Přejít na obsah

"problémové topení"


rysmec

Doporučené příspěvky

Zdravím, měl bych malou otázku - mám O I, r. v. 2002/10 , 1.6i, 75 kw - po nastartování při volnoběhu mi auto nezačne topit, topení začíná fungovat až při rozjezdu (pak topí krásně). Stačí ale někde zastavit, chvíli čekat "na vlak" s manželku a opět valí "chladný" vzduch. Nepřipadá mi to úplně ok. Nemáte někdo s podobným problém zkušenosti? Je to normální jev? ...nebo "vadný termostat" ? Přivítám typy, v čem by mohla být svízel ... . Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, měl bych malou otázku - mám O I, r. v. 2002/10 , 1.6i, 75 kw - po nastartování při volnoběhu mi auto nezačne topit, topení začíná fungovat až při rozjezdu (pak topí krásně). Stačí ale někde zastavit, chvíli čekat "na vlak" s manželku a opět valí "chladný" vzduch. Nepřipadá mi to úplně ok. Nemáte někdo s podobným problém zkušenosti? Je to normální jev? ...nebo "vadný termostat" ? Přivítám typy, v čem by mohla být svízel ... . Díky za pomoc

Jsi sice ve vláknu pro OII ale viděl bych to na ten termostat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, měl bych malou otázku - mám O I, r. v. 2002/10 , 1.6i, 75 kw - po nastartování při volnoběhu mi auto nezačne topit, topení začíná fungovat až při rozjezdu (pak topí krásně). Stačí ale někde zastavit, chvíli čekat "na vlak" s manželku a opět valí "chladný" vzduch. Nepřipadá mi to úplně ok. Nemáte někdo s podobným problém zkušenosti? Je to normální jev? ...nebo "vadný termostat" ? Přivítám typy, v čem by mohla být svízel ... . Díky za pomoc

Takhle mi topení blblo na felicii,byl to termostat.

Nedávno jsem zaplatila skoro 1500,- v autor.servisu škoda za termostat a práci a stejně řeším další problém viz téma:"problémové topení 1".Jestli mohu doporučit,vyhni se servisu a běž přímo za automechanikem co má svoji dílnu.Hodně zdaru :palec2:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, měl bych malou otázku - mám O I, r. v. 2002/10 , 1.6i, 75 kw - po nastartování při volnoběhu mi auto nezačne topit, topení začíná fungovat až při rozjezdu (pak topí krásně). Stačí ale někde zastavit, chvíli čekat "na vlak" s manželku a opět valí "chladný" vzduch. Nepřipadá mi to úplně ok. Nemáte někdo s podobným problém zkušenosti? Je to normální jev? ...nebo "vadný termostat" ? Přivítám typy, v čem by mohla být svízel ... . Díky za pomoc

Je to normální, vysvětlit je na dlouho - zkrátka malé čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada to na tazku priechodnost kvapaliny cez potrubie kurenia( zanesene hadice, kanaly), alebo slaby tlak vodnej pumpy. V oboch pripadoch nie je dostatocny prechod horucej vody cez radiator kurenia pri volnobeznych otackach.

Ako sa meni poloha rucicky chladiacej kvapaliny pri kolisani teploty kurenia? Je stabilna? Ak klesa aj rucicka kvapaliny je pravdepodobne zly termostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada to na tazku priechodnost kvapaliny cez potrubie kurenia( zanesene hadice, kanaly), alebo slaby tlak vodnej pumpy. V oboch pripadoch nie je dostatocny prechod horucej vody cez radiator kurenia pri volnobeznych otackach.

Ako sa meni poloha rucicky chladiacej kvapaliny pri kolisani teploty kurenia? Je stabilna? Ak klesa aj rucicka kvapaliny je pravdepodobne zly termostat.

... díky všem za reakci, ... ručička je stabilní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 12 let později...

Zdravím,mám teď stejný problém.nekdo říká těsnění pod hlavou a někde jsem četl že vodní pumpa někde i víčko chladiče.pumpu mám objednanou,ale jestli vůbec má cenu se do toho pouštět.poradi někdo?mám fabii 2 1.6 16v 77kw bts motor

Editováno: , autor: marenaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...