoru a plamen mu vyšlehl dovnitř kabiny takže dostal dávku do obličeje a byl rád jak našel kliku aby se dostal ven.Vedle nás zastavil děda ve 105 a za sedátkama měl ten veliký práškový(někde z továrny) a začal hasit.Takže vozit a zastavit i ostatním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
Teda,práškovej hasičák bych si do auta asi nedal.. Už si nekdy videl,jaká je po použití spoušť? Spíš premýšlím o vodním....

Vodní do auta? Měl bys absolvovat školení.

Už jsem se informoval, dávno už mám práškovej 2kg. ;)

:palec2: Hlavně abys ho nemusel použít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...