Přejít na obsah

Přední ložiska


Shaarky

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, Taky mě čeká výměna ložisek na přední nápravě. A tak jsem lozil po netu a hledal nějakou fotodokumentaci páč tu jsem na fóru nenašel. Takže kdo se do toho chce pustit sám doma ( Tak jako já ) tak na této adrese najdete návod i fotky jak na to.

http://www.autooprav...p?akce=2&id=176

Práci ZDAR :kol-47:

________________________________________________

EDIT :

Je ještě jedna věc kterou řeším :kol-32: jaký ložiska použít zda by postačily

tyto za cca 500,- ks

http://www.obautodily.cz/skoda_octavia_lozisko_predniho_kola_fag-1J0498625

nebo tyto Febi za cca 1100,- ks

http://www.e-cat.cz/p-1224642/skoda/octavia-1u2-09-96/1-9-tdi-1896ccm-66kw-90hp-09-96/podvozek/loziska-a-naboje/predni-naprava/p-l-lozisko-kola-febi.html?cPath=1314088_1960792_1960804_1982458_1982470_1982471

Ono je to celkem velký cenový rozdíl tak každý názor se vítá.. :kol-47:

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak ted resim stejnej problem na LP kole. Do 50-ti km/h jeste OK, ale nad uz je to docela slusnej hluk, ktery pri zatoceni doleva zesiluje. Zvlastni je, ze doted jsem nic nepozoroval - zacalo to znicheho nic. Muzou za to treba mrazy (-10 °C)? :-( Akorat si jeste rikam, ze u auta, ktery ma najeto 55tis. km je to docela brzo... ledaze by nemelo 55tis. ale vic, nekupoval jsem ho jako novy. Asi se zeptam u prodejce (kupoval jsem ho s 28-mi tis, kilometrama dva roky stary) jsem zvdavej na jeho vytacky ;-) Situace je vic nez jasna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to si prave rikam taky, nicmene huceni jde od leveho...jsem z toho trosku jelinek. Budto blbe slysim, nebo u moji oktavky nefunguje fyzika, anebo je to jina zavada.... Jeste jsem volal do znackovyho servisu, kde mi sdelili, ze vymena bude koštovat neco okolo 4000,- docela me to zarazilo, kdyz vymena zabere dle servisu 40 minut. To je to lozisko tak drahy? Ja pocital, ze bude stat neco okolo 1000,- Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridam svoj osobny poznatok. ak sa ti nieco nezda, alebo nesedi jak pises fyzika tak najprv vyskusaj dvihnut predok daj dole kolesa a nastartuj roztoc na rychlost kolesa a potom vyrad a vypni motor aby zostalo ticho. zle loziska musis pocut ten valivy hluk sa neda nepocut. a bud mas zle predne loziska alebo.... alebo jak ja po vymene prednych lozzisiek hluk neprestal a potom som menil zadne a tie su este drahsie jak predne.. teda ak sa ti nieco nezda mozu to byt zadne .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes rano jsem oktavku odvezl do znackovyho servisu v Kralupech nad Vlt. Moje podezreni se potvrdilo - bylo vadne leve predni lozisko. Komplet cena byla 2777,- Kc. (lozisko 1380,- Kc, zbytek je prace plus drobny instalacni material). Tak snad to nejakou dobu vydrzi..aspon tech 100 tis. km :-) Myskovi diky za poznatek. Premyslel jsem nad tim a myslim, ze by i slo, dat auto ciste na hever a zkusit kolo roztocit rukou. Myslim, ze by to melo byt taky slyset... No ale jsem lajk, tak tady jen tak placam :-) Vsem preju spoustu kilometru bez poruch a hlavne bez nehod!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Cau vyrobit by to pro mě neměl být problém mám k dispozici CNC soustruh i frézku, taky bych potřeboval, ale bohužel nemám výkres. Kdo mi dodá výkres tomu bych to udělal v klidu i zadarmo nebo spíš za poštovné :D.

 

 

EDIT:

No a rozebírat se mi to vůli naměření nechce bo na to momentálně nemám čas ani místo kde bych to udělal a kdyby někdo věděl i rozměry na stahováky silentbloků to by taky nebylo na škodu ;)

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek a edituj příspěvky !!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som menil lozisko pred 2 tyzdnami v Skoda servise  original lozisko 50€+drobny material12€+ praca 13,99€ /0,75Nh    Mam zaruku na pracu 6 mesiacov a na material 2 roky tak naco vymyslat doma menit, Prave swom menil doma a po cca 10 km zacalo hucat ,a mal som problem ho reklamovat lebo sa vyhovarali ze bolo neodborne namontovane
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak kdyby někdo potřeboval info, teď jsem měnil ložiska na svojí O1. Ložisko z těhlice vylisujete přes vhodnou podložku (já měl tu sadu za 2k). Horší je to s vnitřním kroužkem na náboji. Tady na obr. č.15 http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=176 je vidět jak se to může dělat rozbrusem. Mě to takhle nešlo, doporučuju se na to předem připravit tak, aby se to dalo sklepat. Já jsem přivařil ke kroužku takové Učko z pásoviny, zavěsit přes trubku na špalky a přes další Učko trochu větší sklepal. Kdo má reverzní kladivo, nebo něco na ten způsob tak nemusí nic bastlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak já bych asi bez toho zajištění nejezdil, myslím, že je to tedy velký problém. Ven ho asi bez poškození nedostaneš, i když tam není zatuhlé a zarezlé a nově namazané, ale i tak se myslím zničí. Takže tě čeká zřejmě opět výměna za nové ložisko. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...