Přejít na obsah

Nefunkční stěrače a ostřikovač


BananaYoe

Doporučené příspěvky

Zdravím, koupil sem přítulce fabku a přesali mi jet stěrače. jediný co to dělá je při aktivaci ostřiku se místo předních odstřikovačů a stěračů zapne stěrač zadní. nevíte co s tím? nemůže bejt jenom v pytly pojistka? případně kde bych je našel. v pondělí to fuknu do servisu je to ještě v záruce ale radši se ptám jestli není nějaké jednodušší řešení. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 1,2 47kw, klima man., el. okna přední, dálkovej centrál atd. udělalo to po prvním setření stěračů po prodeji. teď už to na páčku vůbec nereaguje nahoru a dolů to nic nedělá a k sobě to zapne zadní stěrač a od sebe to taky zapne zadní stěrač a 2x od sebe se odstřikovač zadního stěrače nezapne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to bylo pojistkou a po výměne stěrače fungují. proměřil sem kapalinu a je do -10°C takže zamrzlá asi nebyla přesto stále nejdou ostřikovače takže to asi bude špatnej motorek.

koukni se jestli ještě není nějaká pojistka K.O.

jinak pokud budeš mít louži pod autem při běžících ostřikovačích tak je to rozpojená hadička za air boxem v motorovém prostoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako si odmeral kvapalinu v ostrekovači?

měřákem. von na to kámoš vco opravuje auta má nějakou mašinku na kterou to kápnul a koukl a řekl že to je do -10°C. jinak louže pod autem není. není prostě vůbec slyšet motorek jak vhání kapalinu do ostřikovačů takže bude buď zamrzlej a nebo KO. bohužel nemůžu nějak vytopit garáž abych docílil odmrznutí takže to ve středu vyměním a prý by to mělo být ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měřákem. von na to kámoš vco opravuje auta má nějakou mašinku na kterou to kápnul a koukl a řekl že to je do -10°C. jinak louže pod autem není. není prostě vůbec slyšet motorek jak vhání kapalinu do ostřikovačů takže bude buď zamrzlej a nebo KO. bohužel nemůžu nějak vytopit garáž abych docílil odmrznutí takže to ve středu vyměním a prý by to mělo být ok

Ked demontuješ potom uvidiš možna je to len zamrznute pri troche štastia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj

Nevědel by někdo poradit s mým problémem u předních stěračů. Chovají se mi jako by byla v napájení motoru nějaká tepelná pojistka :). Funguje to tak, že je zapnu a oni normálně pracuji a pak najednou sjedou dolů a už nevyjedou (jako bych je vypl). Byl jsem s tím v servisu, ale jak na potvoru šlapalo OK tak že nemohl naměřit někaké hodnoty od kud není napětí a zjisti kde je chyba. Tak mi alespoň vyčistil kontakty u motoru a rele. Při prvním dešti jsem zjistil že to nepomohlo :). Myslel jsem že by mohl být problém, že mi někam teče voda a tak jsem to zkusil na sucho a i když neprší tak se zastaví. S radostí sem jel opět do servisu, že mu to znovu ukážu, že se zasekávají, ale musel jsem vypadak jako .... protože zase jeli jako by jim nic nebylo :). Zjistil jsem, že pokud chci, aby opět pracovali, musím buď vystoupit a znovu nastoupit :) (stačí vypnout klíček a znovu ho zapnout) nebo vypnu stěrače a sem tam je zkouším zapnout. Někdy se sami rozjedou. Je zajímávé, že k tomu vypínání nejvíce dochází v nočním dešti, kdy se míjím z kamoinem, který mě ještě nahodí sklo vodou ze silnice. Pak jsem na silnici uplně ztracen . Je to docela sranda, že když si jedete těch 80-100 a najednou nic nevidíte (myšleno ironicky). Pokud by jste to někdo chtěl opravit, tak bych klidně i přijel, ale tak max 100 Km +- něco :) od Pardubic ale jen za suchého počasí :). :help: :help: :help:

Je to Fabia 1,4 MPI kombi rok výroby 2001

Editováno: , autor: Sochy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar, mam takovy problem: přestal mi fungovat ostřikovač předního skla a hned po něm i stěrače. Ke všemu se to chová tak divně, že když zapnu ostřikovač (prava pačka k sobě), sepne se místo něj zadni stěrač :huh: Nemát někdo tušení, co by mohlo být špatně? Pojistky jsou v poradku, ale nic víc jsem nezkoumal.

Diky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, mam takovy problem: přestal mi fungovat ostřikovač předního skla a hned po něm i stěrače. Ke všemu se to chová tak divně, že když zapnu ostřikovač (prava pačka k sobě), sepne se místo něj zadni stěrač :huh: Nemát někdo tušení, co by mohlo být špatně? Pojistky jsou v poradku, ale nic víc jsem nezkoumal.

Diky za odpověď

mne to robilo tiez. bolo to poistkou. ked som ju menil tak ta stara vyzerala ze je ok ale vymenil som ju a ide to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Sa mi zbláznila moja fábia načisto dočista .

Už mi nejdú ani ostrekovače ani batožiňák už neotvorím a to som iba vymenil poistky a pre istotu pri odpojenej baterke

:kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...