Přejít na obsah

Poškozená pneu


Franta

Doporučené příspěvky

Tak jsem poškodil zimní gumu. Stalo se to při šikmém nájezdu na vyfrézovanou vozovku + tam byly ještě kameny. Tak nevím, jestli to nebyl nějaký ostrý kámen.

Jedná se o poškození v délce asi 3 cm, řez je soubežně s povrchem pneu tj. je odříznutý asi 0,5-1mm tlustý plátek o šířce max 8 mm.

Nevíte, jak je to hodně nebezpečné? Dá se s tím normálně jezdit?

Dá se s tím něco udělat?

post-692-1194441340_thumb.jpg

Editováno: , autor: Franta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem poškodil zimní gumu. Stalo se to při šikmém nájezdu na vyfrézovanou vozovku + tam byly ještě kameny. Tak nevím, jestli to nebyl nějaký ostrý kámen.

Jedná se o poškození v délce asi 3 cm, řez je soubežně s povrchem pneu tj. je odříznutý asi 0,5-1mm tlustý plátek o šířce max 8 mm.

Nevíte, jak je to hodně nebezpečné? Dá se s tím normálně jezdit?

Dá se s tím něco udělat?

post-692-1194441340_thumb.jpg

Do vacsich rychlosti by som stym nesiel aby to nestrelilo. Ale na mojom starom ziguliku som mal taku podobnu trhlinku zalepil som to obycajnym chemoprenom a dva roky to drzalo. Len snim som chodil tak do 110km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem poškodil zimní gumu. Stalo se to při šikmém nájezdu na vyfrézovanou vozovku + tam byly ještě kameny. Tak nevím, jestli to nebyl nějaký ostrý kámen.

Jedná se o poškození v délce asi 3 cm, řez je soubežně s povrchem pneu tj. je odříznutý asi 0,5-1mm tlustý plátek o šířce max 8 mm.

Nevíte, jak je to hodně nebezpečné? Dá se s tím normálně jezdit?

Dá se s tím něco udělat?

post-692-1194441340_thumb.jpg

Já bych jí vyhodil protože je už stará jak práce!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jí vyhodil protože je už stará jak práce!!

Měly by být 3 roky staré, alespoň jsem je před 3 roky kupoval :)

Dovnitř pneu je zářez maximálně 1,5 mm.

Tady je to natočeno, ale kvalita nic moc.

http://www.n-joy.cz/video/poskozena-pneu/qOiFbusOK7pik4JT/

Editováno: , autor: Franta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem poškodil zimní gumu. Stalo se to při šikmém nájezdu na vyfrézovanou vozovku + tam byly ještě kameny. Tak nevím, jestli to nebyl nějaký ostrý kámen.

Jedná se o poškození v délce asi 3 cm, řez je soubežně s povrchem pneu tj. je odříznutý asi 0,5-1mm tlustý plátek o šířce max 8 mm.

Nevíte, jak je to hodně nebezpečné? Dá se s tím normálně jezdit?

Dá se s tím něco udělat?

post-692-1194441340_thumb.jpg

Sice nejsem gumař,ale s takový povrchovým poškozením bych si nedělal hlavu.Pro klid duše se stav někde v pneuservisu co na to profíci.Kdyby se to stalo na vnitřní straně kola,tak o tom ani nevíš.

Rozhodně plášť ale nevyhazuj,i v nejhorším případě se kola opravují i v tomto místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v první řadě ta pneu je dost stará ale pokud to nedělá bouli tak se stim ještě neco udělat dá ! Zajed do pneuservisu a dá se to zavařit za tepla Tzv.Thermopress! Dala by se pod to podložka aby to bylo na 100% a ta oprava by vyšla na nějakých 300,-Kč s přezutím .

Takhle pokud se stým nic neudělá do nylonu se ti dostává voda a bordel a časem ty nylony prasknou a pak je problém a navíc jestli vůbec to má cenu tu pneu spravovat když je tak stará!

To musíš uvážit ty!

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v první řadě ta pneu je dost stará ale pokud to nedělá bouli tak se stim ještě neco udělat dá ! Zajed do pneuservisu a dá se to zavařit za tepla Tzv.Thermopress! Dala by se pod to podložka aby to bylo na 100% a ta oprava by vyšla na nějakých 300,-Kč s přezutím .

Takhle pokud se stým nic neudělá do nylonu se ti dostává voda a bordel a časem ty nylony prasknou a pak je problém a navíc jestli vůbec to má cenu tu pneu spravovat když je tak stará!

To musíš uvážit ty!

;)

Dej ji na zadek,pokud nejezdiš nejake dalky,pokud ma 4mm tak to uz vyhod,jinak sleduj jestli nepraskaji dal ocel draty a nedela bouli,jinak pokud jezdiš dalky po dalnici,tak nechat spravit nebo koupit novou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v první řadě ta pneu je dost stará ale pokud to nedělá bouli tak se stim ještě neco udělat dá ! Zajed do pneuservisu a dá se to zavařit za tepla Tzv.Thermopress! Dala by se pod to podložka aby to bylo na 100% a ta oprava by vyšla na nějakých 300,-Kč s přezutím .

Takhle pokud se stým nic neudělá do nylonu se ti dostává voda a bordel a časem ty nylony prasknou a pak je problém a navíc jestli vůbec to má cenu tu pneu spravovat když je tak stará!

To musíš uvážit ty!

;)

A kde jsi vzal že je ta guma stará? Na tý fotce DOT není a jasně píše, že je 3 roky stará. Ne každej oddělá zimáky za jednu sezonu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned bych vyměnil :excl: , bok je nejhorší místo.

Trochu odbočím od tématu, jak jsi byl na Stelviu? Že by kolo???? :palec2:

Přesně, neuvěřitelný zážitek, jel jsem to celý den, nejsem žádný profík, jen rekreačně. Otec jel "poblíž" závod. A autem je to taky super. Všem doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Především bych ji dal na zadní nápravu, je to míň nebezpečnější jak vpředu, ale popravdě, asi bych s tím nejezdil. A jde ta trhlina do pláten, nebo jen guma? pokud nejde do pláten, tak to v pneuservisu něčím zalepí, sice budou remcat, ale zkus to ;)

No asi ti budem oponovat, vseobecne je zname ze pretacavy smyk je ovela nebezpecnejsi ako nedotacavy. Takze ked ti streli guma vzadu mas vacsiu pravdepodobnost chytit takyto smyk. Preto by som odporucal bud to nejak zalepit alebo dat tam tu dusu. Jasne ze najlepsie je vymenit gumu ale zalezi ze kolko chce do toho investovat.

Ta poznamka o smyku je od pana prof. Ikrinskeho STUSjf BA. ale robim mudreho coo :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za názory.

Tak jsem s tím byl v pneuservisu. Řekli, že je to povrchové a že to není ani na plátno. Tak se s tím nic dělat nemusí. Pokud budu chtít, tak mi to za tepla zavaří, ale teď ne, protože přezouvají a přezouvají a přezouvají.

Jinak na nich mám najeto asi 15 tis km a vypadají jak nové, proto se mi ji nechce vyhazovat.

Pokud by byla sjetá, tak bych to neřešil a koupil za 1700 novou.

No hodím ji na zadek a uvidím, jak se to bude chovat.

Je fakt, že většina řidičů by si toho ani nevšimla a normálně na tom jezdila.

Jinak jste mě nahlodali s tím DOTem. Zkusím se podívat, jestli tam je a kolik na něm je.

Editováno: , autor: Franta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...