Přejít na obsah

1.6 55 kW - spotřeba, zkušenosti, nemoci a vlastnosti


TomášT

Doporučené příspěvky

Pánové malý dotazek jak se čistí ta lambda, hlavně čím abych jí nepoškodil. a na tu škrtící klapku stačí nějaký spešl sprej který se tam jenom vstříkne? nebo se musí rozebrat a benzínem pořádně vyčistit?

měl jsem problém, že mi v tahu motor tak nějak cukal, ale jen v tahu a měl jsem podezření na vyšší spotřebu.

Sundal jsem plastové sání a při běžícím motoru lehce prostříknout breakem, ale jen vždy lehce, ať se s tím motor popere. Kontrola na nastavení byla jen opravdu kontrola. Chod motoru se zlepšil a spotřeba trochu klesla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co takhle čidlo teploty chladící kapaliny? To by mohlo být ono :palec2:

Edit: ta louže je normální je to vodní kondenzát z výfuku. Když ji motor vyprská ven tím líp aspoň pak nerezne výfuk zevnitř

Tak už je to snad opraveno, problém byl v nových svíčkách DENSO, které mi prodali v obchodě, údajně na tento typ motoru.

Mechanik tam dal starší origo svíčky a je po problému s volnoběhem. Někdy je asi opravdu lepší použít origo díly. :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to nemá chybu. Hlavně že je po problému. :palec2: Mám pocit, že pár lidí už taky zažilo u tohoto motoru horké chvilky, když tam nedali svíčky předepsané výrobcem. Pak to cuká, netáhne, žere ... Máš pravdu občas je dobré se řídit tím co výrobce předepsal a neexperimentovat. Je s podivem co dokážou nevhodné svíčky, ale zase u zážehového motoru jsou vlastně skoro tou nejdůležitější "součástkou". ;)

Ještě k dotazu o čištění lambdy: já teda nevím, ale většina ji čistí tak, že zahřejou motor a potom jí porádně porotáhnou krovky - hezky vytáčet až k červenému. O jiném způsobu čištění "otrávené" lambdy jsem teda zatím neslyšel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to nemá chybu. Hlavně že je po problému. :palec2: Mám pocit, že pár lidí už taky zažilo u tohoto motoru horké chvilky, když tam nedali svíčky předepsané výrobcem. Pak to cuká, netáhne, žere ... Máš pravdu občas je dobré se řídit tím co výrobce předepsal a neexperimentovat. Je s podivem co dokážou nevhodné svíčky, ale zase u zážehového motoru jsou vlastně skoro tou nejdůležitější "součástkou". ;)

Ještě k dotazu o čištění lambdy: já teda nevím, ale většina ji čistí tak, že zahřejou motor a potom jí porádně porotáhnou krovky - hezky vytáčet až k červenému. O jiném způsobu čištění "otrávené" lambdy jsem teda zatím neslyšel :)

Znáš někoho komu tohle řešení s lambdou ulevilo. Na moji 55tce se mi utrhl takovej ten pružnej závěs fejfuku na jedný straně na litinových svojech na tý trubce na který je potom katalizátor, tam tudy to podcházelo jako svině, auto nejelo, bohužel jsem s tímto stavem musel ujet zhruba 50 km, dal jsem novej vejfuk, na tom pružení byla servaná taková myska, to se zavařilo a je po kraválu a nepodchází to, ale mám od tý doby vyšší spotřebu, na volnoběh 2,5l a celkově bych řekl že při rozjezdu se hodnoty najednou šplhaj moc vysoko nad 20 l a pod. Když pak jako jedu ustáleně tak tam mám kolem těch 5l, ale i tak mám podezření že není něco v pořádku, matně si pamatuji že na volnoběh jsem měl zhruba před 2 měsíci okolo 1L. Jak to máte ostatní, je to jenom můj nejistej dojem, nebo to opravdu víc žere

Editováno: , autor: tommys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dobře chápu, tak se ti utrhnul nebo prasknul vlnovec. Je vložený mezi litinu a první díl výfuku. Jestli si jel s tímto delší cestu, tak je opravdu možný, že je lambda trochu zmatená, protože si to přisávalo vzduch(lépe řečeno hlavně kyslík). Na volnoběh mám teda taky 2,5l-nevím přesně, ale 1,5l a míň jsem tam nikdy neviděl. Trochu bych to zkusil v opraveném stavu rozjezdit a možná zkusit napojit na diagnostiku a zkontrolovat hodnoty z lambdy. Snad by ji taková krátká cesta s velkou netěsností výfuku nezničila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dobře chápu, tak se ti utrhnul nebo prasknul vlnovec. Je vložený mezi litinu a první díl výfuku. Jestli si jel s tímto delší cestu, tak je opravdu možný, že je lambda trochu zmatená, protože si to přisávalo vzduch(lépe řečeno hlavně kyslík). Na volnoběh mám teda taky 2,5l-nevím přesně, ale 1,5l a míň jsem tam nikdy neviděl. Trochu bych to zkusil v opraveném stavu rozjezdit a možná zkusit napojit na diagnostiku a zkontrolovat hodnoty z lambdy. Snad by ji taková krátká cesta s velkou netěsností výfuku nezničila...

Tak je po problému, nevěřili by jste čim to bylo, kdo jste z Trutnova, tak určitě víte že stará JET benzinka se přejmenovala na LUK oil, a shodou náhod jsem bral ten den benzín, no a ten byl špatnej, už když jsem jel do HK tak se mi zdálo že auto pocukovalo a nebylo to zkrátka ono, pak se utrhl ten vlnovec a už jsem na to pak nemyslel, ale včera jsem natankoval na OMW plnou nádrž, malinko to prohnal v otáčkách a je to v pohodě, teď mám na volnoběh cca 1,7 l a při normální jízdě už se to nad 20 l nepodívá, předtím to tam bylo skoro furt při rozjezdu, takže bych řekl že ve výsledku za to mohl špatnej nekvalitní benzin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo - taky jezdím na Shell a od jara si Okta užívá V-power :palec2: už jsem vyjezdil zhruba čtyři nádrže, tak by to mohlo být pořadně pročištěný.

Z jiného soudku, ale u 55Kw zůstaneme: teď u víkendu jsem se svezl s krátkou Fabkou HTP 12V 47Kw. Trasa Znojmo-Třebíč. Auto má nahrkáno 80 260Km, takže stejně jako moje Octa. Pravda je předělaná na LPG a celkem jsme jeli tři a kufr byl prázdný. No teda nevím - nemám nic proti HTP, ale chvílema jsem vzpomínal na moji "zlatou" 1,6 55Kw v Octavii. Držel jsem ji ve vyšších otáčkách, ale mě prostě připadalo, že čím šla ručička otáčkoměru výš, tím táhla čím dál víc stejně (na hov.o!) U 4 ventilové techniky trochu překvápko. Roztáhnout po rovině!!! z 60 ti na 100 ??? Hrůza a hluboká beznaděj! Fakt nevím jestli je to tím že je to služebák a že jsem jel na LPG, ale jestli ne, tak bych se z toho zbláznil. Hlučnost je kupodivu zhruba stejná, ale nutno podotknout, že mi zvuk tříválce nevadí. Takže fakt nevím, ale vcelku jsem se těšil jak malej kluk až sednu do toho svého "předpotopního osmiventilu" s ubohými 55Kw. Jasně že je tu rozdíl v objemu i výkonu, ale pokud vezmu, že Okta je pěkně těžký pořízek už sama o sobě, tak jízda ve třech lidech s prázdným kufrem je s ní rozhodně mnohem mnohem příjemnější.

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo - taky jezdím na Shell a od jara si Okta užívá V-power :palec2: už jsem vyjezdil zhruba čtyři nádrže, tak by to mohlo být pořadně pročištěný.

Z jiného soudku, ale u 55Kw zůstaneme: teď u víkendu jsem se svezl s krátkou Fabkou HTP 12V 47Kw. Trasa Znojmo-Třebíč. Auto má nahrkáno 80 260Km, takže stejně jako moje Octa. Pravda je předělaná na LPG a celkem jsme jeli tři a kufr byl prázdný. No teda nevím - nemám nic proti HTP, ale chvílema jsem vzpomínal na moji "zlatou" 1,6 55Kw v Octavii. Držel jsem ji ve vyšších otáčkách, ale mě prostě připadalo, že čím šla ručička otáčkoměru výš, tím táhla čím dál víc stejně (na hov.o!) U 4 ventolové techniky trochu překvápko. Roztáhnout po rovině!!! z 60 ti na 100 ??? Hrůza a hluboká beznaděj! Fakt nevím jestli je to tím že je to služebák a že jsem jel na LPG, ale jestli ne, tak bych se z toho zbláznil. Hlučnost je kupodivu zhruba stejná, ale nutno podotknout, že mi zvuk tříválce nevadí. Takže fakt nevím, ale vcelku jsem se těšil jak malej kluk až sednu do toho svého "předpotopního osmiventilu" s ubohými 55Kw. Jasně že je tu rozdíl v objemu i výkonu, ale pokud vezmu, že Okta je pěkně těžký pořízek už sama o sobě, tak jízda ve třech lidech s prázdným kufrem je s ní rozhodně mnohem mnohem příjemnější.

Jo ja som to hovoril! Tiež som mal možnosť jazdiť asi mesiac s fabčou 1.2 HTP v kombíku. To sa nedá s 1.6 55kW porovnávať. Octa ide určo lepšie. To HTP proste naložené nechcelo ísť. To keď tam boli traja ľudia tak hrôza. Nehovorím že mi octa plne naložená pôjde nejak super , to určite nie , ale ten rozdiel tam proste je. Keď bola prázdna tak po meste sa to bolo v poho ale keď som to zobral do kopcov tak to bolo trápenie. Ja nemám tiež nič proti HTP - je to proste auto na bežné potreby tak ako octa 1.6 55kW ale ta octa ide lepšie - to je jasné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxe taky přidávám s pár zkušenostmi trhače asfaltů :p Octu do rodiny kupoval otec po Felince taky 1,6 55kw.Původně sliboval kratkyho Fabiana a nakonoc přijel s Modrou :palec2: .OCtu jsem od něj koupil před 2 lety.Měla najeto 66 000.Nyní 93 000 km. Rok výroby 7.2000 do provozu 10.2000.Výbava veškerá žádná ale člověk si časem zvykne a švihadla na voknech se naučí stahovat najednou :p Výhody mojí modré: Neskutečný kufr,naložíte vše.Pořád mě přijde nadčasový vzhled ( pořád se mě líbí víc než Octa 2(mám jako skužebáka)Nevýhody nic moc sedačky na delší trasy,pokud je řidič vyšší nesedne si za něj pomalu nikdo.Jinak spokojenost.Za 8 let klasické výměny náplně,brzdy,svíčky,vejfuk.Před 3000 dělány rozvody.Tankuju po zkušenostech jinde jen u Shellu.Na modrou nedám dopustit.Vždycky dovezla z místa A do místa B. nikdynikde nenechala.Malinko výkonu navíc by se hodilo,ale při předjíždění musí člověk přemýšlet,protože je to vždycky o mezičlánkem mezi sedačkou a volantem :kol-21: Chtěl bych se zeptat na jakých rozměrech kol 1,š(v)estku jezdíte?

Editováno: , autor: Krusty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAKY JSEM BYL VLASTNÍKEM OCTAVIE 1.6 55KW.R.V.98 .BĚHEM DVOU LET CO JSEM JÍ MĚL SEM NA NÍ VYMĚNIL SNAD VŠECHNO CO SE DALO.A TADY JE SEZNAM lol SVODY , LAMDA SONDU , PALIVOVÝ FILTR SVÍČKY + KABELY , ROZVODY , ROZDĚLOVAČ , ŠKRTÍCÍ KLAPKU , TLUMIČE , KOTOUČE , BRZDOVÉ BUBNY / PRAVÝ ZADNÍ BUBEN PRASKL :kuk: NECHÁPAL SEM JAK / , VÝFUK , SPOJKA ZABÍRALA AŽ NAHOŘE TAKŽE VÝMĚNA BY MĚ NEMINULA A NAVÍC MOTOR ŽRAL OLEJ A TO DOST BRUTÁLNĚ, TAKŽE SEM SE JÍ MUSEL ZBAVIT. TAK ZASE AUTOBAZAR NACHYTAL JEDNOHO BLBEČKA JEN MĚ SERE, ŽE JSEM TO BYL ZROVNA JÁ . JINAK KRÁSNÝ VELKÝ VŮZ S OBROVSKÝM KUFREM A DOBRÝMI JÍZDNÍMI VLASTNOSTMI. JSEM RÁD, ŽE SEM PO TÉTO ZKUŠENOSTI NEZANEVŘEL NA TENTO KRÁSNÝ VŮZ. NYNÍ JSEM VLASTNÍKEM 1.6 75KW R.V. 03 A JEN VRNÍM BLAHEM :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to máš tak-kúpa ojazdeného auta sa nemusí vždy vydariť! :feve: Ja som spokojný- ešte sa nič nepokazilo ani nič nemuselo byť menené, len raz to v dielni pobabrali keď sa menili rozvody tak s tý,m boli problémy, ale inak len bežná údržba. Auto bolo kúpené s necelými 80tis kilometrami, teraz má 115tis. Tento mesiac som natrel bubny, komplet výfuk, niektoré plechy pod autom a očistil motor. V pláne je ešte zadná náprava- chcelo by to trošku na zvaroch prebrúsiť a natrieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAKY JSEM BYL VLASTNÍKEM OCTAVIE 1.6 55KW.R.V.98 .BĚHEM DVOU LET CO JSEM JÍ MĚL SEM NA NÍ VYMĚNIL SNAD VŠECHNO CO SE DALO...

Ještě jste zapomněl na táhla stěračů, chladič, zadní sklo, brzdové kotouče, destičky, silentbloky u stabilizátoru, ojeté gumy a další folklór. Stará šunka je stará šunka a je fuk, z které fabriky vyjela. Bojím se, že je málo aut, která by mohla jezdit navěky bez jakékoliv údržby a výměn opotřebovaných dílů. Něco jsou technologické vady (sklo, chladič, táhla stěračů atd.), které by být nemusely, zbytek je běžné opotřebení dané kompromisem cena/výdrž, které holt v dané cenové skupině neovlivníte. Nelze mít auto za cenu Oktávky s výdrží RolsRoyce.

A propos, ta moje svině pořád žere benzín, nevíte někdo, čím to může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAKY JSEM BYL VLASTNÍKEM OCTAVIE 1.6 55KW.R.V.98 .BĚHEM DVOU LET CO JSEM JÍ MĚL SEM NA NÍ VYMĚNIL SNAD VŠECHNO CO SE DALO.A TADY JE SEZNAM lol SVODY , LAMDA SONDU , PALIVOVÝ FILTR SVÍČKY + KABELY , ROZVODY , ROZDĚLOVAČ , ŠKRTÍCÍ KLAPKU , TLUMIČE , KOTOUČE , BRZDOVÉ BUBNY / PRAVÝ ZADNÍ BUBEN PRASKL :kuk: NECHÁPAL SEM JAK / , VÝFUK , SPOJKA ZABÍRALA AŽ NAHOŘE TAKŽE VÝMĚNA BY MĚ NEMINULA A NAVÍC MOTOR ŽRAL OLEJ A TO DOST BRUTÁLNĚ, TAKŽE SEM SE JÍ MUSEL ZBAVIT. TAK ZASE AUTOBAZAR NACHYTAL JEDNOHO BLBEČKA JEN MĚ SERE, ŽE JSEM TO BYL ZROVNA JÁ . JINAK KRÁSNÝ VELKÝ VŮZ S OBROVSKÝM KUFREM A DOBRÝMI JÍZDNÍMI VLASTNOSTMI. JSEM RÁD, ŽE SEM PO TÉTO ZKUŠENOSTI NEZANEVŘEL NA TENTO KRÁSNÝ VŮZ. NYNÍ JSEM VLASTNÍKEM 1.6 75KW R.V. 03 A JEN VRNÍM BLAHEM :p

No vidíš a přesně PROTO jsem pro tu svoji jel raději do Německa. Jednak je to v německu celkem oblíbená motorizace pro důchodce a mladší rodiny - a taky je to takový jejich "národní" motor(asi jako naše nesmrtelná 1,3 od Škodovky).

To co popisuješ odpovídá naprosto přesně těm zhuntovaným šunkám se zanedbanou údržbou, kterých jsem zhlédnul v bazarech u nás už notných pár desítek. A proto jsem raději koupil tam kde jsem koupil.

Kromě rozvodů a oleje v motoru jsem od 14. 12. 2007 pouze jezdil a sem tam něco vypucoval, přeleštil, napastoval a natřel..jo jo hold pravidelná pečlivá údržba se někde odrazí. Tím samozřejmě nechci říct, že se mi nemůže nic potento, ale u auta, kterému táhne na devátý rok života je to zatím slušná porce spolehlivosti a trvanlivosti ne?

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jste zapomněl na táhla stěračů, chladič, zadní sklo, brzdové kotouče, destičky, silentbloky u stabilizátoru, ojeté gumy a další folklór. Stará šunka je stará šunka a je fuk, z které fabriky vyjela. Bojím se, že je málo aut, která by mohla jezdit navěky bez jakékoliv údržby a výměn opotřebovaných dílů. Něco jsou technologické vady (sklo, chladič, táhla stěračů atd.), které by být nemusely, zbytek je běžné opotřebení dané kompromisem cena/výdrž, které holt v dané cenové skupině neovlivníte. Nelze mít auto za cenu Oktávky s výdrží RolsRoyce.

A propos, ta moje svině pořád žere benzín, nevíte někdo, čím to může být?

Co si mám představit pod pojmem žere benzín???? Kolik l/100 ??????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud stojí v garáži, tak benzín v nádrži neubývá, ale jakmile se dostane na silnici, začne hladina v nádrži klesat, zhruba tak o 7 l na 100 km. To přece není normální u auta, do kterého se nemusejí strkat žádné peníze nebo snad ano? A nechcete mi snad tvrdit, že to dělají všechna auta, to by byly pěkné šmejdy, správný wagen přece musí jezdit zdarma, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti teda nezávidím. Máš to asi rozbitý. Benzín by neměl mizet ani když to stojí na silnici. Popíš přesně svoji závadu a za jakých okolností se to děje. Počasí, nerovnost vozovky a tak... Nestartuješ to náhodou ? To pak některý motory prý dělaj. Mě se teda benzín nestraci. Tak nevím. Možná ti pořadí někdo líp. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzín nemizí, když auto stojí, on mizí, když auto jede! Úplně to vypadá, jako když ho to auto žere naschvál. Zajímavé je, že z bicyklu, který stojí v garáži hned vedle, se žádný benzín neztrácí (ani při jízdě), jen jestli to nebude tím, že ten bicykl nemá žádnou nádrž, tudíž do něj žádný benzín neleju. Fakt mazec!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud stojí v garáži, tak benzín v nádrži neubývá, ale jakmile se dostane na silnici, začne hladina v nádrži klesat, zhruba tak o 7 l na 100 km. To přece není normální u auta, do kterého se nemusejí strkat žádné peníze nebo snad ano? A nechcete mi snad tvrdit, že to dělají všechna auta, to by byly pěkné šmejdy, správný wagen přece musí jezdit zdarma, ne?

Tak to js etrašný prúser! Mal by si s tým ísť do atorizovaného servisu, ale neviem či sa to dá odstrániť. Počkaj niečo ma napadá - zhoď predný nárazník, navar si tam nejaké úchyty a zapriahni si kone a jazdíš bez benzínu a hlavne bez emisii :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...