Přejít na obsah

zazimování autobaterie


brhel

Doporučené příspěvky

Nekamenovat, prosím.

Ale mám v autě starší baterii, přesněji originál starý 7 let (ano, vyměnit) a týden dva nebudu moci jezdit s autem, neb budu pryč. A tak se obavam, že by se na mrazu mohla baterka vybít. Takže bych ji rád vyndal z auta. Ale když ji vyndám, odemknu / zamknu pak auto, když mám centrál (bez dálkového ovládání)?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mischicka dobra poznamka. ja som tiez raz z nepozornosti neprivrel poriadne kapotu. v meste na parkovisku zamknem auto spravim 10 krokov auto huka. mi chvilu trvalo kym som si vsimol ze kapota je hore trochu. to som vtedy este nevedel ze mam snimac alarmu aj na kapote :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak:

1 Odemknout auto

2. otevřít haupnu

3. zamknout auto

4. postupovat dle návodu demontáž akumulátoru

5. zavřít haupnu

6. odnést aku do příznivějších podmínek

T.

dik. a když tam nebudu mít tu baterku, jak pak otevřu haupnu, když se otevírá zevnitř od řidiče?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde mi uniklo to ze nemas zamky? Otocit klickem v zamku a zamknout nejde?

Ja jsem svuj dotaz dal uz do vlakna magicar, zkusim jeste zde, abych dostal odpoved.. Kdzy vypnu Magica do spankoveho rezimu, bude mit odber z baterie? Jde o to, ze tak cca 7 dni nepojedu z duvodu pobytu v nemocnici a nechci to vybit. Stoji mi to sice vevnitr, ale i tak tam je cca 8 st. C.. Dijky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde mi uniklo to ze nemas zamky? Otocit klickem v zamku a zamknout nejde?

Ja jsem svuj dotaz dal uz do vlakna magicar, zkusim jeste zde, abych dostal odpoved.. Kdzy vypnu Magica do spankoveho rezimu, bude mit odber z baterie? Jde o to, ze tak cca 7 dni nepojedu z duvodu pobytu v nemocnici a nechci to vybit. Stoji mi to sice vevnitr, ale i tak tam je cca 8 st. C.. Dijky

Urcite sa ti nevybije baterka ked MAGICA aj nedas do spankoveho rezimu. :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Nový dotaz:

Mám v autě již novou baterku, přeci jen po 7 letech to chtělo změnu.

S autem ale jezdím jen o víkendu (stará Fabia, TDI). A řeším dilema:

Vydrží tento týden (venkovní teploty -5 až - 10 C) baterie v autě od neděle do soboty nabitá, nebo ji vyndat a dát do domu do komory?

Děkuji, dříve jsem měl garáž, teď ji nemám.

Editováno: , autor: brhel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový dotaz:

Mám v autě již novou baterku, přeci jen po 7 letech to chtělo změnu.

S autem ale jezdím jen o víkendu (stará Fabia, TDI). A řeším dilema:

Vydrží tento týden (venkovní teploty -5 až - 10 C) baterie v autě od neděle do soboty nabitá, nebo ji vyndat a dát do domu do komory?

Děkuji, dříve jsem měl garáž, teď ji nemám.

V pohode to vydrzi nic nemusis vyberat. ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO nemáš někoho se startovacíma kabelama? Kdyby něco.
Když se přestěhuješ na sídliště, tak tam nikoho bohužel neznáš. A příbuzný s autem bydlej na druhym konci Prahy.
V pohode to vydrzi nic nemusis vyberat. ;):)
Dle mého soudu by měla bezproblému vydržet i déle.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím pánové,

též mě prosím nekamenujte, ale jak vyndám baterku, aniž by houkal alarm? Nějak se musí odpojit hádám. Navíc má svůj záložní zdroj. Vyndat baterku při odemčenym autě (a deaktivovanym alarmu) neni uplně nejlepší nápad, neb pak můžu zamknout jen dveře řidiče :-) Někdo nápad?

Díky :-)

Dobrá, zapojil jsem mozek a jednoho kolegu a auto jde zamknout i zamačkáním čudlíků ve dveřích. Jen kufr zůstal odemčenej (protože tam je špatná vložka zámku). Nicméně by to asi mělo jít zamknutím zevnitř (tudíž bez alarmu), tzn. celý auto zamčený i s kufrem no a druhej odpojí baterku a odemkne mě :-)

Editováno: , autor: Flowtec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...