Přejít na obsah

Rezavějící Fabia


lukino200

Doporučené příspěvky

Asi blbá otázka, ale myslíte si, že má cenu jít reklamovat korozi na fabii, která je pravidelně servisovaná v autorizáku a je to r. 10/2004, najeto 98tis km? Fabia má z vnějšku mírnou korozi mezi oběmi prahy a předními blatníky, viz foto kodemi, ale né tak velkou. Jinak vypadá, že zbytek je snad bez koroze. Na jednu stranu si říkám, že přeci jen má auto skoro 10let, ale na druhou stranu, když je 10let záruka na kastli, je to běžný jev u fabie a pravidelně se s ní jezdilo do autorizáku? Je mi jasné, že pokud to nezkusím, tak se do nedovím. Šli byste to  s takovým "veteránem" reklamovat? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé okřídleného šípu,

pro: gloomik - pokud se nepletu, tak aby něco uznali musí být to auto pravidelně servisované u nich, a záruka je na prorezivění.- to znamená díru v kastli. To místo , které zmiňuješ to je bolest fabií i jiných automobilů. Zanáší se to tam bordelem, léty se tam utvoří pěkná vrstvička a je to tam pořát vlhké. Potom i tak fantastická antikorózní úprava na našich Fabiích podlehne a je vymalováno. Jak já říkám, prevence je důležitá. Již dvakrát co vlastním mého miláčka jsem odmontoval plastové podběhy a vše důkladně, ale důkladně vystříkal Rezistinem Car. Zvláštní péči jsem věnoval oné kapsi, kde to tak krásně hnije. Doporučuji všem, jednou za měsíc otevřít obě přední dveře a díru, která je dole u prahu a blatníku proudem vody důkladně vystříkat. Kdo to nikdy nedělal, uvidíte co tam z toho půjde bordela. Tak šperkujte chlapci, šperkujte. Radek.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám 4letou záruku taky. Ale až mi zkončí, tak autorizák skrz výměnu oleje adios. 

 

Ale pokud chci mít už jen záruku proti prorezivění, tak můžu jezdit do autorizáku jen kvůli kontrole karoserie která stojí pár stovek a servisák to jen zvedne projde to a řekne že dobrý..... Tak to by na tu záruku mělo stačit ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No jak vydím,tam už jen přebroušení a základ nepomůže. Rez důkladně odstran flexou s hrnkovým ocelovým kotoučem. Jde to dobře a zůstane fakt jen zdraví plech. Určité věci budeš muset tmelit. Pod tmel základ dávat nemusíš. Pak plnič barvy a vrchní lak. Na metlu musí pak jít ještě bezbarvý lak.Když se stím vyhraješ,tak 2 roky to vydrží. Pak to bude zase to samé. Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...