Přejít na obsah

Hasící přístroj


Octavius84

Doporučené příspěvky

Vozím jen hasící sprej, mám jej uložený v kufru u rezervy :palec2:

Vyloženě hasící přístroj asi bude lepší než tenhle sprej, na druhou stranu

pamatuji doby, kdy přístroj stál okolo 1.000 Kč, kdežto sprej jen

třetinu...

Na druhou stranu: lepší sprej než NIC ;)

A ještě k umístění do interiéru: vy víte o nějkém místě kam by se hodil???

:p Já ne ;) Takže šup s ním do kufru, kam jinam :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau kluci, vozite nekdo v aute hasici pristroj? A kde ho mate namontovany? Chci ho nekam pridelat a hledam inspiraci...

V příručce k autu jsem vyčetl, že origo by měl být někde pod sedačkou, ale netuším, kam by se tam vešel.....Možná tak hasicí spray, jenže s tím člověk uhasí tak maximálně nedopalek z cigára lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil auto už s namontovaným pěnovým hasičákem (2kg). Nedávno jsem ho nechal v práci zkontrolovat - měnila se náplň a dělala se tlaková zkouška. Namontovaný ho mám u středovené tunelu vepředu cca 5cm nad podlahou u spolujezdce. Je hned poruce a nijak nezavazí. Až bude mít po ruce foťák, tak ho sem hodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil auto už s namontovaným pěnovým hasičákem (2kg). Nedávno jsem ho nechal v práci zkontrolovat - měnila se náplň a dělala se tlaková zkouška. Namontovaný ho mám u středovené tunelu vepředu cca 5cm nad podlahou u spolujezdce. Je hned poruce a nijak nezavazí. Až bude mít po ruce foťák, tak ho sem hodím.

Tohle jsem viděl již také. Ale nějak ESTETICKÉ mi to vůbec nepřipadalo,

spíše naopak - jako pěkná prasárna lol

Hodilo by se to oprvadu spíš do Favoritu nebo Š 120.

Ale v Oktávce uvnitř interiéru to vypadalo dost nedůvěryhodně :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda,práškovej hasičák bych si do auta asi nedal.. Už si nekdy videl,jaká je po použití spoušť? Spíš premýšlím o vodním....

Nebo to vůbec nehas a nech to spálit!!! :wallbash: Do auta je opravdu asi nejlepší práškovej. Já mám 1 kg a teď ho budu dávat do kufru na ty postraní držáky, jak se na ně montují ty vyklápěcí háčky. Je tam dobrý přístup i když máš plnej kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vozím jen hasící sprej, mám jej uložený v kufru u rezervy :palec2:

Vyloženě hasící přístroj asi bude lepší než tenhle sprej, na druhou stranu

pamatuji doby, kdy přístroj stál okolo 1.000 Kč, kdežto sprej jen

třetinu...

Na druhou stranu: lepší sprej než NIC ;)

A ještě k umístění do interiéru: vy víte o nějkém místě kam by se hodil???

:p Já ne ;) Takže šup s ním do kufru, kam jinam :palec2:

Já vozím hasičak v autě hlavně proto kdyby se náhodou něco stalo a já se z nějakého důvodu nemohl dostat ven a žačalo hořet abych se mohl uhasit.Proto hasičák v kufru u rezervi mi připadá úplně zbytečnej, ale to je můj názor.A jinak k umístění Škoda píše toto:

Hasicí přistroj je umístěn pomocí popruhů

v držáku na předním sedadle řidiče.

Řádně si prostudujte návod umístěný na

hasicím přístroji.

Hasicí přístroj musí být kontrolován oprávněnou

osobou, resp. fi rmou jednou ročně.

Respektujte, prosím, odlišná zákonná

ustanovení.

Hasicí přístroj je dodáván jen do některých

zemí.

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám hasičák v kufru pod zámkem, držák je přidělaný přes ten plastový kryt na dvě výztuhy, je to docela v pohodě, ničemu to nepřekáží a je hned u ruky, když se otevře kufr. Dal jsme si tam 6kg prášek, co se dává do domů, v akci jsme ho chytnnul za 900,- i s držákem + jsem si koupil ještě potápěčskej pásek na závaží za 90,- má rychlosponu a v pohodě to udrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasičák vozím,práškovej,doknce jsem už musel hasit.Jak je potom člověk rád,když se začne hulit zpod kapoty a je kam šáhnout. ;)

4 quicksilver jedno mytí Wapem a motor o5 čistej.A to než jsem zjistil co vlastně hoří,kapotu jsem jenom lehce nadzvedl a profoukl celý motorový prostor.

post-655-1179766998_thumb.jpg

post-655-1179767014_thumb.jpg

post-655-1179767021_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasičák vozím,práškovej,doknce jsem už musel hasit.Jak je potom člověk rád,když se začne hulit zpod kapoty a je kam šáhnout. ;)

4 quicksilver jedno mytí Wapem a motor o5 čistej.A to než jsem zjistil co vlastně hoří,kapotu jsem jenom lehce nadzvedl a profoukl celý motorový prostor.

Však říkám, že jedině do kufru :palec2:

V interiéru to nejni pěkný - holt lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasičák vozím,práškovej,doknce jsem už musel hasit.Jak je potom člověk rád,když se začne hulit zpod kapoty a je kam šáhnout. ;)

4 quicksilver jedno mytí Wapem a motor o5 čistej.A to než jsem zjistil co vlastně hoří,kapotu jsem jenom lehce nadzvedl a profoukl celý motorový prostor.

Však říkám, že jedině do kufru :palec2:

V interiéru to nejni pěkný - holt lol

on totiž v interieru dokáže i paseku, když se někde rozmlátíš, tak si člověk musí uvědomit, že tahle několika kilová nálož se nemusí udržet na držáku a lítá po autě. Např. jak byl origo ve felině pod sedačkou na nosníku, tak známému při nehodě vyletěl a jeho manželce dolámal nohy.

Takže šup do kufru

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasičák vozím,práškovej,doknce jsem už musel hasit.Jak je potom člověk rád,když se začne hulit zpod kapoty a je kam šáhnout. ;)

4 quicksilver jedno mytí Wapem a motor o5 čistej.A to než jsem zjistil co vlastně hoří,kapotu jsem jenom lehce nadzvedl a profoukl celý motorový prostor.

Však říkám, že jedině do kufru :palec2:

V interiéru to nejni pěkný - holt lol

on totiž v interieru dokáže i paseku, když s enškde rozmlátíš, tak si člověk musí uvědomit, že tahle několika kilová nálož se nemusí udržet na držáku a lítá po autě. Např. jak byl origo ve felině pod sedačkou na nosníku, tak známému při nehodě vyletěl a jeho manželce dolámal nohy.

Takže šup do kufru

A mohl by si to prosim vyfotit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V práci máme na služebních hasičák přidělanej vpředu na sedačce řidiče. A můžu říct že je to hrůza. Dost to překáží. Vadí při nastupování, vystupování a posunování sedadla. Nadrhou stranu je hned po ruce. Ale každej kdo s autem jede na to stašně nadává. Když si vzpomenu tak udělám fotku a hodím to sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodím jsem jenom jednu věc co se stala. Každopádně si myslím že hasičák by měl být v autě po ruce ...ale když je v kufru tak s ním můžete zachránit život někomu jinému. Bratránek byl u jedné nehody a v autě byla uplně v pohodě jedna holka ..jenom jí nemohli dostat ty co jeli kolem ven ...auto začalo hořet a bylo to v haji ...ani jedno z 10ti aut nemělo hasičák a ta holka tam uhořela než přijeli hasiči. Bratránek říkal že to byl hrozný řev.

Píšu to sem pro to že podporuji hasičáky. Ve finále je uplně jedno kde je hlavně když je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodím jsem jenom jednu věc co se stala. Každopádně si myslím že hasičák by měl být v autě po ruce ...ale když je v kufru tak s ním můžete zachránit život někomu jinému. Bratránek byl u jedné nehody a v autě byla uplně v pohodě jedna holka ..jenom jí nemohli dostat ty co jeli kolem ven ...auto začalo hořet a bylo to v haji ...ani jedno z 10ti aut nemělo hasičák a ta holka tam uhořela než přijeli hasiči. Bratránek říkal že to byl hrozný řev.

Píšu to sem pro to že podporuji hasičáky. Ve finále je uplně jedno kde je hlavně když je.

Já to mám od nedávna, co hořel autobus SA na D1 a já jel kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Souhlasím, ale musí to být hodně dobře ukotvené a přikurtované, hasičák dokáže při nehodě i dobrou paseku! viz můj příspěvek nahoře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Souhlasím, ale musí to být hodně dobře ukotvené a přikurtované, hasičák dokáže při nehodě i dobrou paseku! viz můj příspěvek nahoře

No ...na tom asi něco bude ....asi to snad opravdu tedy bude lepší v tom kufru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady tak psal že to v iteriéru není hezké ....souhlasím. Ale viděl jsem hasičák kterj byl pochromovanej a dokonce mylsím že na tom byl i nápis NOS :-) vypadalo to na středovém panelu dost dobře. Myslím ale že cena toho bude tak dost dobrá :-)

Souhlasím, ale musí to být hodně dobře ukotvené a přikurtované, hasičák dokáže při nehodě i dobrou paseku! viz můj příspěvek nahoře

No ...na tom asi něco bude ....asi to snad opravdu tedy bude lepší v tom kufru

A co třeba nevymýšlet vymyšlené a dát to na sedačku řidiče, jak to prodává origo škoda do taxíků? :doh:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...