Přejít na obsah

2.0 TDI PD (103 kW)


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Tady mas neco...

Je to moje auto delane vloni na podzim u DieselPower.cz

Myslim ze budes spokojeny...

Tam to neni jen o tom ze ti tam cosi nahrajou z compu dej prachy a vypadni...

Jsou to profici :-)

Jen se zeptám, bylo to auto na brzdě než si ho čipnul a byl si u toho? Jaký je pocit z jízdy ve skutečnosti? Řekl bych že motor bere dřív odspodu a zmenšil se turboefekt ale jinak nic nic co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím tak poslední měsíc mě PP ukazuje tak o jeden litr větší průměrnou spotřebu při stejnech trasách, stejném stylu jízdy, stejném nastavení (klima, atd) nafta tankována na stále stejném místě. Tak jsem se chtěl zeptat mám to nějak řešit a nebo se to zase ustálí. Dříve jsem jezdil kolem 6litrů, teď když zajedu pod sedm tak se raduju. Docela mě to štve, nepotřebuju jezdi za 4litry ale už sem siu zvykl na těch šest.. Jinak r.v.2008, 35tisíc km, auto v záruce... Předem děkuji za reakce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skontroluj tlak v pneu a vymen filtry...ja ted tankoval Vervu diesel a klesla mi spotreba o 0,5l, asi neco bude an tom ze vic cetanu znamena usporu, ted skusim jeste Aral ultimate diesel, ten je prej nejlepsi co se da sehnat a uvidim, tech 0,5l jsem zjistil z 1100 km streky kterou jezdim bezne, tak to neni zadne subjektivni mereni... uvidim kolik to ukaze s Aralem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Mam takovy problem.Oktavka II,r.v. 2006 , 2.0 TDI.

Tento tyden jsem menil rozvody a napadne se me zvedla spotreba.

Dlouhodoby prumer mam kolem 6,0 L

Ale treba cesty do prace jsem zvladal okolo 5,O L

Ted najednou po vymene rozvodu vystrelila spotreba nahoru.

Cesty co jsem zvladal v prumeru za 5.0 jsou ted najednou za 7-8L

Okamzita spotreba pri neutralu byla cca 0,6 L a ted skace okolo 1,2 L

Kdemuze byt chyba ,jsem z toho kapanek nervozni

Diky za radu.

Zizi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Octavii I 66 KW.Spotřeba 5,3 S klimou 5,4. Ale momentálně u Octavie II TDI PD 2.0 103 KW 16 V leze spotřeba nahoru k 6 litrům a asi ještě poleze.Jezdil jsem za 5.4.Dal jsem nové pneu a jezdím se zapnutou klimou.Ta klima asi u nových motorů je znát.

Editováno: , autor: Pavel 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jednoznacne musi byt chyba nebo problem ve vymene rozvodu.

Prece nemuzu jezdit v pondeli za 5.5 L a v patek za 7,5

Muze se udelat nekde chyba pri vymene rozvodu ? Nejake nasteni palubniho pc nebo neco jineho ?

Predvstriky psal nekdo ....co se tim nastavuje ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj

Takze jeste napisu reseni meho problemu se spotrebou.

V servisu me odpojili baterku na 10 min a vyresetovali ridici jednotku,vcetne nejakych chyb.

Udajne to vzniklo jak se v tom vrtal muj znamy a resetoval servisni interval pomoci klicku a toho tlacitka u budiku.

Ted uz je to zase v poradku a spotreba palubniho pc odpovida cca realne spotrebe.

po meste jezdim kolem 6,5 L jak vyjedu z mesta jde to dolu 5,5 l/100. Na delsi trasy i pod tuto hodnotu.

Na dalnici trasa Brno -Praha cca 5,7 L/100 prumer kolem 140 km/h

Zizi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak to já mam problém ze spotřebou také,ale od doby co jsem IIoktavii 2.0Tdi 103kw a motor typ BKD,najeto 60 000km a jezdím 6,8 a více ,ale pak je jedno jestli jedu 120km/h nebo více.Má někdo nějakou radu?Zkoušel jsem měnit i filtry,bezuspěšně nechal jsem ji načipovat na asi 170 koní,ale spotřeba se ani nehnula.

Před tím jsem měl Tdi 66kw načipovanou a jezdil jsem do 5l i couračky. bandita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Cus. Potrebova bych zjistit co si mam koupit jestli 1,9TDI nebo 2,0TDI octavia II. muzete mi s tim poradit?

Slisel jsem ze 2,0TDI jsou dost poruchovi, co je na tom pravdy? Dik.

K tomu bych se taky připojil, najdu někde sesumírovaný klady a zápory 2.0tdi v porovnání např. s 1,9tdi 77kw pd. Zkoušel jsem prohledat předchozí příspěvky, nikde jsem se nedohledal něčeho přehledného. Případně na co si má dát člověk u daných motorů pozor. Předem děkuji.

Editováno: , autor: Jendix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu bych se taky připojil, najdu někde sesumírovaný klady a zápory 2.0tdi v porovnání např. s 1,9tdi 77kw pd. Zkoušel jsem prohledat předchozí příspěvky, nikde jsem se nedohledal něčeho přehledného. Případně na co si má dát člověk u daných motorů pozor. Předem děkuji.

Než jsem koupil auto tak jsem tu přečetl snad vše.U 2.0 16V praskají hlavy,odchází setrváky,velká spotřeba oleje atd.Ale stejně jsem koupil 2.0 16V 103KW.R.v. 2005. Mám najeto 140000 tis.Jediná závada byla právě ve 140000 tis. a to že vytekl zadní tlumič.Tak jsem vyměnil oba a je vše OK.Asi hodně záleží jak se k autu kdo chová a co mu dopřeje.Tankuji Vervu a olej dávám CASTROL EDGE LON. a měním po 15000 km.Nedolévám ani decku.Jsem s autem spokojen.Motorů 2.0 jezdí dost a ne jen v Octavii.Vůbec bych se toho nebál.Ale nechce to kupovat neprověřené auto které je odhoněné a se stočeným tachometrem.

Pavel

Editováno: , autor: Pavel 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám na ruke O II 2007 2.0 TDi a 1.9 TDi obe s DSG Elegance za veľmi dobrú cenu, problém je len, že má najazdených cca. 160 tis. km, nebývajú už moc veľké problémy pri takýchto km?

či je to ešte v pohode a náklady nebudú vysoké?

čo mám očakávať od motora? aké problémy?

dik za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...