Přejít na obsah

Climatronic - nefunkční, závady, poruchy, problémy


joystick

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Mám problém s klimatizací. Mám dodělávanou digitální klimatizaci (nějaký zvláštní typ klimatroniku). Problém je v tom, že nechladí. Nechal jsem ji doplnit a pořád nic :( V servisu mi řekli, že tento typ klimatroniku neznaji a neví si rady. Kompresor by měl být prý v pořádku, spíše vidí problém v elektrice ovládání klimatroniku, že se kompresor nespíná. Jelikož však neznají tento typ, tak nejsou schopni poradit. Nevíte někdo co s tím? Nerad bych to nechal někde opravit za tučnou sumu. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám problém s klimatizací. Mám dodělávanou digitální klimatizaci (nějaký zvláštní typ klimatroniku). Problém je v tom, že nechladí. Nechal jsem ji doplnit a pořád nic :( V servisu mi řekli, že tento typ klimatroniku neznaji a neví si rady. Kompresor by měl být prý v pořádku, spíše vidí problém v elektrice ovládání klimatroniku, že se kompresor nespíná. Jelikož však neznají tento typ, tak nejsou schopni poradit. Nevíte někdo co s tím? Nerad bych to nechal někde opravit za tučnou sumu. Dík.

Posli sem aspon fotku ovladaciho panelu..podle toho by se mozna dalo zjistit co je to za typ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Mám problém s CLIMATRONICEM. Občas se stává, že z ničeho nic mi přestane proudit vzduch do kabiny. Je jedno jestli nastavím aby mi to foukalo na nohy na hlavu nebo na přední okno, prostě to nefouká nikudy... Sice když to přepínám, tak jdou od spolujezdce u skříńky slyšet nějaké zvuky (jakoby se nastavovaly klapky), ale foukat to nezačne. Ventilátor se točí, ale jako by přívod vzduchu byl zavřený...

Většinou se mi to nestane když je horko a ventilátor hned od začátku fouká hodně vzduchu... Stane se to většinou v noci, když auto nemusí tolik foukat (chladit nebo topit)... Pak většinou pomůže když se vypne na nějákou dobu (cca 15minut až hodina) motor a zase to fouká jak má....

Jinak mi asi nefunguje motorek který ovládá klapku vnitřní cirkulace vzduchu, asi pořád bere vzduch zvenku.

VAG ukazuje akorát to, že mám špatnou tu vnitřní cirkulaci vzduchu.

Nevíte někdo čím by to mohlo být, že to přestane foukat?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, psal jsem mu...

Bohužel to ted nepřipojím na VAG, protože jsem měnil chladič klimy a nemám klimu naplněnou. Chtěl jsem to všechno vyřešit ještě před plněním, abych ji nemusel hned znovu vypouštět a zase plnit... j-novis mi psal, že měnil kompresor i expanzní ventil, takže stejně nevím čím přesně to je... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

chtěl bych se s Vámi poradit. Mám Š-Octavii I s automatickou klimatizací (climatronic). Z ničeho nic mi začala klimatizace hlasitě hučet a vydávat cvakavý tón. Nevíte čím by to mohlo být. Za radu předem děkuji. Ještě bych měl doplnit, že tento zvuk jde z odkládacího prostoru před spolujezdcem řidiče.

Editováno: , autor: lukkyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri sa na rele klapky pod palubovkou, su tam dokopy 3 a jedno Ti bud odislo, alebo vypadlo tiahlo...

Ahoj,

děkuji za radu. Zkusil jsem ještě podle návodu, který jsem na těchto stránkách našel, vyvolat diagnostiku. Píše mi to 4FA, našel jsem v tabulkách, že by to měl být Servomotor přetlakové klapky Climatronic. Mohlo by to být ono???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by měla bejt klapka V71. Je to ta omezovací klapka ze zadní strany topení. Buď vyměnit nebo vyčistit + základní nastavení.

ZÁVADA ODSTRANĚNA. VŠEM DĚKUJI ZA OCHOTU I POSKYTUNÍ RADY. ASI BYCH MĚL UVÉST, KDE BYLA ZÁVADA. :) PŘI VÝMĚNĚ PRACHOVÉHO FILTRU ZAPADALO PÁR NEČISTOT DO PROSTORU POTRUBÍ KLIMATIZACE - DVA SUCHÉ LISTY. TYTO ZŘEJMĚ ZADRŽELA NĚJAKÁ KLAPKA A CCA. ZA MĚSÍC TO DOCESTOVALO AŽ DO PROSTORU VENTILÁTORU KLIMATACE. PROTO TEN NEPŘIROZENÝ ZVUK. MUSÍM UZNAT, ŽE SE MI ODDECHLO, KDYŽ JSEM ODMONTOVAL VENTILÁTOR A UVIDĚL JSEM PŘÍČINU. :)

PORADIL BY MI JEŠTĚ NĚKDO, JAK VYNULOVAT ZÁVADU V DIAGNOSTICE. ZKOUŠEL JSEM DVĚ SEKUNDY PODRŽET TLAČÍTKO ECON (DLE NÁVODU), ALE NIC TO NEUDĚLALO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chlapi mám takový problém,climatronic mi píše chybu 4F7-mísicí klapka nasavaného vzduchu a taky když zapnu topení na 28 st. tak se mi zapne klimakompresor (to by asi neměl ne),je normální že mi sepne kompresor když je venku 17 st. a já nastavím v autě 28 st.? a taky jsem si všiml,že když dám na displeji OFF tak mi pořád do auta jde teplý vzduch. :help:

Díky za rady a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...