Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

Se Simonizem zkušenosti mám,prodával se už za totáče v tuzexu.

Používám ho na motorku, leštěnku Simoniz ve žluté nízké plechovce(original fine wax)

neobsahuje abraziva, výsledek je špičkový-možno posichrovat navrch tvrdým voskem.

ale to nejdůležitější je, že se tato leštěnka nesmí nechat na laku zaschnout, jinak ji už

těžko rozleštíš.Takže nanést na menší plochu, a už to mydli....Mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte, jestli někde v okolí JBC, LBC je myčka na ruční mytí (wapka)? Jde mi o to, abych tu wapku mohl vzít do ruky a omýt auto, + kýbl se šamponem a zase umýt. Na benzinky nechci, tam mají špinavou vodu. Nebo přinejhorším nějakou myčku, která nemá kartáče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte, jestli někde v okolí JBC, LBC je myčka na ruční mytí (wapka)? Jde mi o to, abych tu wapku mohl vzít do ruky a omýt auto, + kýbl se šamponem a zase umýt. Na benzinky nechci, tam mají špinavou vodu. Nebo přinejhorším nějakou myčku, která nemá kartáče.

JBC, začátek města od směru od dálnice. Hned na levé straně u benzínky, je wap a tam si sám v klidu a pokoji vomeješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vosk odporucam uz spominany TurtleWax

acc0095a.jpg

cena vobec nieje taka hrozna. V Forstinger_i som ho kupil za asi 350 SK cierny.

V nedelu som umyl, povysaval, nalestil a blysti sa uz 4ty den ! (zatial neprsalo)

:palec2:

ide to s nim lahko. Umyte suche auto, trocha na spongiu, kruzivymi pohybmi na cca 50x50cm

znova trocha na spongiu ...atd. Najprv strechu, potom boky !

Nechat 3min cele auto zaschnut a suchou handrou (nie tvrdou) zotierat zaschnuty vosk.

Ide to lahko, netreba tlacit. Najprv boky, potom strechu !

Vysledok je super

Editováno: , autor: Filini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám již několik let tvrdý vosk simoniz a nedám na něj dopustit. zkoušel i některé podstatně méně pracné metody (protože napatlat a vyleštit celý auto tvrdým voskem je fakt dřina) jako různé leštěnky s teflonem, "zázračné" vosky ve spreji atd. A výsledek vždy neporovnatelně horší. Sice možná stejný lesk ale po nesrovnatelně kratší dobu. Pokud to někde nevydrbete horkou vodou tak tvrdý vosk vydrží i půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj to je ono, ta spodní. Hodíš tam desetikačku a chvíli meješ a vybereš si jestli se šamponem, nebo jen vodu, nebo vosk. Jasně, že tam nejezdím. V každém městě je takováto wap, jen zjistit kde. Mě tuhletu vokázal pan kláca, když mi jednou dělal navigátora v JBC a když jsem byl tamtéž na stáži, tak jsem tam byl ošplouchnout před akcí snižování, aby se nikdo neumazal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. Hodíš tam desetikačku a chvíli meješ a vybereš si jestli se šamponem, nebo jen vodu, nebo vosk...

Jo tak takový wapky znám. Meje ti to asi minutu a půl a pak když ti to auto oschne, tak je jak prase. Nevím jestli tato konkrétně, ale v LBC vím o dvou, kde tu vodu snad nečistěj a pouštěj znova do oběhu.

Editováno: , autor: Jack_lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zacal pouzivat NERTU, ide o bezdotykove (bezkontaktne umyvanie) Afto sa prestrieka vapkou, do nadobky s rozprasovacom date cca 2deci Nerty, nastriekate na vozidlo a po 2-3 minutach oplachnete znova vapkou. . . . Ciste ako lusk, spina sama zlieza, nie je na to potrebna ani tepla ci vlazna voda, uplne bez drhnutia a po vyutierani dosucha neostavaju na afte ziadne smuhy ani spinave miesta. Ziadne kefy, spongie. Odporucam raz vyskusat, ako 100krat citat :-)

Blizsie info na stranke nerta.sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

JackLib: za tím kauflandem je to spíš pro upřesnění pod kauflandem, tam pod tím mostem co jede ke kruháči.. :-)

Jinak jak jsi psal, u arény na benzínce a pak u nemocnice, ale to nevim...

Já jezdim do myčky u globusu, ale až budu mít nový auto, tak myčku oželim.. docela se mi na tom ale líbí ten program "péče o podvozek" přeci jen, tak jako v myčce si podvozek člověk sám nikdy nevystříká.. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Co Tě ta vapka stála? jinak s tou pěnou, chceš říct, že to dáš do zásobníku vapky a aniž by jsi auto přejel houbou, bude se blejskat?? to se mi moc nechce věřit,.,

Jinak, jaké máte zkušenosti lidi s tvrdym voskem?? DNeska jsem něco koupil, ale čekám na počawsí, abych se do toho pustil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zacal pouzivat NERTU, ide o bezdotykove (bezkontaktne umyvanie) Afto sa prestrieka vapkou, do nadobky s rozprasovacom date cca 2deci Nerty, nastriekate na vozidlo a po 2-3 minutach oplachnete znova vapkou. . . . Ciste ako lusk, spina sama zlieza, nie je na to potrebna ani tepla ci vlazna voda, uplne bez drhnutia a po vyutierani dosucha neostavaju na afte ziadne smuhy ani spinave miesta. Ziadne kefy, spongie. Odporucam raz vyskusat, ako 100krat citat :-)

Blizsie info na stranke nerta.sk

Kolko to vyjde? Napr. jedno umytie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele lidi, u každé shellky je myčka??

Potkal nebo slyšel jste někdo o myčce, které umí třeba jen "péče o podvozek" ??

Rád bych takhle po zimě nechal pořádně vystříkat podvozek od sole a tak, ale nerad bych, aby mi po laku dřely kartáče, na to mám doma měkkoučkou houbičku pro svou princeznu kol5kol5kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Tě ta vapka stála? jinak s tou pěnou, chceš říct, že to dáš do zásobníku vapky a aniž by jsi auto přejel houbou, bude se blejskat?? to se mi moc nechce věřit,.,

Jinak, jaké máte zkušenosti lidi s tvrdym voskem?? DNeska jsem něco koupil, ale čekám na počawsí, abych se do toho pustil..

Wapka stále 5000Kč, opravdu to funguje NERTA špínu po cca 5min. prostě rozpustí a auto opláchneš wapkou.

prostě bezkontaktní mytí..... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem nad tou wapkou začal dost vážně uvažovat a až budou peníze, asi bych do toho šel.. jsi s tím spokojený?? Fakt se na to auto nemusí šáhnout? umyje to i odolnější nečistoty z karoserie??

Před použitím Nerty musíš auto oplachnout wapkou, tím se neějakých nečistot také zbavíš, potom aplikuješ Nertu. Zatím jsem ji použil celkem 3x pokaždé 100% účinnost. Důležité je mít wapku a přísavnou nádržkou na saponát, která má regulaci přisávání saponátu(nerty).

Hlavně nepoškrábeš lak auta jako v kartáčové myčce.

koukni na www.impex.cz tam je otom všechno, případně ti dokážou poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...