Přejít na obsah

1.8 20V chip


doctor

Doporučené příspěvky

Čip sem měl nejprve na 100 kW a i to se mi zdálo po čase málo, tak sem vyměnil vačky a švihnul tam filtr JR a nechal znova přečipovat - bylo tam max 117 kW a maximálka někde okolo 235 km/h, zrychlení 0-100 okolo 9 s. A i to mi přišlo málo - muselo se to moc točit. Takže sem vyměnil za 1,8 turbo A ZPÁTKY NI KROK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čip sem měl nejprve na 100 kW a i to se mi zdálo po čase málo, tak sem vyměnil vačky a švihnul tam filtr JR a nechal znova přečipovat - bylo tam max 117 kW a maximálka někde okolo 235 km/h, zrychlení 0-100 okolo 9 s. A i to mi přišlo málo - muselo se to moc točit. Takže sem vyměnil za 1,8 turbo A ZPÁTKY NI KROK.

Jakube, z čeho tam pasují ostřejší vačky??? ...taky mám ten motor AGN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to vačky přímo na octavia 1,8 20V, v motordesign ti řeknou víc, najdi si na jejich stránkách číslo a zavolej - ochotně ti poraděj.

Dnes jsem tam volal. Taktně mi bylo řečeno: "vyser se nato! Prodej to a kup jiný"!

To já vím, tak mazanej jsem taky. Ale vrazil jsem do svího auti tolik mincí, že už není prodejný. Přeci jí nedám za 125 pryč, pak to dorovnám zase na 300 a koupím si čistokrevný RS. Kde bych na to sakra vzal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem tam volal. Taktně mi bylo řečeno: "vyser se nato! Prodej to a kup jiný"!

To já vím, tak mazanej jsem taky. Ale vrazil jsem do svího auti tolik mincí, že už není prodejný. Přeci jí nedám za 125 pryč, pak to dorovnám zase na 300 a koupím si čistokrevný RS. Kde bych na to sakra vzal...

Tak to předělej na turbo AGU - vyměníš blok motoru a dáš na něj svojí hlavu AGN ( tím pádem budeš mít pod kapotou dle kódu to co máš v TP ), altík, servo i klimakompresor necháš tvuj, na tvou hlavu dáš svody s turbem a turbové sání s klapkou, vyměniš pouze motorovou elektriku a řídící jednotku, dokoupíš turbové ventilové víko a zapalovací moduly, vše ostatní necháž z tvého autí - je to stejné, sladíš imobilizér a jedeš. Když s tím doma v garáži po snídani začneš, tak před večeří se musíš jet projet ve 110 kWatové turbíně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to předělej na turbo AGU - vyměníš blok motoru a dáš na něj svojí hlavu AGN ( tím pádem budeš mít pod kapotou dle kódu to co máš v TP ), altík, servo i klimakompresor necháš tvuj, na tvou hlavu dáš svody s turbem a turbové sání s klapkou, vyměniš pouze motorovou elektriku a řídící jednotku, dokoupíš turbové ventilové víko a zapalovací moduly, vše ostatní necháž z tvého autí - je to stejné, sladíš imobilizér a jedeš. Když s tím doma v garáži po snídani začneš, tak před večeří se musíš jet projet ve 110 kWatové turbíně.

Tak jak rozjedu dílnu tak bych tě chtěl mít jako mechanika to bys mi hrabal miliony!s takovým tempem.A jinak jak se tu bavíte o těch čipech tak já mám 1.8 Turbo 4X4 a jede pěkně váčky mám v plánu filtr chip a větší turbíčko!potom dojde na vyfuk přeleštěni a kované písty!Buala motor má 250KW!jak snadné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak rozjedu dílnu tak bych tě chtěl mít jako mechanika to bys mi hrabal miliony!s takovým tempem.A jinak jak se tu bavíte o těch čipech tak já mám 1.8 Turbo 4X4 a jede pěkně váčky mám v plánu filtr chip a větší turbíčko!potom dojde na vyfuk přeleštěni a kované písty!Buala motor má 250KW!jak snadné!

Stačí 4 šikovné ruce, prostor a potřebnej vercajk, vědět jak na to a jde to samo. Jinak já automechanik nejsem ani náhodou děláme to jen proto, že nás to baví a dobře to jezdí. Na kšeft - ANI NÁHODOU. Jak píšeš o tvejch plánech tak dle mě naprosto reálné, jen vejfukem bych začal a né až na konec. Přeju hodně štěstí s čipem na takové úpravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinak jak se tu bavíte o těch čipech tak já mám 1.8 Turbo 4X4 a jede pěkně váčky mám v plánu filtr chip a větší turbíčko!potom dojde na vyfuk přeleštěni a kované písty!Buala motor má 250KW!jak snadné!

Myslíš to nějak takhle : cooler, vejfuk, svody, turbo, vstřiky, KN, 6tikvalt s větší spojkou, atd... ?

post-2915-1202663339_thumb.jpg

post-2915-1202663357_thumb.jpg

post-2915-1202663370_thumb.jpg

post-2915-1202663386_thumb.jpg

post-2915-1202663396_thumb.jpg

post-2915-1202663416_thumb.jpg

post-2915-1202663428_thumb.jpg

post-2915-1202663458_thumb.jpg

Editováno: , autor: Jakub - škodík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to předělej na turbo AGU - vyměníš blok motoru a dáš na něj svojí hlavu AGN ( tím pádem budeš mít pod kapotou dle kódu to co máš v TP ), altík, servo i klimakompresor necháš tvuj, na tvou hlavu dáš svody s turbem a turbové sání s klapkou, vyměniš pouze motorovou elektriku a řídící jednotku, dokoupíš turbové ventilové víko a zapalovací moduly, vše ostatní necháž z tvého autí - je to stejné, sladíš imobilizér a jedeš. Když s tím doma v garáži po snídani začneš, tak před večeří se musíš jet projet ve 110 kWatové turbíně.

Díky za návod. Pokud seženu many na podporu takového projektu, tak to bude cesta, jak zachovat moje auto a zvýšit mu výkon.

Nenapadalo mě, že by kód motoru byl na hlavě. Já myslel, že je na bloku! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za návod. Pokud seženu many na podporu takového projektu, tak to bude cesta, jak zachovat moje auto a zvýšit mu výkon.

Nenapadalo mě, že by kód motoru byl na hlavě. Já myslel, že je na bloku! :palec2:

Je na hlavě, ty jen budeš muset vyměnit blok a nechat si vymazat z TP číslo motoru, nebo je tu druhá šance - a to výměna pístů za turbové a to ti pak zůstane i tvůj blok, ale je to pracnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na hlavě, ty jen budeš muset vyměnit blok a nechat si vymazat z TP číslo motoru, nebo je tu druhá šance - a to výměna pístů za turbové a to ti pak zůstane i tvůj blok, ale je to pracnější.

Jakube, víš co mě nejvíc sere? Že na Forda máme v práci (vrakoviště) asi tak 15 motorů nejrůznějších modelů! Kua, ale na škodovku "turbínu 110 kw" ani ťuk! Hodila by se mi nějaká šikovná křapka na zadek. Jen bych ze dvora nosil do dílny to, co je zrovna potřeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Čau hoši. Hodněkrát se tady probíralo, že tenhle motor skousne hodně. Jsem šťastným majitelem tohoto motoru a měl bych pár otázek, na který sem tady odpověď nenašel. Rád bych z toho dostal trošku víc než jenom chip - cca 140kw. Takže, je tady na foru někdo, kdo by mě řekl, jak dlouho by trvala ta úprava, kolik by to stálo a jestli je tady někdo kdo by to eventuelně zmáknul, nebo jestli by stálo za to zaúkolovat firmu eurotuning.cz (podle toho kolik by za to chtěli)? A jedna nepodstatná otázečka...o kolik by se zvedla spotřeba, dalo by se to udržet pod 10l/100km ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo koukám na to, ale 53.000,- je na můj vkus docela dost :kol-18: ...to je bych řekl zbytečný, já bych chtěl tak cca 250 max. 300 koní, a tenhle kit je dělanej až na 500 :D myslel sem něco jako komponenty z audi. V tom eurotuningu maj turbo z S3, zkusím se jich zeptat na cenu úpravy. Prostě bych potřeboval někoho, kdo na to má komponenty a dílnu :D (protože já sem spíš teoretik, doleju si možná tak vodu do ostřikovačů :D) a kdo udělá taky komplet software, všechno za rozumnou cenu. Jinak tu spojku bych nechal dát asi sportovní ne? Na highperformanceparts.cz maj přímo na oktávku do cca 400Nm, za dobrý prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nebo spíš jiný výkonější auto :palec2:

Idkyž ten motor jak se říká vydrží hodně...stejně něco daleko dřív odejde...

A co podvozek?Brzdy?

Octavia má docela dobrý brzdy a tlumiče...ale při představě že mám ještě jednou tolik výkonu.... :kuk:

moje zkušenosti jsou takový ,že kdo takhle hodně ladil,dlouho nepojezdil... :)

Co jsem se tak dočetl od lidí na netu....Vše má na sebe návaznost...Sáním začínaje a výfukem konče...To není zrovna nic levného když pak projíždíš třeba Highperformanceparts že?

:)

Přímé sání...turbo...svody...cooler...vstřiky...výfuk...ježiš toho je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...