Přejít na obsah

Výpustný šroub, těsnění při výměně oleje


one-z

Doporučené příspěvky

V "chytré" knížce jsem se dočet, že při výměně oleje se má měnit výpustný šroub spolu s těsněním, někde se zase píše, že jenom těsnění... To samé u olej. filtru, někde jsem se dočet, že se těsnění nemění někde zase jo...

Jak to děláte vy, jenom olej + filtr, nebo měníte i všechny ty "hovadinky" okolo? Motor 1.4/101k. Jo a jestli máte někdo etku, tak jaká je cena filtru, šroubu a těch těsnění?

Moc díky všem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnit pokaždé šroub je hovadina ;)

mění se vždy jen to kovové těsnění (2 Kč/ks). No a pozor při dotahování, ať nestrhnete závit (!)

Pokaždé za to lidi rvou silou a nechápou, že jakmile si sedne těsnění, je to už OK.

No a na olejovém filtru ono gumové těsnnění je již z výroby, nezapomenout však před usazením filtru

lehce máznout novým olejem, aby šel při příští výměně filtr uvolnit, a na bloku motoru nezůstaly

staré zbytky.. Čistit to kartáčem a obrácenou stranou smirkového papíru je totiž OPRUZ :prc:

Dále už není co psát, více za tím nehledejte :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tento tyzden v stredu menil olej + filter (ten ma uz na sebe tesnenie) a tu podlozku ( tesnenie ) na vypustnej skrutke.

p.s.: perla vymeny: trvalo to cca 4 hodiny nesiel povolit filter byvali mechanik zo skodovky robil predtym vymenu a tak to dotiahol ze sa utrhola matica na filtry ( som myslel ze ma slahne ) hovado tak ho dovalit esteze neutrhol zavit na motore kde sa priskrtkuvava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čislo nevím ale ve skodovce bych se na něj vyprd já měním při vyměně vždy těsnění které koupim v autodílech je měděné stojí 8kč a teď nevím jistě ,ale je to o pruměru 16 nebo 14 u fabie.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Koupil jsem si nový výpustný šroub od FEBI, je i s těsnící podložkou. Při vyndání starého šroubu jsem si všiml, že má na závitu místy zbytky černé barvy. To je možná proto, aby se nepovolil, co si o tom myslíte. Dal jsem raději opět původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...