Přejít na obsah

TDI 66kw a 81kw


mirasro

Doporučené příspěvky

Už zde bylo několikrát rozebíráno téma jaký je rozdíl mezi motory TDI 66kw a 81kw. Z toho co jsem vyčetl tak u Octavie 1.9 TDI motoru ALH 66kw od roku 2001 se motor liší v podstatě triskami a softwarem v RJ. Proč tedy Škodovka vyrábí dvě verze motorů, když jsou v podstatě stejný a předpokládám že i výrobní náklady budou stejný. Je to čistě obchodní tah nebo jsou 81kw motory v něčem lepší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už zde bylo několikrát rozebíráno téma jaký je rozdíl mezi motory TDI 66kw a 81kw. Z toho co jsem vyčetl tak u Octavie 1.9 TDI motoru ALH 66kw od roku 2001 se motor liší v podstatě triskami a softwarem v RJ. Proč tedy Škodovka vyrábí dvě verze motorů, když jsou v podstatě stejný a předpokládám že i výrobní náklady budou stejný. Je to čistě obchodní tah nebo jsou 81kw motory v něčem lepší?

A to nejdůležitější turbo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže rozdíl skoro žádný. Zdá se mi že u tohoto typu to je asi opravdu jen obchodní tah. Díky za odpověď.

Ale vždyť nejde jen o motor. Třeba ta 81 kw verze má kotoučovou zadní nápravu a 66 kw jen bubny, a je toho víc, proto jsou tam rozdíly v ceně aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motory 66 a 81 jsou až na trysky a software jednotky od mod. roku 2001 opravdu stejné. Není to ale pouze obchodní tah Škodovky. V jiných zemích se totiž neplatí povinné ručení podle obsahu motoru jako u nás, ale podle výkonu motoru. Takže pokud nechce majitel platit vyšší sazbu jde na motor 66 kW. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motory 66 a 81 jsou až na trysky a software jednotky od mod. roku 2001 opravdu stejné. Není to ale pouze obchodní tah Škodovky. V jiných zemích se totiž neplatí povinné ručení podle obsahu motoru jako u nás, ale podle výkonu motoru. Takže pokud nechce majitel platit vyšší sazbu jde na motor 66 kW. :)

Jen pro info ... modelový rok 2001 ... spadá tam tedy i moje oktáva, která je vyrobená 08-2000? je to modelová ŘADA 2001 ale vlastně ne rok :) tak nevím...

zajímá mě tedy jestli mé turbo má variabilní geometrii lopatek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info ... modelový rok 2001 ... spadá tam tedy i moje oktáva, která je vyrobená 08-2000? je to modelová ŘADA 2001 ale vlastně ne rok :) tak nevím...

zajímá mě tedy jestli mé turbo má variabilní geometrii lopatek

To budeš mít ještě turbo bez variabilních lopatek,stačí když se podíváš na kod motoru

pokud máš AGR- bez var. lopatek

ALH- variabilní lopatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info ... modelový rok 2001 ... spadá tam tedy i moje oktáva, která je vyrobená 08-2000? je to modelová ŘADA 2001 ale vlastně ne rok :) tak nevím...

zajímá mě tedy jestli mé turbo má variabilní geometrii lopatek

Xenon napsal blost, pisu to u po 100x te upravy skoda nedela od roku vyroby ale podle modelovych roku a ty ma skoda kolem 8meisce v lete .. ...facelift octavie byl 8/00 a tedy MR01 a od MR02 8/01 se davali i do 66Kw TDi VNT Turba ...je to jednoduche staci se podivat na kod motoru ..ty mas MR01 stejne jako ja a u 66tky je to AGR a jeste tedy turbo s obtokem.... pokud bys mel o rok novejsi tak uz mas s VNT turbem a asi ALH.... jinak motory se lisi porad tim ze 81ca mela lepsi trysky...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktery turbo je podle tebe lepsi VNT15 nebo VNT17V ?

VNT17 neznam.Mozna tak GT1749V co se dava do 81a 66kw i do 74 a 85PD a je rozhodne lepsi nez VNT15.U sharana 85pd je odspodu zvednutej kroutak z duvodu velke vahy a turbo je nastaveno v nizkych na tlak 1.3 bar.Coz je slusne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VNT17 neznam.Mozna tak GT1749V co se dava do 81a 66kw i do 74 a 85PD a je rozhodne lepsi nez VNT15.U sharana 85pd je odspodu zvednutej kroutak z duvodu velke vahy a turbo je nastaveno v nizkych na tlak 1.3 bar.Coz je slusne.

...myslel sem samodrejme to 1749V pro me je to VNTcko jako VNTcko.... kolik tlaci puvodni VNT15 v serii 1,1b ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...