Přejít na obsah

Motor 1,8 20V - zkušenosti


Junek

Doporučené příspěvky

Máme v práci dvě OI s timto motorem a podle mě máji strašně velkou spotřebu.Město 10 mimo město 8,5 l/100km

Mimo mesto 8,5 l ???,tých 10 litrov v meste by som bral,ale 8,5 litra mimo mesta je veľa.V práci máme 1,8 20V a má normu 7,2 litra a dása donej zmestiť!!!! Keď si niekto kúpi výkonný motor a chce sa na ňom vyblázniť,tak potom nech sa nečuduje,že mu to veľa žerie!!! Ja osobne som mal pocit,keď som na nej jazdil,že žerie ešťe menej jak moja 1,6 74kW combi,nebol problém mimo mesta urobiť spotrebu 6 litre.Samozrejme žiadna tehla na plyn,tak ja len toľko ku tým spotrebám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.8 20V 92kW 1997 a vezmu-li to v mnoha souvislostech kolem a koukolem, tak mi vychazi pocit, ze jsem spokojenej a i ze bych u novejsiho auta sel znovu do tohoto motoru a bez turba.

Jak tak ruzne na foru ctu, pripoustim, muj nazor je jiste relativni, kdy zalezi u kazdeho co ocekava, na stylu jizdy a provozu jo a trebas i nejake te drobne sviznost ozivujici uprave. :)

Kazdopadne priklanim se ke skupine s touto motorizaci spokojenych :)

Milan

Editováno: , autor: michy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte,

jaké máte zkušenosti s tímto motorem?

Díky

Mám tento motor, má najeto 160 000 kma zatímšlape . Spotřeba je mimo město tak kolem 7.2 litrů a ve městě něco kolem 8 litrů. Chce to lehčí nohu. Jinak zatím bez závad. Martin

Editováno: , autor: meky01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nevím kam s tím,tak pokračuji v tomhle tématu. :)

Pořád si nejsem jist spotřebou,měl jsem na VAGu závady,čidlo teploty,lambda sonda.oboje dvoje vyměněnou za nové.svíčky téměř nové NGK,klapka vyčištěná a nastavená.těd už VAG neukazuje žádnou závadu.

Ale když si spočítám spotřebu podle lístků od pumpy a najetých km,tak je mezi 12-13km,myslel jsem že se spotřeba zlepší výměnou sondy ale ani prd.taky cítím dost benzín okolo auta,když běží motor.nevím co s tím,mám zajet někam na osciloskop?

Trochu jsem testoval a:

mimo město:-

natankováno 25,5L

ujeto 263km

průměr 9,7/100km

město:-

natankováno 47,95L

ujeto 390km

průměr 12,30/100km

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam ten isty motor a neviem ako sa vam dari ist zo spotrebou mimo mesta na 8 a viac litrou ja to auto nesetrim a priemernu spotrebu mimo mesta mam pod 7 litrov s tym autom sa treba naucit jazdit tym ze ho setris tak s tym neusetris ja ho poriadne rychlo rozbehnem a potom uz len jemne na plyn a ono si tu rychlost udrzi dost tu citam o tom aute zle veci ale ja osobne som spokojny okrem oleja a beznich veci som nemenil na nom nic o tej spotrebe som cital aj na 1,6 a neni o vela lepsia aj v diesloch pisete od 3 do x niekedy mi to pripada smiesne ako sa tu predbiehate kto ako usetri podla mna vsetke starsie auta ako 10 rokov zeru viac ako tie nove a este podla mna tahe hovadiny pisu len ti co to auto nemaju alebo len poculi ze je take a take ja osobne som spokojny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam ten isty motor a neviem ako sa vam dari ist zo spotrebou mimo mesta na 8 a viac litrou ja to auto nesetrim a priemernu spotrebu mimo mesta mam pod 7 litrov s tym autom sa treba naucit jazdit tym ze ho setris tak s tym neusetris ja ho poriadne rychlo rozbehnem a potom uz len jemne na plyn a ono si tu rychlost udrzi dost tu citam o tom aute zle veci ale ja osobne som spokojny okrem oleja a beznich veci som nemenil na nom nic o tej spotrebe som cital aj na 1,6 a neni o vela lepsia aj v diesloch pisete od 3 do x niekedy mi to pripada smiesne ako sa tu predbiehate kto ako usetri podla mna vsetke starsie auta ako 10 rokov zeru viac ako tie nove a este podla mna tahe hovadiny pisu len ti co to auto nemaju alebo len poculi ze je take a take ja osobne som spokojny

tak těch pod 7L/100km mimo město jsem měl asi před rokem taky jako ty,ted to mám mimo město 9,5-10L/100 :aggressive:

ale nenapsal jsi kolik ti bere po městě......?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak těch pod 7L/100km mimo město jsem měl asi před rokem taky jako ty,ted to mám mimo město 9,5-10L/100 :aggressive:

ale nenapsal jsi kolik ti bere po městě......?

preco mas taku spotrebu mimo mesta a co sa tyka mojej spotrebe v meste tazko povedat lebo to zalezi ci idem studenym motorom alebo uz nahriatym ale priemer nad 9 urcite teraz mam dlhodobo 8,2 ale v lete mam v pohode 7,3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

preco mas taku spotrebu mimo mesta a co sa tyka mojej spotrebe v meste tazko povedat lebo to zalezi ci idem studenym motorom alebo uz nahriatym ale priemer nad 9 urcite teraz mam dlhodobo 8,2 ale v lete mam v pohode 7,3

tak takovou spotřebu jako píšeš ty,jsem míval kdysi i já město:9-10L/100km,mimo město 6,5-7,5L/100km

ale ted jezdím za město:12-13L/100km, mimo město:9-10L/100km

něco je špatně,ale nevím cím to takhle vyskočilo,VAG nic nehlásí.jestli by to dělal špatný katalyzátor......?možná je vypálený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

váhu jsem asi před půl rokem měnil ukázala se mi na VAGu,vyměnil jsem jí za použitý originál.pro jistotu jsem jí nechal důkladně projet osciloskopem,a tenkrát byla dobrá.ted by se ale kdyby se s ní něco stalo ukázala znovu na VAGu né?ted jsem hledal na netu,a na mojí octu potřebuju ty první váhy vzduchu od 10/96-7/97 a je jen v origo za 6000kč a nebo výroba německo což nevím výrobce,ale je za 2400kč.....

docela drahej špás,nato že to nemusí mít účinek.

číslo:058133471

post-28832-1271547782,5033_thumb.jpg

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se můžu zeptat z jakýho důvodu jsi měnil katalyzátor?a jestli máš stejnou motorizaci jako já tak co jsi pouřil za katalyzátor?trochu bych taky vsázela na katalyzátor stalo se mi že auto jela na 2 válce a trochu v katu hořel benzín,takže je možná vypálenej.proto zřejmě slýchám při rozjezdech qa když běží motor na sytič cinkání.děkuji za odpověd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Katalyzátor som menil po návšteve emisnej kontoly, keďže kontrola nedopadla dobre a technik mi povedal, že mám zlý katalyzátor. Keď som sa ho spýtal na lambdu, povedal, že to môže byť tiež príčina (dymenie, vysoká spotreba). Tak som kúpil obyčajný lacný katalyzátor, ktorý kamarát privaril namiesto toho starého. Ja si myslím, že nebol pokazený, pretože tá keramická sieťka vo vnútri nebola rozpadaná a boli tam len dve malé dierky,ktoré vyzerali, akoby tam boli už od výroby. Lambda sondu som kúpil Bosh, presne na motorizáciu 1,8 AGN. Po montáži a prejdení 300m na palubnom počítači svietili podstatne nižšie čísla spotreby.

Ak počuť cinkanie v katalyzátore, naozaj môže byť rozpadnutý, ale môže to robiť aj ochranný plech. A ešte niečo, ak si kúpiš novú lambdu a budeš jazdiť na rozpadnutom kate, riskuješ jej zničenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

novou sondu jsem si právě před 14dny koupil,taky Bosch 0258 005 081.trochu tápaly v krámě ale měla by to být pro mojí motorizaci.taky jsem si nechal udělat emise a mám překročenu normu CO2 ale jen na neutrál,při přidání plynu je to pořád trochu nad normou.mechanik říkal že tam teče mnoho paliva,proto ty zvýšený emise.

takže pokud by byl vysypanej katalyzátor tak ta sítka v bance je rozpadlá?jinak se zjistit nedá jestli je na odpis?

To jsi mi nasadil broka do hlavy tím že bych mohl odbělat lambdu pokud mám poškozený kat.... :feve:

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...