Přejít na obsah

Stále cvakající climatronic


ferda25

Doporučené příspěvky

Tak jsem včera zkusil tu "fintu" s defaultním nastavením klapek (podržet stisknuté levé spodní tlačítko směru foukání + stisknout ECON) klapky se začali přestavovat s tím symbolem na obou displejících a pak se to vrátí do nastavené teploty a byl klid. Ticho a bez cvakání. Nicméně po několika hodinách to začalo znovu :-) Tak znova default. Teď zase klid. Co stojí přehrání softu když auto není v záruce? Co stojí výměna těch servomotorků jak píše diagnostik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak mě cvaká(cvakala) klima taky (klimatic -1,9TDI Amb. najeto 20.000). Pozoruju to od září. Chci vám ale napsat, mou zkušenost. Před časem jsem koupil pro mojí polovičku takový trafíčko na oživování baterky. Jezdí feldou denně, krátký trasy, starty... baterka dostává nafrak. Tohle trafíčko strčíš do zásuvky a druhej konec do autozásuvky. Děláván to přes noc. No a jednou jsem to zkusil napíchnou i Octu. No a hle. Klima mi sice cvaklne 1x, vždycky když dojde ručička vody na 90st. ale k mému údivu pak už je klid. Je pryč ono skoro pravidelné cvakání doraz-doraz. Vždycky to dělalo t.t.t.t.t cvak, za chvíli t.t.t.t.t-cvak. A dělalo to samo, pořád. Teťka podle sluchu , cvaká jen když hýbu kolíkem teploty, tváří se to korektně. když přidám na teplotě, udělá jen t.t.t.t-t.t. a klid, už nechodí nadoraz. Jak píšu, to klapnutí už skoro zmizelo.

Ještě před tím, než jsem tohle náhodou zkusil, jsem se s tím objednal na záruční opravu (mám tam jít 7.1.08). Když jsem to tam popsal, ani to nechtěli slyšet. Tvářili se že jim je to jasný, mluvili něco o motorku. No teďkonc nevím co mám dělat. Jestli to souvisí s palubním napětím (po oživení baterky to přestalo) tak to snad není ani závada. Když tam přijedu a oni mi řeknou, že je to OK, že není nic slyšet, budu za blbečka (ve škodovce to nebude poprvé). No a jestli to tím není, tak tam za pár tejdnů (měsíců) pojedu zas, nedej bože, po záruce.

Prosím, můžete mi někdo říct svůj názor, nebo to zkusit, jestli to nabití baterky je náhoda nebo to fak pomůže.?

Díky. Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměněno a víte co - necvaká, necvaká....To je na flašku po 2 a půl letém boji.

Jak dlouho trvala výměna těch motorků?

Mě to totiž u jedné z Oct.II taky zlobí a v servisu mi řekly že to tam chtěj na tu výměnu nechat 3.dny :doh ,tak jsem jim řekl znova že chci jen v garanci vyměnit dva servomotorky klapek a né celej motor,tak mi zopakoval že tam to auto chtěj na 3.dny což mi přijde jako nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dal auto do servisu s "tikajícím" klimatronikem v pondělí do servisu,načež mi odpo volali,že to není ani softwarem ani řídící jednotkou,ale že to dělají serva klimy,které musí objednat.Druhý den provedli výměnu.Po nastartování opět došlo k zacvakání,ale nebylo již tak dlouhé jako dřív a potom už se to neprojevilo.Prý k tomu zacvakání dochází vždy,když jsou rozdílné teploty(nastavená a venkovní)tak nevím.Má s tím někdo zkušenost a nebalamutí mě v servise?Nemám důvod jim nevěřit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dal auto do servisu s "tikajícím" klimatronikem v pondělí do servisu,načež mi odpo volali,že to není ani softwarem ani řídící jednotkou,ale že to dělají serva klimy,které musí objednat.Druhý den provedli výměnu.Po nastartování opět došlo k zacvakání,ale nebylo již tak dlouhé jako dřív a potom už se to neprojevilo.Prý k tomu zacvakání dochází vždy,když jsou rozdílné teploty(nastavená a venkovní)tak nevím.Má s tím někdo zkušenost a nebalamutí mě v servise?Nemám důvod jim nevěřit...

Hmm...tak nějak mám pocit, že jsi to tam odvezl jen z toho důvodu, že jsi to tady četl, protože tohle má odstranit jen to cyklické tikání furt dokola. Klapky když se přestavují tak slyšet budou vždycky. No, ale teď je to OK..můžu ti potvrdit, že ti nelhou... :):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak motorky už mám taky vyměněny :palec2:

Sem tam v pátek ráno bez objednání naběhnul s tou info.odtud,řekl jsem ale že mám info.přímo od známého z MB že řešení stále cvakájícího climatroniku je ve výměně servomotorků V158 a V159 že jsou od VIN XXXXXXXXX modifikované,tak se pan technik asi zaleknul protože okamžitě otočil s původních 3.dnů co požadoval na výměnu mi řekl že tam auto můžu hned nechat že na to maj čas a že to vyměněj ještě ten den.......nechal jsem to tam v 7:30 a po 13h mi volal že je to hotové že si můžu přijít.

Hned po ujetí pár km jsem poznal rozdíl,ted ty klapky cvaknou jen když se mění teplota a to bych řekl že ještě mnohem tlumeněji než dříve,jinak od známeho pocvakávání je pokoj.

Od ted už se s nima v servisech nebudu patlat,vždy jsem si jak blbec nechal hodně líbit a tzv.semnou vyjebávali,stačí se s nima nepárat být trochu od rány a najednou jde vše jak po másle,jako i můj případ s nemazájícím 2.0TDi,když se mi rozsypal první 2.0TDi tak semnou vyjebali s tim že má už hodně km a že budu muset min.polovinu a práci platit,tak jsem cuknul a opravil to jinde za svý,pak u druhého 2.0TDi(s +- totožnýma km) když přestal mazat sem na ně naběhnul s ostřejší mluvou,nenechal jsem si nic nakecávat a najednou taky vše šlo,motor vyměnily bez keců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm...tak nějak mám pocit, že jsi to tam odvezl jen z toho důvodu, že jsi to tady četl, protože tohle má odstranit jen to cyklické tikání furt dokola. Klapky když se přestavují tak slyšet budou vždycky. No, ale teď je to OK..můžu ti potvrdit, že ti nelhou... :):):)

Po koupi auta se mi ten zvuk zdál divný,samozřejmě,že jsem to dal do servisu po tom,co jsem si to tu přečetl,ale dal bych to tam asi stejně i tak,jelikož se mi to moc nelíbilo a ani jsem nevěděl co to dělá a navíc auto je v záruce tak ať se servis stará nebo ať mi vysvětlí co je toho příčina.Nicméně po té provedené výměně serv klapek to stejně dělá pořád,takže jim to po novém roce vezu zpět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar, chlapi! Budu se možná trochu opakovat, už se tu v jiných threadech tento problém probíral, ale přesto: měl jsem cca půl roku problém s "cvakajícím" klimatronikem - (OII, Elegance, RV 3/2006), reset a zákl.nastavení klapek nepomohlo nebo pomohlo jen na pár dní, za pár týdnů končí záruka a tak jsem zajel do servisu - autorizák v Mostě. Bez jediného problému to přijali, přehráli soft (nepomohlo), udělali diagnostiku,kde jim to vyhodilo vadné servomotory klapek V159 a V107. Jednu měli, druhou objednali a dnes namontovali - stačilo jim dopoledne. Zároveň mi měnili kotvu bezp.pásu řidiče - občas signalizoval "nepřipoutání" - s klima nesouviselo. Tak věřím, že to už vydrží a kdyby náhodou, na díly poběží nová záruka. Takže pokud někdo má podobný problém, hurá do servisu - a doufám, že mu to dopadne stejně dobře jako mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš štěstí,že jsi to odhalil v záruce...A stou zárukou,mnoho lidí si myslí a Ty taky,že pokud vyměníš nějaký díl těsně před koncem záruky,že Ti na něj poběží nová,dvouletá,tak jste všichni na omylu.S koncem platnosti záruky na vozidlo,končí veškeré záruky i na nové namontované díly v trvání dvouleté záruky.I kdyby to byla věc namontovaná den před koncem.....Jen pro ůplnost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...