Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim,můžete mi někdo prosim poradit co s blokem motoru. Koupil jsem doveženou O2 z Holandska,nádherná v RS paketu, motor nádhernej, no všechno super. Jen nebyla možnost podívat se z pod auta. Po napíchnutí vše OK, má najeto 57tis a je čipnutá na 105kW od bývalého majitele. A teď ten problém jen tak náhodou jsem ji dnes hodil na kanál a hle totálně poblitý olejem kryt motoru. No zkrátim to. Zjistil jsem,že byl prasklej možná i utženej držák motoru, někdo to opravoval.Je vidět že to někdo vařil, ale na prd.Z sváru toho držáku na motoru prostě teče olej,na volnoběh OK ale po ostré jízdě koukám že vytekl olej. Potřebuju poradit co s tím mám dělat. Kamarád mi radí zkusit tekutý kov. Já se bojim dost toho abych nemusel měnit motor. Ten motor jede jak dravec a tohle je dost blbej problém. Písněte mi třeba na mail chytil_petr@centrum.cz nebo tel 776870310 Předem děkuji moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavařit. Dneska borci vaří cokoliv, nicméně-je to držák motoru,no... :feve:

Tekutej kov myslel kamarád lepidlo?

No je to něco jako lepidlo ale mělo by to určitě utěsnit tu prasklinu aby nevytejkal olej. Drží to jak nebezská víra,ale samozřejmě prasklina tam je, tak že se muže a nemusí stát,že se to někdy utrhne. Přemýšlím nad různýma variantama, jelikož jsem ji před dvěma měsíce koupil, nevěděl jsem o závadě a až v něděli jsme na to přišli,když jsem ji jen tak šoupnul na kanál. Tudíž to beru jak skrytou vadu a potřebuju to nějak co nejdřív řešit. Jelikož mám už jen 4měsíce abych to nějak vyřešil s bývalým majitelem. A ten se samozřejmě kroutí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tekutej kov znám jako HYSOL od Loctite.

Je to dvousložkové lepidlo, které se skládá z epoxidu s částečky kovu (mikropilinky) a tvrdidla.

Sám s ním mám zkušenosti. Třeba se v práci nepovedli rozteče děr.

Tak jsme to tímto zalepili, a vyvrtali díru v přesné rozteči (i třebo to vyšlo napůl do toho zalepeného místa).

Pak jsme do té díry i vyřízli závit. Drželo to perfektně!

Nicméně nevím jak se to bude chovat v teplém oleji. Použitelnost je do 120°C-tak snad OK

Navíc danou součást musíš perfektně odmastit (lihem, technickým benzínem).

Zkusil bych to a když to nepomůže, tak pak jedině svařit.

Zde je:

post-33603-1264570160_thumb.jpg

Tato tuba stojí cca. 300,-kč

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl bych dotaz. Mám možnost koupit Škodu Octavii II, 1.9 TDi PD (77KW), 2006, koupena v CR, serviska, nebourane, komplet po rozvodech,nova spojka atd.Problem je, že má najeto 270tis. Je to sluzebni auto příbuzného, který ho má od novoty a vím co na něm kdy bylo děláno a jak se o něj staral a jak jezdi. Octa je jako nova. Jen nevím co tyhle motory na takovou nalož kilometrů? Mám do toho jít nebo ne?Cena je 170tis. Rocne moc nenajedu, tak 10-15tis.

BTW. Není to kšeft s příbuznýma. Jen, že na autech firmy pro kterou dělá končí leasing a je taková cena a stav. Auto znám dobře od novoty, jel jsem s nim a mám ho na očích...

A nevíte někdo jak je to s ověřením km a servisní historie dle VIN? Dá se na to spolehnout,kdybych kupoval auto v bazaru? Pac tam vsechny maji servisky a 70tis. najeto a skutečnost je dost jiná...

Má někdo zkušenost a co byste mi poradili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orfeus83

caff napisem ti to narovinu kup to auto a budes spokojny a tych km by som sa nebal vobec ak bol pravidelne servisovany a dodrzane servisne intervali bude ti sluzit este veeeela km.... je to lepsia volba ako bazar kde kupis macku vo vreci a tu to auto poznas... prajem ti dobru volbu a nech ti auto sluzi... daj potom vediet ako si sa rozhodol... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Měl bych dotaz. Mám možnost koupit Škodu Octavii II, 1.9 TDi PD (77KW), 2006, koupena v CR, serviska, nebourane, komplet po rozvodech,nova spojka atd.Problem je, že má najeto 270tis. Je to sluzebni auto příbuzného, který ho má od novoty a vím co na něm kdy bylo děláno a jak se o něj staral a jak jezdi. Octa je jako nova. Jen nevím co tyhle motory na takovou nalož kilometrů? Mám do toho jít nebo ne?Cena je 170tis. Rocne moc nenajedu, tak 10-15tis.

BTW. Není to kšeft s příbuznýma. Jen, že na autech firmy pro kterou dělá končí leasing a je taková cena a stav. Auto znám dobře od novoty, jel jsem s nim a mám ho na očích...

A nevíte někdo jak je to s ověřením km a servisní historie dle VIN? Dá se na to spolehnout,kdybych kupoval auto v bazaru? Pac tam vsechny maji servisky a 70tis. najeto a skutečnost je dost jiná...

Má někdo zkušenost a co byste mi poradili?

nálož kilometrů?

za tyden bude v bazaru se 95tis/km a falešnou serviskou. a nekdo na nem najede dalsi pul mega. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta toho ještě najede, mám Octu I a najeto 228 tis. a je jak nová a vím že najede min. půl mega. Takže v poho.

Měl bych dotaz. Mám možnost koupit Škodu Octavii II, 1.9 TDi PD (77KW), 2006, koupena v CR, serviska, nebourane, komplet po rozvodech,nova spojka atd.Problem je, že má najeto 270tis. Je to sluzebni auto příbuzného, který ho má od novoty a vím co na něm kdy bylo děláno a jak se o něj staral a jak jezdi. Octa je jako nova. Jen nevím co tyhle motory na takovou nalož kilometrů? Mám do toho jít nebo ne?Cena je 170tis. Rocne moc nenajedu, tak 10-15tis.

BTW. Není to kšeft s příbuznýma. Jen, že na autech firmy pro kterou dělá končí leasing a je taková cena a stav. Auto znám dobře od novoty, jel jsem s nim a mám ho na očích...

A nevíte někdo jak je to s ověřením km a servisní historie dle VIN? Dá se na to spolehnout,kdybych kupoval auto v bazaru? Pac tam vsechny maji servisky a 70tis. najeto a skutečnost je dost jiná...

Má někdo zkušenost a co byste mi poradili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj koukam ze forum ma novy kabat... dlouho jsem tu nebyl tak si musim zvykat.

mam dotaz mam O2 2006 1.9TDi mam v ni 15 000 km nality olej shell 5w30. behem tech 15000 km jsem musel dolit asi 1 -1,5 l oleje. muj dotaz je zda je to normalni nebo ne. Vim ze s olejem ma problem 2.0 co 1000km to litr :-) teda asi kus od kusu.

Nicmene u 1.9 jsem se s tim nesetkal...

pridejte prosim nazory nebo zkusenosti diks

Alli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj koukam ze forum ma novy kabat... dlouho jsem tu nebyl tak si musim zvykat.

mam dotaz mam O2 2006 1.9TDi mam v ni 15 000 km nality olej shell 5w30. behem tech 15000 km jsem musel dolit asi 1 -1,5 l oleje. muj dotaz je zda je to normalni nebo ne. Vim ze s olejem ma problem 2.0 co 1000km to litr :-) teda asi kus od kusu.

Nicmene u 1.9 jsem se s tim nesetkal...

pridejte prosim nazory nebo zkusenosti diks

Alli

To muze klidne propoustet olej turbo. Kdyz se podivas do motoru nemas spoje hadic se stlacenym vzduchem poblite od oleje? Nebo treba i okolo chladice turba. Parkrat jsem uz vylejval z hadic a z intercoleru litry oleje ( zatim teda nastesti ne z meho auta)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

  Panove , mel bych dotaz jestli nekdo nemate podobnej najezd a nedelal ste chip. Mam najeto 255tis a premejslim porad o chipu, kamos me zrazuje, ze uz ma moja OII par km za sebou a ze by to nemusela prezit, mam novej setrvak a loni bylo meneny turbo takze vsechny veci ktery odchazi pri chipu bych mohl mit tak nejako podchyceny, co vy na to, jit do toho?? kolik kW max?? nerad bych aby se mi to po pul roce rozlitlo a pak se mlatil do hlavy?? Jezdim v klidku ale nekdy hold predjed potrebuju - nekdy me taky chytne rapl u dobre pisnicky proste normalni blazen :). Diky

Editováno: , autor: Cizap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 'Milhausek': Já?

Pevný.-> 15 tis.

Pro můj motor musí plnit normu VW 507.00

Olej: http://www.cc-autodily.cz/olej-motorovy-castrol?keyword=990000050

Popis:

Castrol EDGE 5W-30 je syntetický olej speciálně vytvořen tak, aby splňoval nejnáročnější testy motorových olejů koncernu VW zaměřených na ochranu jednotlivých částí motoru a řešil jeho veškerá kritická zatížení. Určuje nové standardy v průmyslu, vyhovuje požadavkům moderních benzínových a naftových motorů VW a poskytuje ochranu emisních systémů. Je vyvinut tak, aby využíval syntetické technologie k dosažení lepších výkonnostních parametrů než klasické oleje.

Splňuje specifikace:

ACEA A3/B3, A3/B4, C3

VW 504 00/ 507 00

MB-Approval 229.51

BMW LL04

Vyhovuje požadavkům dřívější specifikace VW 503 01

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jaký máš servnisní interval, pevný nebo proměnlivý? co tam liješ za olej?

Zatím jsem tam nic nelil. Auto mám poměrně nově. Dle servisky to vypadá na pevný 30 000km.

Ještě dotaz... Stačí u 1,9TDI olej dolívat až se rozsvítí kontrolka, nebo to už je pozdě ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem tam nic nelil. Auto mám poměrně nově. Dle servisky to vypadá na pevný 30 000km.

Ještě dotaz... Stačí u 1,9TDI olej dolívat až se rozsvítí kontrolka, nebo to už je pozdě ?

pro info podle stitku v kufru ,a tech kodu na nem, zjistis zda mas promenlivy interval nebo pevny (tedy zda menis po 30tis nebo po 15tis) zde na foru je odkaz na dekoder, kterym ty kody rozlustis.

Osobne menim olej urceny na 30 000 po 25tis. (a mam promenlive intervaly) protoze po 15tis bych to menil pomalu kazdou chvilku mam vysoky najezd 80000 km rocne.

Pokud mluvis o te zlute kontrolce "hladina oleje" tak je v pohode dolejt az kdyz se rozsviti.. protoze ona kolikrat zase zhasne a az tak po dalsich 500 km (kolikrat i vic) se ti rozsviti a nezhasne.

Az se ti rozsviti ta cervena kontrolka oleje tak jsi v pytli :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...