Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Kamarád má problém, nějakej cvok mu měnil olej a jen tak mimochodem mu ho přelil asi o litr. On to samozřejmě nezkontroloval, protože mu to ani nepřišlo potřeba, po najetí asi 1000km zkontroloval stav oleje a čumí jak blázen. Tak litr upustil. Teď má najeto asi další 2000 a v poho nic se neděje. Mohlo by se to časem na něčem projevit???? 1000km s přelitým ojejem o 1L.

1,9 Tdi pd 77kw

dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má problém, nějakej cvok mu měnil olej a jen tak mimochodem mu ho přelil asi o litr. On to samozřejmě nezkontroloval, protože mu to ani nepřišlo potřeba, po najetí asi 1000km zkontroloval stav oleje a čumí jak blázen. Tak litr upustil. Teď má najeto asi další 2000 a v poho nic se neděje. Mohlo by se to časem na něčem projevit???? 1000km s přelitým ojejem o 1L.

1,9 Tdi pd 77kw

dík za info

já jsem měl taky litr oleje navíc.... ale to mi odešlo tandemové čerpadlo..... a nafta šla do oleje.. žádná sranda......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Táta jelikož mu jeho Mazda6 neukazuje upozornění na servis přetáhl prohlídlu o skoro 2000km....uvědomil si to tehdy až na dovolený ve Francii,tak ještě kvůli tomu volal sem do mateř.servisu a tam mu jen technik řekl že at je v klidu že se nic neděje,že lidi to přejížděj scela běžně a i o dost víc než nějakých 1000 nebo 2000km.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To má možná nějakej Bentley,Aston apod.,že jak se přetáhne servis že to třeba skočí do nějakého nouz.režimu,ale OII to teda určitě nemá.....

Hlavně ted jsem se nedavno přesvědčil jak je to jejich čidlo na vaně který vyhodnocuje(teda aspon by mělo) kvalitu oleje úplně na hovno.....Měl jsem totiž na jedné z OII najeto od poslední výměny oleje něco kolem 25.000km(maxík zatim nic nehlásil !!!)...jelikož bylo ted období kdy máme mraky práce a dost cest mimo ČR,tak jsem olej vyměnil aktivně dřív v garáži na jámě sám,to mělo těch 25.000km od poslední výměny....Maxík jsem ručně nenastavoval na příští upozornění jelikož tím to jde pouze jen při kratkodob.prohlídkách a pak jsem si řekl že když to vyměnim takto dřív,tak se třeba nerozsvítí.....No velký ho..o ....normál za dalších +- 2.000km mezi 27-28.000km se u toho auta normál rozsvítil maxík a hlasil Servis za 2.500km nebo xxx dní.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To má možná nějakej Bentley,Aston apod.,že jak se přetáhne servis že to třeba skočí do nějakého nouz.režimu,ale OII to teda určitě nemá.....

Hlavně ted jsem se nedavno přesvědčil jak je to jejich čidlo na vaně který vyhodnocuje(teda aspon by mělo) kvalitu oleje úplně na hovno.....Měl jsem totiž na jedné z OII najeto od poslední výměny oleje něco kolem 25.000km(maxík zatim nic nehlásil !!!)...jelikož bylo ted období kdy máme mraky práce a dost cest mimo ČR,tak jsem olej vyměnil aktivně dřív v garáži na jámě sám,to mělo těch 25.000km od poslední výměny....Maxík jsem ručně nenastavoval na příští upozornění jelikož tím to jde pouze jen při kratkodob.prohlídkách a pak jsem si řekl že když to vyměnim takto dřív,tak se třeba nerozsvítí.....No velký ho..o ....normál za dalších +- 2.000km mezi 27-28.000km se u toho auta normál rozsvítil maxík a hlasil Servis za 2.500km nebo xxx dní.........

tak to je dobrý.

Ale určitě bude to čidlo mít nějaký chybový kód, že je špatné, aby se mohlo vyměnit samotné čidlo. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...