Jump to content
isquash

Climatronic - závady, problémy

Recommended Posts

Ano měl jsi pravdu, já bohužel celou dobu žil v domění, že je klapka pouze jedna, a to je ta, kterou přímo vidíš (recirkulační), nevěděl jsem, že jsou tam vlastně dvě, které pracují zároveň :)

Zdravím , občas se mi stává že mi strana u řidiče pouští pouze teplý vzduch , strana u spolujezdce fouká ten co má. I když dán teplotu na nejmíň tak fouká pořad stejně teplý. Stavalo se mi tontak 1-2x za rok, ale tento týden už 2x. Mám OII 1.9tdi rv2004. Kalibrace klapek nepomáhá.

V 26. 5. 2018 na 13:48, Stringo napsal:

Jasně že jsem koukal do manuálu, ale nějak nechápu, jak se můžu dostat k tomu zadnímu šroubku, prostě tam nějak nemůžu nikudy strčit klíč. Tak jsem se zeptal, jestli už na to někdo nešel v reálu a něco mi neporadil.

Co konkrétně dělá tohle servo?

V 26. 5. 2018 na 11:10, Stringo napsal:

Ahoj, potřeboval bych pomoc. Chci se zeptat, co je to za servo na obrázku, podle toho co jsem se snažil vykoukat, tak se jedná asi o servo které otevírá a zavírá průtok vzduchu k PTC, ale nejsem si jistý, každopádně táhlo je vypadnuté ze serva a já to servo potřebuju nějak vyndat a podívat se co s tím je, jestli je to ulomené, nebo jen vypadnuté. povolil jsem šroub ale asi je ještě něco vzadu a tam se nemůžu nijak dostat. Nevyndaval už někdo tohle servo? Potřebuju poradit, jak ho dostat ven.

Zároveň mám výpis chyb ohledně klimatizace a jedná se určitě o serva, ale nevím, která serva to jsou a kde v autě jsou umístěná.

Chyby:

01809 Actuator for temperature flap on left (V158)

01810 Actuating motor for temperature flap right (V159)

00716 Air recirculation flap positioning motor (V113)

Díky za případnou pomoc.

IMG_20180526_102507.jpg

Ahoj,jak jsi nakonec to servo vyndal.Pošli mi prosím tě popis na Email,děkuji.

Dnes jsem pouzil climatronic pouze s ofukem na nohy, max. Teplota a otacky na 4-5 stupen, AC zapnute. Mel jsme zmrzle nohy. Zhruba po 10min jsem dal na automatiku a do vozidla sel studeny vzduch, jako byl venku cca 8C. Toto jsem poznal, kdyz jsem zastavil a otevrel okno. Foukalo stale studeny vzduch. A to i po dalsich 5min. Zvysil jsem teplotu na 24C, beze zmeny, stale studeny vzduch. Az pri 25C to zacalo trochu hrat. Kde je problem? Kdyz chcipnu motor a nastartuji, tak normalne jde z ofuku teply vzduch pri 22C. Nestalo se to poprve. Uz v minulosti to delalo. Diky

Zdravím, potrebujem pomoc,

mám Octaviu 2, elegance r.v. 2008 pred fl. Dorábal som výhrev sedačiek origo a vymenil som panel climatronicu za panel aj s ovládaním výhrevu sedačiek. Výhrev funguje ako má, ale začalo mi rosiť sklá. Diagnostika vypisuje chybu:

- 00716    SERVOMOTOR KLAPKY OBEHOVÉHO VZDUCHU (v113)

viete mi niekto poradiť v čom môže byť problém? Keď dám naspäť starý panel climatronicu tak všetko ide ako má a diagnostika nevypisuje žiadnu chybu. Prehodím ich a zasa to isté. Moja Octavia je rok výroby 2008 a sedačky s climatronicom r.v. 2005. Treba to nejak dokódovať, alebo v čom je chyba?

Ďakujem za pomoc.

Pokud se nepletu, tak v roce 2008 uz mely klapky cerstveho a recirkulovaneho vzduchu jen jeden spolecny motorek. V roce 2005 tam byly motorky 2. Proto ta chyba. Climatronic ocekava motorek, ktery v aute vubec nemas. Potrebujes jiny Climatronic.

před 10 hodinami, LucasCZE napsal:

Pokud se nepletu, tak v roce 2008 uz mely klapky cerstveho a recirkulovaneho vzduchu jen jeden spolecny motorek. V roce 2005 tam byly motorky 2. Proto ta chyba. Climatronic ocekava motorek, ktery v aute vubec nemas. Potrebujes jiny Climatronic.

Ďakujem, mal si pravdu. Vymenil som panel Climatronic za r.v. 2008 a všetko funguje ako má. Ešte raz vďaka.

• Like 1