Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim pani

domov som si v zime doviezol noveho roomstra na zimnych gumach na plechoch a v kufri som mal nove 15" rafky Line a na nich Continental ContiPremiumContact2 195/55 R15 priamo z fabriky....hodil som ich do pivnice a dral zimne.....

Dnes som sa rozhodol ze prezujem zimne za letne, vytiahol som letne gumy a pozeram - jedna ako druha ziadne rotation - z coho by sa dalo urcit ktora je lava a ktora prava, outside inside nahodene OK, tak reku nove gumy nejazdene - bude to asi jedno ako ich nahodim...ale potom som si vsimol, ze na dvoch gumach su namalovane MODRE bodky a na dvoch ZELENE bodky......

neviete nahodou co tym chceli pani z Boleslavi povedat...????? Modre dolava a zelene doprava alebo modre dozadu a zelene dopredu...??? :-)

post-7278-1269774604,4989_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

...ale potom som si vsimol, ze na dvoch gumach su namalovane MODRE bodky a na dvoch ZELENE bodky......

neviete nahodou co tym chceli pani z Boleslavi povedat...????? Modre dolava a zelene doprava alebo modre dozadu a zelene dopredu...??? :-)

no co sme mi kupovali fabiu pre rokom na letnych tak sme mali na kazdom kolese bielu bodku... vraj je tak oznacena prva sada gum na aute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil jsem komplet kola a mám tam letní 205/45 R16. Zdá se mi však,že mi jde nějak ztuha řízení oproti původnímu obutí (zimní 185/55 R15).Doteď jsem nic takového nepozoroval.Zkoušel jsem točit na místě,ale posilovač zdá se funguje normálně.Jinak při umístnění kol jsem dal ty ze zadní nápravy na přední.

Stalo se to někomu z vás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ja mam na aute (dve sezony) Matadory MP59silika 185/55 R15 a som spokojny. Aj spotrebu mam s nimi nizsiu o 0,3-0,4 l. Zatial nikde nesklamali. Hlučnost je vyššia ako u letných 195/55 R15 ale to je pri zimných gumách normalne. Ale nie je zase prehnane vyššia. Dôležite je si pred každým prezutím gum dať aj vyvážiť kolesá čo robím vždy. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Síce teraz budem písať o pneu, ale nie presne k téme, čo sa tu rozoberá. Máme objednaného Roomstera a mal by nám dôjsť koncom Novembra. Chcem sa iba opýtať, či niekto nevie, či auto aj pri dodávke v zime dôjde na letných pneumatikách ? Vo výbave máme hliníkové disky Comet. To aby som už vedel riešiť kúpu zimných pneumatík.

Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute, mam specifický dotaz. Součástí mého vozu je TPM (kontrola tlaku v pneu) dle TP nemohu použít 14palcová kola, ale přesto se zeptám. Když je tam dám bude to mít zásadní vliv na vozidlo (mimo svítící kontrolky, že mám dofouknout kola)? Mám na mysli zhoršení jízdních vlastností mající vliv na bezpečnou jízdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejce mi u nové FII vybavení Sport II nabízí tyto pneu, které si vybrat?

Ale 14" kola asi nejde kvůli kontrole tlaku použít, ne?

Co se týče zimních kompletů ceny jsou následující za 1ks (disk + pneu):

Barum Polaris2..............................185/60R14 = 1 890 Kč ................185/55R15 = 2 340 Kč

Michelin........................................185/60R14 = 2 690 Kč ...............185/55R15 = 3 690 Kč

Goodyear Ultra Grip.......................185/60R14 = 2 670 Kč ............. ..185/55R15 = 3 650 Kč

Uniroyal......................................185/60R14 = 2 300 Kč ................185/55R15 = 2 890 Kč

Cena ozdobných krytů 14" sada 4ks = 1 370 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...