Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

Tak zatim na ten motor nemůžu nadávat,když to tak vemu tak kromě váhy vzduchu,která mě potkala u každého TSI a jednoho turba co mi odešlo kolem 50.000km šlapou bez problému......no teda až do dnešního rána ;) ...ale stanou se daleko horší věci,tak tomu nějakou důležitost nepřikládám.......Jo to u 2.0TDI už jsem byl dávno zralej na mrtvici...dodnes mám s toho motoru tik v oku :D ....

Nevim co tam ty pardálové na Jarově s tim dělaj,kolem 15h mi psal sms že jdou na to a ještě mi nikdo nevolal co s tim je.......Jestli si k tomu náhodou nekoupil kafíčko,koblížky a ted tam nechrápe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hned jak jsem tu dopsal ten poslední příspěvek mi volal technik a po té i ten známej z Jarova.......Tak je to PRASKLÁ HLAVA !!!!!!!!!!!!!!!!!

Řikal že jí objednal,ale jelikož až pozdě odpol.tak jim přijde nejdřív až ve středu..........Co jsem byl překvapenej,tak řikal že tyhle hlavy v rámci záruky choděj kompletní...já si vždy myslel(když mi je měnily na 2.0TDI) že choděj holí a že tam všechno přehoděj....tak to prej jen ze začátku když to začalo prdat na těch 2.0TDI a pak už pozdějc to taky chodilo kompletní.....

Ptal jsem se ho jestli jsem u nich první z touto závadou u 1.8TSI a řekl mi že u Škodovky ano,ale že u Audi a VW už to tam párkrát viděl kluky dělat.........

Jo a ještě se omlouval že volá tak pozdě,ale čekal prý na reklamační z MB,protože první reakce byla že při těch km by materiál sice zaplatily,ale já měl původně prý platit aspoň práci,ale pak mu zas řekl že mu se mu ještě ozve z koneč.rozhodnutím..no a prý až po 18:30 mu poslal email že oprava bude plně hrazena!!!!!!!...

Mě by stejně zajímalo podle čeho a jak usuzujou jestli to uznaj nebo ne......jak jsem psal,u prvního 2.0TDI když se kolem 200.000km zakousl ten píst a ojnice vyletěla blokem,tak od toho se okamžitě MB distancovala..pak později u druhého 2.0TDI ve 180.000km když se rozsvítilo mazání a motor přestal úplně mazat ho uznala MB bez sebemnších připomínek......V nich aby se jeden vyznal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi já mám velké dilema. Dostal jsem u nás nabídku na 1,8 TSI LK téměř se vším co se dá přiobjednat za 700 TKč. Ale nyní mám nabídku z Německa na novou Kiu Sorento EX skvěle vybavenou a to za 539 TKč a dalsí ještě lepší za 565 TKč. Má tažnou sílu 3000 Kg a 170 Ps/393 Nm. Ach jo pro co se rozhodnot, že by pro bytelný teréňák co stojí v TÜV žebříčku spolehlivosti daleko před Škodovkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by mě taky zajímalo jak posuzují reklamace, ale na druhou stránku dávají dva roky bez omezení kilometrů a těžko můžou ustát argument, že hlava praskla opotřebením, myslím, že to prostě jen tak zkouší, který zákazník co snese, u prodloužených záruk už mají omezení kilometry, ale u základní záruky nikoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem v roce 1999 koupil novou 1,8T tak hned ze začátku byl problém se synchronem na dvojce apozději s dvouhmotnostním setrvákem. Tenkrát byla záruka 1 rok a během záruky to nechtěl servis řešít a tvrdil že se to zlepší. Půl roku po záruce jsem se obrátil na Škodovku a ta objednala jinde kontrolu. Před rozebráním jsem byl upozorněn že opravu můžu taky platit. Po rozebrání jsem byl přítomen a vada synchronu se prokázala a u spojky jsem musel hodně bojovat za svá práva a ukázat jim kde mají výrobní chybu. Dostal jsem za pravdu a namontovali setrvák, lamelu a přítlačák z modelu 01 a to na kulanci. Od té doby nemám na autě jedinou závadu :) . Prostě se musí tvrdě, ale slušně vyjednávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po 11h mi volal ten můj řidič...akorát vyzvedl tu OII 1.8TSI po výměně hlavy......

Řikal že na tí garanč.faktuře stojí suma přes 74.000kč :o !!!!!!...docela hustý...to je vïdět že ta hlava byla fakt kompletní...Nechá mi ty papíry v garážích co mám na Žižkově,tak až si to tam během víkendu vemu tak pak dám vědět přesnou sumu za tu makovici......

To je fakt mazec těch 74.papírů..to bych vážně nečekal!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika po 30.000km...už ani jiný auta neznám než na tento interval.....hlavně i kdyby tam byl krátký interval tak na to že praskne hlava to nemá vůbec vliv...

Leju do všech Shell Helix VX 5w-30......viz.tento odkaz ....ono v těchto olejích neni zas moc na výběr....Dělaj se ještě od Agipu atd.,ale já používám Shell,Castrol nebo Aral....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem koukal na panel pristroju a budeme mit male vyroci... Koupeno v 6 mesici 08 a do dnesniho dne mam najeto 18975 km. Jeste par kilacku a mame vyroci :p . Pri provozu krome tech vrzajicich gum kolem dveri :aggressive: a problemu na zacatku vse OK. Az pujdu do servisu necham si jeste pretesnit zadni pravy trojuhelnik (fouka kolem nej) a zmerit vahu vzduchu.... :p . S autem max spokojenost a co mam na nem nejradeji??? predjizdeni... to je mazec. Kam se hrabe moje stare TDI.... Budiz mu zeme lechka......Spotreba odpovidajici stylu jizdy, ale celkove dlouhodobou mam do 8 l na 100 km. Olej je stale v polovine, tak asi do konce 30 tkm ho nebudu muset dolejvat....

To Karlos: Ten olej co jsi daval do prispevku teda pouzivas? a nemas potom problem se servisem pri garancnich prohlidkach, kdyz ti meni olej. Mluvil jsem s par klukama co chteli v zaruce dat svuj olej do auta a byl to strasny problem. Servisaci neco placali o strate zaruky atd. Myslim ze kdyz olej ma stejnou specifikaci jako doporucenej OIL od vyrobce no problema.... :kol-124: To ze na tom oleji nic nevydelaji, asi bude jejich problem. Plati potom zaruka??? Dik za info :):p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na Jarově kam jezdim tam lejou stejnej(viz.ten Shell co jsem dával odkaz výše,ten je mimochodem doporučenej výrobcem).....a taky tam ty značky měněj...už jsem tam zažil oleje Aral,Mobil,Castrol, a ted Shell....

Pochopitelně že třeba na Jarově už více jak 2.roky to nejde si přinést jakýkoliv díl(orig.či neorig.je jedno) k autu jaký tam dáváš do servisu a to i když je auto po záruce(určilo to vedení servisu)......Já tam mám ale známého,tak mě to vždy udělá bez problému....

Jinak co vím tak dost servisů to tak dělá jako Jarov.....ale známej např.jezdí do AutoKomplexu Menšík a tam v pohodě ofiko se můžeš přinést co chceš za díly.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj moc dikec. Mne ani nejde o nejake dily. Jedna se mi o ten OLEJ o nic jinneho.Az to bude aktualni, skouknu co je nej olej do meho mazlika a ten koupim. Tot vse a doufam ze servis nebude delat problem...Jetli jo budu to resit s MB. Jak jsem naznacil nejde ani tak o cenu, ale o kvalitu.... A ta se zjistuje velmi spatne... kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jenže co se stane, motor nezadřež, jen jde víc do kytek opotřebením a to nezjistíš, to se ti projeví až o hodně později a pak už to těžko budeš řešit zpětne,

já osobně si olej kupuju sám a nechávám si ho měnit na pumpě před mýma očima za cca 300,-Kč, za půl hoďky hotovo, na záruku to vliv nemá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim vsechny Skodovkare a preju do noveho roku vse nej... :) :) Dotaz, rano je kolem - 8 az -9 a jak jsem si vypozoroval, ohreje se mi moje 1,8 za cca 8 az 10 km... Je to normalni???... :kol-131: :kol-131: Takhle se mi ohrivala moje 1,9 TDI ... Za kolik km se Vam ohreje auto s motorem 1,8 TSI??? DIk za info... :kol-79::kol-73: :kol-73: :kol-73: :kol-73:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jakym zpusobem jedes. Ja kdyz jedu rano do prace tak to mam dost po rovine a sem tam z kopce, takze se mi ohriva dele tim ze sem tam brzdim motorem a moc na to neslapu ... vychazi to na tech 5-8km. Ovsem kdyz jedu vecer zpatky tak je to ohrate behem chvilinky tak behem 2-3km. Toto jsem sledoval a testoval za teploty -6C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...